Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Elutasítja a tápszert/tejet a...

Elutasítja a tápszert/tejet a 15 hónapos. Így nem iszik eleget, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eddig napi 3 alkalommal kapott tejet, de ez a 2.nap hogy elutasítja. Tegnap ilyen 60-80 milit ivott 3 alkalommal illetve a szokásos 2 deci vizet nap közben.


Ma reggel sírva eltolta, rugdosta a kezemből a tápszert. Később se akarta. Szundinál ugyanez. Megpróbáltuk a tejet, azt se akarta. Reggel elkortyolgatott kb 50 ml vizet, és ímmel ámmal reggelizett.


Jelenleg fogzik, de nem szokta megviselni, nem sír, nincs bedagadva neki.

Ici picit meg van fázva, annyira hogy éppen taknyos.


Nem tudom mit tehetnék, vizen kívül mást nem fogad el, szóval bármilyen kakaó vagy vaníliás tej ötlete nem fog bejönni. Leerőszakolni nem tudom a torkán.

Mit tegyek?


2021. aug. 5. 11:38
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Most itt nem az evés, hanem az ivás volt a lényeg. Eszik rendesen napi 5 alkalommal szilárdat, viszont szüksége van a tej alapú étkezésre/italra is 3 éves koráig. Emellett azért is iszik tápszert, mert teli van vitaminnal, és a vízivása kimerül 2, max 3 deci vízben. Ha kicsit kevesebbet iszik, székrekedése van.

Ez a problémám 3 napig tartott végül, most újra eszik és iszik rendesen.


(Nem tudom honnan vetted, hogy nem adok neki szilárd ételt..)

2021. aug. 21. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!