Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy magánkórházban szülni luxus és sznobság?

Figyelt kérdés

Magánkórházban szültem, mert a férjem bent szeretett volna lenni a kórházban, illetve mert nem akartam szobatársat és sajnos az állami kórházban az egy ágyas szoba megszerzése csak szerencse kérdése.


Összeadtuk a költségeket, és ha végig sztk-ra jár az ember, ügyeletes orvosnál/szülésznőnél szül, nem ad senkinek borravalót (hálapénzt), akkor valóban lényeges a különbség, de ha mindezeket megadja, akkor már nem olyan sok hogy emiatt konkrétan kiközösítsenek meg kibeszéljenek...


Nekem kompletten a szülés, azzal együtt hogy apa bent aludt és kapott napi 3x étkezést, kb. szállodai szintű kiszolgálással 410.000 Ft volt, és ez tartalmazta a szoptatási tanácsadóval való tanácsadást is, valamint ingyenes fényképezést, és biztosították a pelenkát, popsitörlőt, fürdetőkrémet, minden ellátáshoz szükséges felszerelést, a tena betétet, sebkötözőt, gyógyszereket, nekünk korlátlanul az ásványvizet és teát, 4 anyukára jutott egy nővér és egy csecsemős nővér, teljesen felszerelt konyha volt, saját fürdőszobánk volt szekrénnyel, és minden nap 2x takarítottak. Ja, és csináltak hasi meg agyi UH-t a babának 3 naposan, illetve minden szükséges alap vizsgálatot és oltást megkapott.


Ehhez képest egy állami:

Fogadott orvos: 120.000 Ft

Fogadott szülésznő: 50.000 Ft

Borravaló a csecsemősöknek: 20.000 Ft

Pelenka, popsitörlő, popsikrém, stb: 10.000 Ft

Anyának ásványvíz: 600 Ft

Egyágyas szoba: 10.000 Ft/éj= 30.000 Ft

Tena lady betét: 2.500 Ft


Összesen 233.000 Ft, és még ezen felül lehetnek olyan díjak, hogy a doki többet kér császár esetén, 3 nap helyett 7 napot van bent valaki, de van olyan orvos akinek a díja alapból 150-200e Ft az itt "szokásos" 120 helyett, és persze nincs benne szoptatási tanácsadó, a fotózás, valamint az, hogy apa bent lehet velünk a szülőszobán már a vajúdás alatt is, a szülésnél, majd pedig a kórház tartózkodás alatt is. Illetve az se, hogy a látogatók is bejöhetnek a szobába, nem csak üvegen keresztül láthatják a picit, és hogy baba végig velünk lehet, és mi fürdetjük is. A kényelemről nem is beszélve, hogy nem 2 bőrönddel kell menni, és még ezen felül is minden nap behozatni cuccokat, hanem egy kézitáskával elég...


Ha még ezeket is hozzáadjuk, akkor már csak 100.000 Ft különbség van, ami nem gondolom hogy akkora luxus és sznobság lenne hogy most emiatt újjal kelljen mutogatni, meg lenullázni a véleményemet mindenről.


2018. ápr. 6. 11:23
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
86%

Én nem gondolom, hogy sznobság lenne de azért eléggé kisarkítva írtad le itt a dolgokat. 410.000-ért gondolom az ügyeletesnél szültél a Róbertben ami tök oké de én a saját orvosommal szeretnék az meg már a Róbertben is fél millió. Nekem ez fontosabb mint a 3 fogásos menü amikor a család amúgy is hordja be a kedvenc kajáimat.

Az Istvánban egyébként van lehetőség arra hogy apa bent legyen (és bent is aludjon) a saját külön szobádban veletek és a babát sem kell leadni meg üvegfal mögül nézegetni hanem veletek van ill. a látógatók bejöhetnek a szobátokba. Mivel tudtommal már 5 vagy 6 ilyen szoba van így szerencse kérdése igen de messze nem lehetetlen.

Az hogy mit adnak meg mit nem nehogymár sok múljon 2 csomag tena betéten meg a pelenkán amit amúgy is meg kell venned meg innentől még egy jó darabig.

Én megengedhetném magamnak a magánkórházat de nem gondolom, hogy megéri annyi többletköltség a fincsi kajáért, meg az "ingyen" (igaziból vaskosan megfizetett) Tena betétért, vízért, pár napi pelusért, giccses fotókért etc.

A magánorvosomnak kifizettem közel 200 ezret a terhesgondozás alatt és még ki fogok 150 ezret a szülésért + 50 ezret a szülésznőért tehát majdnem ugyanott vagyunk. Kinek mi a fontos neked a neves intézmény meg az ehető koszt, nekem az orvosom és a választott szülésznőm jelenléte.

Fotózásra nem vágyom, szerintem giccses és groteszk, szoptatási tanácsadót gondolom nem biztosít a kórház miután kijöttél. Bőrönd meg a magánba is kell mert tudtommal neked ruhát nem adnak.

2018. ápr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

De miért meséled fünek fának? Tőlem a kutya nem kérdezte, mennyit fizettünk.


Egyébként csak az orvosnak adtunk a kórházban, senki másnak nem.

Az általad felsoroltak 90 %-áért se fizettünk.


Fogadott szülésznő: 0

Borravaló a csecsemősöknek: 0

Pelenka, popsitörlő, popsikrém, stb: adtak

Egyágyas szoba: kétágyasban voltam ingyen

Tena lady betét: adtak


szoptatási tanácsadó: volt igen,

ingyen fotózás: volt, nem érdekelt,

"apa bent lehet velünk a szülőszobán már a vajúdás alatt is, szülésnél": persze, ingyen is

"majd pedig a kórház tartózkodás alatt is": ez tény, hogy kimardt, de jöhetett minden nap. Egész nap és nem csak üvegen keresztül.

