Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit lehet tenni akkor, ha a...

Mit lehet tenni akkor, ha a szüléskor nem megfelelő ellátást kap a kismama, vagy elfogadhatatlan a kórházi dolgozók viselkedése?

Figyelt kérdés
Elméleti a kérdés. Sok olyat olvastam és hallottam, hogy a szülés során elfogadhatatlan ellátást kapott a kismama. Mit lehet olyankor tenni, ha úgy érzem és esetleg apuka is azt látja, hogy egyszerűen nem az történik, amire vártunk? Pl. az orvos, vagy a szülésznő bunkó, lekezelő, hanyag, már a viselkedésükkel a mama és a baba egészségét veszélyeztetik?
2017. jan. 17. 14:14
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
68%
Hát, ha nem akarsz fizetni a szülésért akkor szerintem nagy elvárásaid se legyenek. Barátnőmet és a babáját majdnem megölte az orvos. Nekem fogadott volt, egy angyal, mellettem volt, fogta a kezem, még inni is hozott a büféből, vicces történeteket mesélt, és a legfontosabb, rögtön ugrott mikor szóltak neki hogy akció van.Nekem megérte azt a pénzt hogy nyugodt legyek a szülés alatt. Utána intézett nekem egyágyas szobát, naponta kétszer-háromszor bejött érdeklődni, és utána is hívhattam volna, ha szükséges.
2017. jan. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
80%

Első szülésemnél is volt fogadott orvosom, mégis maradandó sérüléseket szenvedtem. Az ügyeletes szülésznőt megkértük, hogy a műszak vége után is maradjon, neki sokat köszönhetek (a férjem egy 20-ast adott neki szülés után). Második szülésemkor a szülésznő ugyanaz, csak már fogadott formában, a dokim nyaral (már más, mint az első szülésnél)és az ügyeletes dokival sem volt gond, de a szülésznő szerintem biztos pont egy vajúdásnál, szülésnél.

A betegjogi képviselő komolyan vesz, de úgyse lesz az ügyből semmi, mert ezek a dokik már megágyaztak maguknak a kórházban..

2017. jan. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
69%

Pont emiatt a hozzáállás miatt tart ott az ország, ahol tart. Mi az, hogy ha nem tetszik, mehetsz fizetni magándokinak? Már ne is haragudj, nem fizetek elég TB-t? A munkáltatóm nem fizet elég TB-t???? És akkor fizessek? Mi az, hogy megengedhetik maguknak a bunkó stílust?? És akkor inkább fizessek? Persze, m,ert a sok gazdag pórnép így áll hozzá. Még,hoigy szegénység van. Ha az lenne igenis fellépnénk a bunkó stílus ellenÁ!!!

Én ha a tescóba a 12 órás sok nemnormális vevőm után valakivel is nem lettem volna kedves, úgy kib@@tak volna onnan, mint macskát sz@@@ni. És ők épp nem kiszolgáltatott emberek!!!!%

2017. jan. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
40%

én meg nem tudom miért kellene elvárni mindenkitől, hogy folyamatosan kedves legyen és mosolyogjon...tegyétek össze a kezetek...nektek sosincs rossz napotok???


persze más ha valaki tartósan bunkó, és kifogásolható a magatartása, de szerintem amíg az egészségügyi dolgozók 80%-a elhúzott külföldre (igen, a ti környezetetekben lévő fiatal orvosok, netán gyerekeitek, barátotok, ismerősötök is..) addig ne várjatok csodát azoktól akik itt maradtak és nap mint nap próbálnak sz..ér h..ér teljesíteni a legnehezebb szakmában.


nem védeni akarok senkit, az ember legyen kedves és vidám, amikor csak tud, de ha a kedves kérdező kifog egy olyan ügyeletest akinek rossz napja van, akkor ezt fogadja el, mint ahogy én, mint anno ügyintéző, szintén voltak napok mikor egyszerűen képtelen voltam mosolyogni.

2017. jan. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
42%
csakhogy nem is vagy orvos, utolsó, ami hiányszakma. Pénztárosnak bármikor találnak mást, orvost kevésbé. Egy szóval se mondtam hogy jól van ez így, de ez megszokott. SZTK-n kapod az alapot, ha jobbat akarsz, fizetsz. Mi szerencsére megengedhettük magunknak, először egzisztenciát építettünk, utána jött a fiunk, alapból is így terveztük. Ráadásul, nem tudom mennyire vagy tisztában a költségekkel, de te befizetsz 10 év alatt mondjuk 2 millió TB-t. Egy szülés magában millió feletti költség.
2017. jan. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
74%

Nem, nem annyi a szülés! El lehet olvasni, hisz kapsz elszámoló nyilatkozatot.

