Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy magánkórházban szülni luxus és sznobság?

Figyelt kérdés

Magánkórházban szültem, mert a férjem bent szeretett volna lenni a kórházban, illetve mert nem akartam szobatársat és sajnos az állami kórházban az egy ágyas szoba megszerzése csak szerencse kérdése.


Összeadtuk a költségeket, és ha végig sztk-ra jár az ember, ügyeletes orvosnál/szülésznőnél szül, nem ad senkinek borravalót (hálapénzt), akkor valóban lényeges a különbség, de ha mindezeket megadja, akkor már nem olyan sok hogy emiatt konkrétan kiközösítsenek meg kibeszéljenek...


Nekem kompletten a szülés, azzal együtt hogy apa bent aludt és kapott napi 3x étkezést, kb. szállodai szintű kiszolgálással 410.000 Ft volt, és ez tartalmazta a szoptatási tanácsadóval való tanácsadást is, valamint ingyenes fényképezést, és biztosították a pelenkát, popsitörlőt, fürdetőkrémet, minden ellátáshoz szükséges felszerelést, a tena betétet, sebkötözőt, gyógyszereket, nekünk korlátlanul az ásványvizet és teát, 4 anyukára jutott egy nővér és egy csecsemős nővér, teljesen felszerelt konyha volt, saját fürdőszobánk volt szekrénnyel, és minden nap 2x takarítottak. Ja, és csináltak hasi meg agyi UH-t a babának 3 naposan, illetve minden szükséges alap vizsgálatot és oltást megkapott.


Ehhez képest egy állami:

Fogadott orvos: 120.000 Ft

Fogadott szülésznő: 50.000 Ft

Borravaló a csecsemősöknek: 20.000 Ft

Pelenka, popsitörlő, popsikrém, stb: 10.000 Ft

Anyának ásványvíz: 600 Ft

Egyágyas szoba: 10.000 Ft/éj= 30.000 Ft

Tena lady betét: 2.500 Ft


Összesen 233.000 Ft, és még ezen felül lehetnek olyan díjak, hogy a doki többet kér császár esetén, 3 nap helyett 7 napot van bent valaki, de van olyan orvos akinek a díja alapból 150-200e Ft az itt "szokásos" 120 helyett, és persze nincs benne szoptatási tanácsadó, a fotózás, valamint az, hogy apa bent lehet velünk a szülőszobán már a vajúdás alatt is, a szülésnél, majd pedig a kórház tartózkodás alatt is. Illetve az se, hogy a látogatók is bejöhetnek a szobába, nem csak üvegen keresztül láthatják a picit, és hogy baba végig velünk lehet, és mi fürdetjük is. A kényelemről nem is beszélve, hogy nem 2 bőrönddel kell menni, és még ezen felül is minden nap behozatni cuccokat, hanem egy kézitáskával elég...


Ha még ezeket is hozzáadjuk, akkor már csak 100.000 Ft különbség van, ami nem gondolom hogy akkora luxus és sznobság lenne hogy most emiatt újjal kelljen mutogatni, meg lenullázni a véleményemet mindenről.


2018. ápr. 6. 11:23
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

A való világban az átlag magyarnak elég nagy különbség az a 100ezer forint.

Én is kacérkodtam a magánnal, de akkor döntöttem az állami mellett, mikor kiderült, hogy ha bármi baj van, akkor a babát a magánból szépen elviszik, te meg járkálhatsz be hozzá külsősként. Szóval inkább a biztonság, mint a kényelem.