"baba végig velünk lehet, és mi fürdetjük is": természetesen 0-24-ben velem volt, fürdetni se vitték el, de megcsinálták helyettem, aminek örültem, mert még nem mertem.

2018. ápr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
46%

nekem nem az ára a gond, nem azért tartom sznobnak, aki ott szül.

Hanem azért, mert jaj, hát külön szoba. Mi vagy te, hogy három napot képtelen vagy elviselni mást?

2018. ápr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Nem mondtam senkinek mennyit fizettem, csak azt tudják hol szültem, de már azt is titkolom.

Választott orvosom volt, azóta mondjuk emelkedtek 2x is az árak, így lehet már csak az ügyeletes jönne ki belőle, de annó nem így volt.


Nem azt mondom, hogy mindenkinek magánba kellene szülnie, csak azt nem értem ha valaki mégis ezt választja, az miért negatívum??

2018. ápr. 6. 12:20
 15/32 anonim ***** válasza:
36%

apa bent aludt és kapott napi 3x étkezést, kb. szállodai szintű kiszolgálással


Nem bír ki 3 napot otthon? Kéne a francnak ilyen pasas.

2018. ápr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
94%

Mert van akinek ez a véleménye. Neked meg más. Ez miért baj?


Én felesleges luxusnak tartom, és nem csak azért mert amúgy sem telne rá, nem savanyú a szőlő, egyáltalán nem vonzott soha a magánkórházban szülés lehetősége.


Szerintem ez úgy van, hogy akinek sok pénze van, akik ketten havi millió fölötti nettót visznek haza, akiknek nem kellett hitelből lakást venni és 10 évig azt nyögni, akiket a szüleik úgy indították el az életbe, hogy nem a nulláról indultak fősuli után, (mindenki válassza ki a neki megfelelő egy vagy több lehetőséget), azoknak nyilván nem nagy dolog kipengetni fél millát pár nap extra ellátásért.


Gondolom, a nagyon tehetőseknek hasonlóan tehetős a baráti társasága, ismeretségi köre, szóval ott nem gond ezeket a dolgokat megbeszélni mert a többiek is megtehetnék, vagy meg is teszik.


Nyilván, ha egy olyannak ecseteli a magánkórházas élményeit és a mellette szóló érveit egy anyuka, akinek ki kell számolni a pénzt hogy hó végére is jusson benzin a kocsiba meg zöldség az asztalra, annak rosszul esik.

2018. ápr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
27%
Mert irigyek.
2018. ápr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
98%

Mert sokaknak valóban luxus (fél millió forint három napért?). Ennyiből inkább elmegyünk hosszúhétvégézni Párizsba :D


Szakmailag meg nem ad többet. Tovább megyek, egy komplikáció esetén az első adandó alkalommal viszik a babát mondjuk a fővárosban valamelyik szülészeti klinikára vagy az 1-es gyerekre...


Hozzáteszem, én híve vagyok a magánellátásnak (várólisták elkerülése, jobb körülmények, több idő), de pont a szülés az, ahol már sok szülészet annyira baba-mama barát, hogy semmi szükség a szállodai körülményekre 2-3 napra. Sőt ha végre normálisan lehet ambulánsan szülni, én biztos azt választom, ha minden rendben megy, és akkor elviselnem sem kell a földi halandókat magamon kívül. (Dolgoztam kórházban, volt VIP szobánk, én soha nem értettem miért jó szeparálódni, szignifikánsan jobb hangulat volt mindig a 3-4 fős kórtermekben.)


Amúgy nem olyan rég szült unokatesóm, ügyeletes orvossal/szülésznővel egy pár éve felújított kórházban, pontosan nulla forintért. Nála tényleg kb. az ásványvíz és a betét volt az összes költség, és teljesen elégedett volt mindennel.

2018. ápr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

A magán azért rizikós tud lenni mert minden szarért még az amúgy is borsos áron felül felszámolnak + költséget. Ha pedig bármilyen komplikáció adódik akkor bizony át fognak vinni egy olyan közkórházba ahol megfelelő ellátásban tudnak részesíteni titeket.

Én egyébként egyedül a külön szobát támogatom mert szörnyen antiszociális vagyok és nem érzem jól magam idegenek között főleg ha bejönnek még a látogatóik is és főleg nem egy amúgy is kényelmetlen helyzetben (szoptatással szenvedés, fejés, átázott betét). De manapság már a legtöbb állami kórház is annyira bababarát hogy amiket leírtál mint pozitívum a magánkórházban az ma már a legtöbb kórházban is így működik. Sőt van hely ahol még apuka is bent aludhat ha ez ennyire fontos.

2018. ápr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Összesen 160ezer volt az orvosom és a szülésznőm. Ketten voltunk egy szobában, mert a szülésznőm ezt is elintézte. Baba ellátására kaptunk mindent, még ruhát sem kellett volna vinnem. Az én ellátásomról a rokonság gondoskodott, egy csomó kajával és innivalóval mentem haza még úgy is hogy minden nap küldtem haza a férjemmel. Igaz hogy be nem jöhettek, de ha belegondolok, hogy én abban a 3 napban szinte folyton szoptattam, hát nem hiányzott a jövés menés. Az én véleményem hogy mindenki oda teszi a pénzét ahová szeretné. Inkább az győzne meg ha sokkal anya és baba központúbb lenne az ellátás. A szoptatási tanácsadó nagyon nagy pozitívum, de a fényképész akkor se kéne ha ingyen van.
2018. ápr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!