Nem, nem engedhetnék meg maguknak a bunkó stílust. A kedvetlen, rossz napom van stílussal semmi baj, de a lekezelő bunkó stílussal igen.

Hát hagyjuk ezt a egzisztenciát építek dumát. Tegyük fel egy szakmunkásnak ne legyen gyereke, mert nincs egzisztenciája?? Márpedig neked meg életed nem lenne alja szakmunkások nélkül! Gondolkozzunk már! És épp a legalját nem fizetik meg. Tudtad te, hogy ami zöldsgéget megvezsel a boltba azt pl 45 fokos üvegházból szedik nyári időben nettó 300 ft-os órabérért? Elmondom, ilyen világot élünk! De ha nem lenne ki leszedje neked, te nem ehetnéd! Ja, de az a szegény ne szaporodjon vagy viselje a bunkó stílust??

2017. jan. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
57%
Ja és a én és a munkáltatóm, a fizetésem után nem 10 év alatt fizet ki 2 milliót, hanem töredéke alatt!
2017. jan. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó, akárhogy is pattogsz meg hőbörögsz, ez van, ilyen a magyar egészségügy, ezen ha megfeszülsz se tudsz változtatni. Megszülesztik a gyereket? Egészségesek vagytok? Akkor máris megkaptad azt az ellátást ami jár TB-dért. Minden más plusszért fizetni kell, ezt el kell fogadnod. Nem azt mondtam hogy aki szegény ne szüljön de ne várjon el wellnesshotel kiszolgálást se.
2017. jan. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
Még, hogy fogadjam el a stílust és hogy az nem az ellátás része???? Emberek, gondolkodjatok már!! Az egészségügy ugyan úgy egy szolgáltatás, mint az, amit én nyújtok nektek a munkám során és az én munkáltatóm akkor is elvárja tőlem, hogy mosolyogva kinyaljam a seggeteket, ha nekem épp rossz napom van, épp összedőlt az életem, vagy épp akkorát rúgtam reggel az ágy sarkába, hogy 2 napig sajog tőle a lábujjam! És ha én, mint egy multi cég dolgozója, nem vigyorgok rátok, vagy teszek egy olyan megjegyzést, amit alapból k*rvára nem engedhetnék meg magamnak, akkor rohantok a homar.blog-ra panaszkodni, meg a fogyasztóvédelemhez és békéltető testülethez + azonnal kéritek a felettesemet és majdnem addig veritek a nyálatokat, amíg jóformán a szemetek láttára be nem töri a munkáltatóm az orromat, amiért mertem nektek beszólni! Pedig talán az én munkehelyem havonta csak 300 ft-ot profitál belőletek... Nem annyit, amennyit a tb-re leakasztanak a fizetésünkből! Töredékét annak, mégis, széles vigyorral kell veletek foglalkoznom! Mert miért is engedhetné meg bárki is, hogy egy számára vad idegen emberrel tiszteletlenül beszéljen? Azért, mert állami intézményben dolgozik? Ezek szerint akkor maga az állam teheti meg, hogy sz*rba néz engem és csak akkor törődik velem tisztességesen, ha a kötelezően lerótt terheim után még egyszer kinyitom a pénztárcámat! Hát kössz, de nem! Fizetek én eleget! Az már nem az én hibám, hogy az állam nem ad normális fizetést az egészségügyi dolgozóknak! Minek adna addig, amíg az emberek leperkálják a 100-150 ezreket olyan dologért, amiért nem is kellene? Megfizetitek ti az állam helyett az egészségügyeseket és még büszkék is vagytok rá, mert szerintetek csak az igazi anya, aki hajlandó 150 ezret letenni még a szülésért... Mintha ez lenne az anyaság mércéje! Elképedve olvasom, hogy egyesek szerint ez így van rendjén, hogy akinek rossz napja van, az a munkahelyén tölti ki a dühét és frusztrációját... Aki ezt gondolja, az még nem dolgozott normális, ügyfélközpontú munkahelyen...
2017. jan. 17. 16:15
 20/39 anonim ***** válasza:
35%
Fuss neki megegyszer, mert nem megy az értelmező olvasás. Nem kell elfogadnod. Tehetsz panaszt -de mivel a stílus szubjektív, sokra nem mész vele.
2017. jan. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!