Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy magánkórházban szülni luxus és sznobság?

Figyelt kérdés

Magánkórházban szültem, mert a férjem bent szeretett volna lenni a kórházban, illetve mert nem akartam szobatársat és sajnos az állami kórházban az egy ágyas szoba megszerzése csak szerencse kérdése.


Összeadtuk a költségeket, és ha végig sztk-ra jár az ember, ügyeletes orvosnál/szülésznőnél szül, nem ad senkinek borravalót (hálapénzt), akkor valóban lényeges a különbség, de ha mindezeket megadja, akkor már nem olyan sok hogy emiatt konkrétan kiközösítsenek meg kibeszéljenek...


Nekem kompletten a szülés, azzal együtt hogy apa bent aludt és kapott napi 3x étkezést, kb. szállodai szintű kiszolgálással 410.000 Ft volt, és ez tartalmazta a szoptatási tanácsadóval való tanácsadást is, valamint ingyenes fényképezést, és biztosították a pelenkát, popsitörlőt, fürdetőkrémet, minden ellátáshoz szükséges felszerelést, a tena betétet, sebkötözőt, gyógyszereket, nekünk korlátlanul az ásványvizet és teát, 4 anyukára jutott egy nővér és egy csecsemős nővér, teljesen felszerelt konyha volt, saját fürdőszobánk volt szekrénnyel, és minden nap 2x takarítottak. Ja, és csináltak hasi meg agyi UH-t a babának 3 naposan, illetve minden szükséges alap vizsgálatot és oltást megkapott.


Ehhez képest egy állami:

Fogadott orvos: 120.000 Ft

Fogadott szülésznő: 50.000 Ft

Borravaló a csecsemősöknek: 20.000 Ft

Pelenka, popsitörlő, popsikrém, stb: 10.000 Ft

Anyának ásványvíz: 600 Ft

Egyágyas szoba: 10.000 Ft/éj= 30.000 Ft

Tena lady betét: 2.500 Ft


Összesen 233.000 Ft, és még ezen felül lehetnek olyan díjak, hogy a doki többet kér császár esetén, 3 nap helyett 7 napot van bent valaki, de van olyan orvos akinek a díja alapból 150-200e Ft az itt "szokásos" 120 helyett, és persze nincs benne szoptatási tanácsadó, a fotózás, valamint az, hogy apa bent lehet velünk a szülőszobán már a vajúdás alatt is, a szülésnél, majd pedig a kórház tartózkodás alatt is. Illetve az se, hogy a látogatók is bejöhetnek a szobába, nem csak üvegen keresztül láthatják a picit, és hogy baba végig velünk lehet, és mi fürdetjük is. A kényelemről nem is beszélve, hogy nem 2 bőrönddel kell menni, és még ezen felül is minden nap behozatni cuccokat, hanem egy kézitáskával elég...


Ha még ezeket is hozzáadjuk, akkor már csak 100.000 Ft különbség van, ami nem gondolom hogy akkora luxus és sznobság lenne hogy most emiatt újjal kelljen mutogatni, meg lenullázni a véleményemet mindenről.


2018. ápr. 6. 11:23
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
95%

Én is megtehetném hogy magánban szüljek, egyáltalán nem okozna problémát de olyan rettenetesen feleslegesnek tartom. Az orvosomhoz régóta járok és az ő kórházában fogok szülni ahol a férjem is mellettem lesz végig. Nem mondom hogy fejedelmi kényelemben lesz részünk de együtt lesz a család, utána a látogatók is bejöhetnek a babához és ha minden jól megy külön szobában leszünk. Ételt ahogy már írták feleslegesek tartom, másnak a családja nem hord be kilószámra mindenféle földi jót? Nálunk szokás ha valaki kórházban van. A kórházi dolgozók nem gondolnám hogy parasztok lesznek mert van fogadott orvosunk, szülésznőnk és még a fizetős szobát is igénybe fogjuk venni.

Egy szó mint száz feleannyit költöttünk így magára a szülésre mintha magánba mennénk és a maradékból vettünk egy Cybex Priamet ami az álom babakocsink volt, szerintem jobban jártunk. :)

2018. ápr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
77%
Én nem értem ezt a felesleges szót... Neked lehet az, lehet másnak nem. Nekem nem mindegy, és nem felesleges. És az álom babakocsi is meglesz mellette, sőt minden más is. :)
2018. ápr. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!