Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit lehet tenni akkor, ha a...

Mit lehet tenni akkor, ha a szüléskor nem megfelelő ellátást kap a kismama, vagy elfogadhatatlan a kórházi dolgozók viselkedése?

Figyelt kérdés
Elméleti a kérdés. Sok olyat olvastam és hallottam, hogy a szülés során elfogadhatatlan ellátást kapott a kismama. Mit lehet olyankor tenni, ha úgy érzem és esetleg apuka is azt látja, hogy egyszerűen nem az történik, amire vártunk? Pl. az orvos, vagy a szülésznő bunkó, lekezelő, hanyag, már a viselkedésükkel a mama és a baba egészségét veszélyeztetik?
2017. jan. 17. 14:14
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
18, wellness színvonalról senki nem beszélt, olvasd el, hogy miről van szó! Arra voltam kíváncsi, hogy mit tehetek akkor, ha netán beszólogatnak, bunkóznak velem! Nem azt várom, hogy pálma levelekkel legyezzen az orvos és a szülésznő pedikűrözzön ki a fájások között, hanem azt, hogy normálisan viselkedjenek velem. És szerintem a normális viselkedésnek az nem része, hogy amikor én döglök bele a tolófájásokba, akkor a szülésznő, vagy az orvos pofákat vágjon, hogy mit visítozok, vagy beszólogassanak, hogy ne játsszam meg magam (nem kitaláció, a barátnőm ezt élte át és bár nem voltam ott, de a nyakamat teszem rá, hogy nem a barátnőmmel volt a baj, mert életében soha semmiért nem hisztizett még és ha a fél karját levágják, azt is szemrebbenés nélkül viseli)
2017. jan. 17. 16:23
 22/39 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező, ennyi erővel te miért várod el a szolgáltatást, hisz belőled se profitál sokkal többet egy állami kórház, az ügyeletes orvos fizetése pedig akkor is ugyanannyi lesz, akár hogy bánik veled. A jópofizás nem a szolgáltatás része. Ha megszülesztett, ellátott, nem volt komplikáció akkor megkaptad ami a TB-ért jár. Az hogy te többet követelsz a személyes problémád. Tudod, a plusz szolgáltatásokért MINDENHOL pluszban kell fizetni. Ezért plusz....
2017. jan. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
22 milyen plusz szolgáltatás? Gondolkodjál már! Te biztosan egészségügyben dolgozol, ha szentül hiszed, hogy az egészségügyi dolgozó kénye-kedve szerinti minőségben kommunikálhat az emberrel.
2017. jan. 17. 16:27
 24/39 anonim ***** válasza:
65%
Velemenyem szerint egy egeszsegugyi dolgozonak igenis kedvesnek kell lennie egesz nap, minden nap. Ugyanis aki barmi miatt orvoshoz/korhazba kerul, az valamennyire kiszolgaltatottnak erzi magat, esetleg fel, a dolgozok a bunkosaggal csak rontanak ezen. Edesanyam egeszsegugyi dolgozo volt kozel 40 even at, es barmilyen gondja baja volt, a betegekkel ugyanugy kedvesen bant, mosolygos volt. Legyen az egy bunko stilusu beteg akar (mert olyan is van hogy a beteg viselkedik felhaboritoan), soha egy rossz szava vagy akar egy rossz hangsulya senkihez nem volt. Az osszes beteg aki megfordult nala mindig ot kereste a rendeloben, mert hogy annyira kedves volt veluk. Neki ez volt a termeszetes, es korrekt. Ugyhogy en ugy gondolom hogy aki az egeszsegugyben akar dolgozni, az vegye szamitasba hogy neha bizony el kell szamolni 10-ig vagy tovabb, es felretenni az otthoni vagy barmi mas problemakat a munkahelyen, ugyanis itt emberek egeszsegerol van szo!
2017. jan. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ok nélkül senki nem viselkedik elfogadhatatlanul. Nézzük a másik oldalról. Én is szülészeten dolgozom. Nem ritkaság, hogy a terhes kismamák, vagy a hozzátartozók minősíthetetlen stílusban beszélnek velünk. Munka közben haraptak, csíptek, karmoltak, rúgtak már meg, és többször is elküldtek a jó krv anyámba, megfenyegettek, hogy megvárnak munka után... A hozzátartozók is beszéltek és viselkedtek úgy, hogy biztonsági őrt kellett hívni, és sokáig nem mertem egyedül kimenni az öltözőbe sem. És okot nem adtam rá, kedves voltam, türelmes, rugalmas, viszont vannak szabályok (házirend, szakmai dolgok) amiket be kell tartani, és ezt sokan nem tudják elfogadni. Most már nem vagyok hajlandó visszafogni magam, úgy viselkedek másokkal, ahogy ők velem. Nem szakmai kötelességünk eltűrni mindent. Az ellátást mindenki megkapja ugyanúgy, de azt senki nem várhatja, hogy mindenkivel kedvesek legyünk.

Elég sokszor járok orvoshoz, nemrég kórházban is feküdtem. És azt tapasztalom, hogy máshol is ez van. Mindenki kedves volt eddig velem, az orvosok, az ápolók, asszisztensek, beteghordók, műtős személyzet, még a takarítónő és a portás is, mert én is tisztelettel és kedvesen beszéltem velük. Ja és a legtöbb helyen nem tudják, hogy én is eü dolgozó vagyok, tehát nem azért van ez, mert kivételezett helyzetben lennék...

Ha valakinek ilyen jellegű panasza van, az előbb önmagában keresse a hibát szerintem.