Kényelemben meg az államik között nagy különbség van, gyanítom, mert kettőhöz volt szerencsém. Az egyikben jó sokat csengettünk ki egy totál lepukkant kétágyas "alapítványi" szobáért (minden harminc rétegben újramázolva, az ágy nyikorog és sámliról tudtam felmászni, az ablak huzatos, a szekrény nem záródik, a tévé távirányítójában mi cseréltük ki az elemet :)), mert vagy egy hónapig bent voltam végül. Bár itt apa bejöhetett műtétre meg a szobába is és mindenből kincstárit adtak felnőttnek, babának. A másiknál ugyan egy napig a maximális hárman voltunk a szobában, mégis (ezúttal ingyen) sokkal modernebb környezetben (pl. távirányítós ágy, hűtő, légkondi, zárható szekrények, ezúttal működő nővérhívó...). Itt viszont látogatók csak a folyosón (de a gyereket ki lehetett vinni) és vinni kellett a popsitörlőt, pelenkát, babaruhát, hálóinget... stb., és pl. apának pár ezresért steril műtősruhát kellet vennie az automatából. Sebkötözés, szoptatási tanácsadó, ajánlkozó fényképész és szobánként külön fürdőszoba mindkettőben volt, és a babákat császár után is már az első éjszakára otthagyták. Igaz, babát fürdetni egyikben sem lehetett és tán ultrahang sem volt, de biztos volt gyerekorvosi vizsgálat minden nap, kötelező vérvétel, oltás, hallásszűrés, anyáknak személyes tájékoztatás, tanácsadás, ha probléma merült fel. Szóval ahány ház... érdemes utána járni. És - ahogy az elsőnél szerencsém volt vagy 10 kismama szülését végigpletykálkodni :) - egy kórházon belül is nagyon eltérőek voltak a dokik és szülésznők tarifái (dokik kb. 80 és 250 között), és végül nem mindenki a drágábbal járt jobban.

2018. ápr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
84%

Nekem államiban (Sote I.)ez volt:

Doki 70.000

Szülésznő 50.000

A csecsemősök ingyen segítettek a szoptatásnál.

Szoba 2 agyas, első gyerekkel tudod ki merne 1 ágyasba menni: 4x10.000 Ft

Csapvizet ittam.

Kaját kaptunk, figyeltek mindenkinek a diétájára, akinek kellett.

Pelus kb 30 db az 5 nap alatt: 1500 Ft

Senkinek nem adtam borravalót, fel sem merült.

Betétet ismerőstől kaptunk, neki megmaradt.

Fényképezés 10.000

A csecsemősök fürdették a babát, fürcsikrém nem kellett.

Popsitörlő 500 Ft

Az uh ingyen volt 5 hetesen az sztk-ban.

Ő is megkapott minden alap ellátást és oltást, ingyen, helyben. Még antibiotikumot is, mert meconiumos magzatvíz miatt fertőzése lett (azért voltunk bent 5 napot)

Nekünk is saját fürdőnk volt a 2 ágyasban, és takarítottak is. Szekrényünk is volt.

A köldökkezeléshez is minden ingyen volt. Sterilizáló folyadékot is biztosítottak.

Szóval ez így 172.000 Ft, ami lényeges különbség a 410.000-hez képest, de az ellátásban nem érzem ugyanezt a különbséget a leírtak alapján. De akinek jólesik, menjen magánba, de nem kell azt a látszatot kelteni, mintha nem lenne indokolatlanul drága.

2018. ápr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
86%

Dehogy luxus! Csak veszelyes. Pl a maternityben ha ejszaka szul az ember nincs gyerekirvos, behivos sem. Ha baj van mentőt hívnak ameddig idaer csak nezni tudjak a babat.

A robertben van doki de nem ert a PIC ellatashoz ott is mentot hivnak.

Medencevegu szulest nem vezetnek az csaszar.


Ezert nem szultem vegul maganban.


Amiket leirtal h apanak is uvegen keresztul mutogathatjuk a babat bunko a csecsemis stb stb az igy volt (Bp szt imre kh) ettol okadok. :(

De valasztanom kell h biztonsag v magan kh.

Biztonsagot valasztottuk. Jol tettuk sajnos gebasz volt a babaval.

Most mindenoras vagyok megint a tetves szt imreben szulok. :(

2018. ápr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
84%

Gyenge 200 ezer volt a szülés, magánorvoshoz jártam terhesgondozásra, ő csinálta a császárt is.Kétágyas szobába kerültem, de nem volt mellettem senki, úgyhogy a párom ,rokonok hozzám is bejöhettek és 0 forintba került.A szobáinkat 2x takarították amúgy.Nyilván kórháza válogatja.A párom nem aludhatott bent.Túléltem.Volt már, hogy nem aludtunk együtt.

