Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Elutasítja a tápszert/tejet a...

Elutasítja a tápszert/tejet a 15 hónapos. Így nem iszik eleget, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eddig napi 3 alkalommal kapott tejet, de ez a 2.nap hogy elutasítja. Tegnap ilyen 60-80 milit ivott 3 alkalommal illetve a szokásos 2 deci vizet nap közben.


Ma reggel sírva eltolta, rugdosta a kezemből a tápszert. Később se akarta. Szundinál ugyanez. Megpróbáltuk a tejet, azt se akarta. Reggel elkortyolgatott kb 50 ml vizet, és ímmel ámmal reggelizett.


Jelenleg fogzik, de nem szokta megviselni, nem sír, nincs bedagadva neki.

Ici picit meg van fázva, annyira hogy éppen taknyos.


Nem tudom mit tehetnék, vizen kívül mást nem fogad el, szóval bármilyen kakaó vagy vaníliás tej ötlete nem fog bejönni. Leerőszakolni nem tudom a torkán.

Mit tegyek?


2021. aug. 5. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi a baj a vízzel?
2021. aug. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az hogy az csak 2 deci.
2021. aug. 5. 11:39
 3/11 A kérdező kommentje:

Tehát nem az a bajom, hogy vizet inna ha abból inna eleget. De csak kortyolgat, határozottan nemet mond és rázza a fejét ha nem kér. Eddig az elalvási meg ébredő rutinunk része volt a tejivás, mert annyira izgága, hogy csak félálomban maradt nyugton meginni a tejét.


Most ez ugye elmarad az kb 5-600 ml folyadék mínusz.

2021. aug. 5. 11:48
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Cseréld ki a tejet vízre. Amúgy meg kínáld félóránként napközben. Ha szomjas lesz, iszik.
2021. aug. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy be van gyulladva a torka, azért nem akar nyelni!!
2021. aug. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
A 4 évesem sem iszik meg fél litert, nem hogy egy évesen. 😳 Egyébként a folyadékba beleszámít a gyümölcs (dinnye, barack szinte csak víz pl), a leves, a főzelék, stb is.
2021. aug. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Erre én is gondoltam, hogy esetleg kicsit kapar neki és nagyon remélem, hogy ez így átmeneti. Illetve a fogzás... lehet nem fáj konkrétan a foga de mikor szívja a cumisüveget az nem tetszik neki.


Próbálom többször kínálni vízzel, de most tényleg ijesztően keveset iszik (meg eszik).

Eddig jóétvágyú volt reggelente, simán bevágott egy felnőtt adag szilárdat, most csipeget.


Fogyni még nem fogyott, pisil is, szóval addig nem riasztom a nemzetőrséget, de a mai nap elég rosszul indult.

2021. aug. 5. 12:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Én egy időben kiskanállal adtam neki a vizet, mikor annyira nem ivott. Esetleg megpróbálhatsz neki valami folyékonyt adni kiskanállal. Akár tápszert is.
2021. aug. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23%
Másfél éves már simán majdnem minden eszik. miért tápszerezed?
2021. aug. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
Minél többet rágjon, akár alma darabkákat. Ne tápszerrel tömd.
2021. aug. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!