2017. jan. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy kiírtam ezt a kérdést, nem számítottam rá, hogy ilyen mazochista emberek élnek ebben az országban, hogy annyira természetesnek tartjátok, hogy még szinte el is várjátok a bunkózást :( Nem csoda, hogy ott tartunk, ahol...
2017. jan. 17. 16:31
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

Ja, meg annyit, hogy asszisztens volt, a fizeteserol ne beszeljunk mert nevetseges volt az osszeg... Ugyhogy meg azt se lehet mondani hogy a penz miatt volt olyan amilyen.

24-es voltam.

2017. jan. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
42%
Ti meg vegyétek figyelembe, hogy van hogy egy orvos 24-36 órán át talpon van(igen, orvoshiány) Műtőből rohan szülőszobára, majd vissza, emellett ellátja az osztályos teendőket is, el kell viselni nem egy hisztis kismamát, közben már hányingere van a fáradtságtól, de teljesítenie kell, életek múlnak rajta, akkor igen, van olyan hogy nem kedvesen szól az órát óta sikoltozó, visító emberhez, aki zavarja, steresszeli a többi vajúdót. Persze a bunkóságra nincs mentség, de próbáljátok ki csak egy hónapig az ő életüket, és a nyomást hogy életek múlnak rajtatok. Én úgy gondolom, mindkét oldalt meg lehet érteni, ha belegondolunk legalább kicsit a másik helyzetébe. A kismamának is joga lenne ott, akkor ANNAK az orvosnak szólni hogy hagyja abba a bunkózást, nem utána intézkedni. Lehet észre se vették, vagy a barátnőd értette félre. Nem mondom hogy így volt, csak hogy LEHET.
2017. jan. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
25, bízom benne, hogy ez így van, ahogy leírtad, mármint az a része, hogy aki normális, azzal ti is azok vagytok. Csak sajnos hallani mást is és én is tapasztaltam már olyat, amit nem tudtam mire vélni. Vegyük csak példának azt az esetet, amikor másik kerületbe költöztem, tisztességgel kivártam a soromat a házi orvosnál, majd amikor én következtem, elmondtam, hogy azért jöttem, mert szeretnék átjelentkezni. Erre közölte az orvos, hogy nem oda tartozom cím alapján, hanem a másik házi dokihoz. Mondtam, hogy nézze meg még egyszer, mert a váróban kifüggesztett címlista és az internetes címlista alapján is oda tartozom. Hát majdnem a k**** anyámba küldött el ordítva az orvos, hogy takarodjak onnan "maga itt az életben nem lesz ellátva, mert megmondtam, hogy nem ide tartozik". Sírva mentem át a másik orvoshoz pár utcával arrébb. Az meg persze, hogy vissza akart küldeni, mert a másik úgy zavart el, hogy márpedig hozzá tartozom és fel kellett volna vennie! Nyilván nem mentem vissza, könyörögve könyörögtem a távolabbi orvosnak, hogy vegyen fel, mert én ahhoz a bunkóhoz akkor sem megyek oda többet, ha halálomon leszek. Nem voltam bunkó, nem tolakodtam, kedvesen köszöntem és elmondtam, hogy itt vettem lakást az utcában, ezért ide szeretnék járni a továbbiakban, ha gond van. Nem jött össze, le lettem ordítva. Mert megteheti az az orvos...
2017. jan. 17. 16:40
 30/39 anonim ***** válasza:
78%

Ügyeletre rohantam a gyerekemmel mert nagyon beteg lett. Ráadásul műtét előtt álltunk. Az orvos olyan bunkó volt, holott egy ember se volt előttem és utánam se. Közölte, hogy őt nem azéárt fizetik, hogy minekt másik vároisból ellássanak. 50 km-re kellett volna vinnem, én bunkó meg 20 km-re lévő városba vittem a gyerekemet. Erről ennyit. Kénytelen voltam fizetni másnak, de akkora hírt csaptam ezzel, hogy még a polgármesterhez is eljutott. Azt mondták, egy orvos sem viselkedhet így. Nem tudom mi léett ebből.

Szültem, lefeküdtem fájt, mondtam h itt baba lesz. A szülésznő nagy flegmán, induljak járkálni, ne nyafoglyak, senki nem szül iylen hamar. Majdnem a férjem vezette le. Mire a doki beért a feje már kint volt. Volt üvöltözés. Nem győzött bocsánatot kérni a szülésznő (ja a doki üvöltözött). Még 2 nap múlva is bejött a szülésznő mondani, hogy ne haragudjak. Megkérdeztem ha ilyen módon beszélnék magával a pénztárnál, hova rohanna?

Ez szerintem nem wellness szolgáltatás, hogy ne így viselkedjenek. Szégyen. De az is, akik itt ugrálnak, hogy fizetni kell akkor lesznek az emberrel emberségesek. ezt szokják meg a dolgozók.

A legutolsó mocskos emberrel is kedvesnek kell lennem a munkahelyemen, mert repülök, nekik miért nem kell? Ja, mert ki vagyunk szolgáltatva és a fizetősök adják alájuk a lovakat.

Egyébként nagy a szátok, (ne adja isten, de)kerülhettek még olyna helyzetbe, hogy a pénzetek nem elég egy betegség kapcsán. Na akkor kérem nem panaszkodni, hogy sz@rba hagynak egész nap és még le is b@@@nak, hogy miért tojtál be.Merthogy erre is láttam példát nagymamámnál.

2017. jan. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!