Én azt a 200 ezret ami a zsebembe maradt a babára költöttem és megtehettem volna ,hogy magánkórházba szülök, mert külföldön dolgoztam és dolgozom.

2018. ápr. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim válasza:
42%
Azért, mert akik sznobnak tartanak annak egy magánklinika állapota jóval az egyébkénti életszínvonaluk felett van. Én a Dr Roseba szültem, szeritem a terhesgondozás és szülés 700 ezer volt, meg a pluszba a terhesgondozás... de nekem így volt jó, hasonló környezetben élek egyébként is. és ez most itt nem a nagyzolásról szeretném hogy szóljon, mert valóban jó az anyagi helyzetünk, de ha úgy adódott volna, hogy államiban szülök sem csináltam volna a hisztit. Aki ki tudja fizetni kifizeti, aki nem nem, néhányan max irigységből sznobnak titulálnak. Én szüleim, barátnőim sem nézték feltétlen jó szemmel. De amiben igazat adok az előzőeknek, hogy államiban tényleg közel sincs ennyi egy szülés, igazàból nulla költséggel is megúszhatod, csak a betétek meg a pelenka, popsikrém, babacuccok.
2018. ápr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
65%

Azért, mert akik sznobnak tartanak annak egy magánklinika állapota jóval az egyébkénti életszínvonaluk felett van


hát nem, én pl ezt kb két hét alatt megkeresem, és eszembe nem jutna rázni a rongyot, mert felesleges pénzszórásnak tartom.

2018. ápr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
83%
Én is ki tudtam volna fizetni, de fölösleges, ráadásul, ahogy előttem is már írták, fontosabb volt a biztonság. Azért elég megnyugtató volt az ország legjobb PIC-es kórházához tartozni, bár hálistennek nem volt rá szükség.
2018. ápr. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
58%

Én még nem szültem, de egyik családtagom szenvedését 2x néztem végig. A kórház felújított, szép, az ott dolgozók taplók.

Megmondtam, és férjem is ezen a véleményen van, hogy csakis magánban fogok szülni, és férjem is ott lesz végig. Nem azért, mert nem bír ki 3 napot egyedül, ahogy írta valaki fentebb, hanem mert szeretnénk, ha együtt csinálnánk végig. Mint egyébként minden fontos dolgot az életünkben. És mi lehet ennél fontosabb? Nem rongyrázás, lazán megtehetjük. Nekem igenis fontos, hogy kényelemben legyek kedves emberek között. Az, hogy ki mit mond, pont nem érdekel. Bár nem is hiszem, hogy lenne ilyen. Én nem szólok meg azt, akinek megfelel bármelyik kórház, ő választotta. De had én döntsem már el, hogy hol szeretném világra hozni a gyermekemet! Szerintem ehhez senkinek semmi köze. És ahhoz sem, hogy mennyibe kerül. Engem sem érdekel az ára, mást se érdekeljen! :)

Kérdező, mindenki azt mond amit akar. A te életed, te döntesz! :)

2018. ápr. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
28%
Mert valójában a magánkórház luxus, a legtöbb magyar nem tudja kifizetni, így marad az állami. Sokan még a babakelengyét sem tudják kifizetni, babakocsit.:(
2018. ápr. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
55%

Előző, az az ő bajuk... Aki megteheti miért ne fizethetné ki? :D Ha gyereket szülők pont nem érdekel más, csak a gyerekem és saját kényelmem, és az, hogy a férjem is velünk lehessen!

Látom az előző válaszom 0%-ban hasznos. Vicces! :D Nem tudom mi a lepontozás oka. Hogy ki tudom fizetni a magánt, vagy az, hogy leírtam miért választom majd ezt? :D Mondjuk mindegy is. Mindenki szüljön ahol akar! :)

2018. ápr. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!