Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Bekeverhetem előre az éjszakai...

Bekeverhetem előre az éjszakai adagot, hogy amikor kel a baba csak gyorsan melegíteni kelljen?

Figyelt kérdés
2022. júl. 22. 21:34
1 2 3
 21/28 Kroms ***** válasza:
0%
Ne használj tápszert. Bizonyítottan visszafogja az agy és az immunrendszer fejlődését.
2022. júl. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

21 és akkor haljon éhen a baba? :) nem mindenki tud szoptatni, sajnos. És nem segít, ha ilyet leírsz. Tudod hány anyuka marcangolja magát, amiért nem tudja természetes módon táplálni a csecsemőjét? Meglepődnél... mennyi sírás, és fájdalom van egy-egy bekevert tápszer mögött...


Amúgy meg kérlek ezt támaszd már alá hiteles forrásokkal, ha ilyen gyökérségeket írsz. Köszi

2022. júl. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Kroms ***** válasza:

#22 Béranyáktól bárki vehet anyatejet, ha nincs elég sajátja.

A kért forrást illetően, parancsolj: [link]

2022. aug. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Nem a 22-es vagyok de inkább adok neki tápszert kint egy ismeretlen nő tejét...
2022. aug. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Én is inkább adtam neki a tápszert, mint egy idegen nő tejét. Gusztustalan lett volna. 2.5 éves makkegészséges, okos a tápszeres kisfiam.
2022. aug. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

22 ez az oldal nekem nem kifejezetten hivatalos forrás, de elolvastam és továbbra is azt gondolom, hogy általánosságban olyat állítani, hogy a tápszeres táplálás visszafogja az agy és az immunrendszer fejlődését és ezt mind odahányni egy kommentben ismeretlenként egy feltételezhetően anyukának, gusztustalan és alaptalan dolog. Mi például nem vettünk anyatejet, mert a kisfiam nem volt allergiás a tápszerre, szépen fejlődött és minden mozgásfejlődési, kognitív és idegrendszeri érése is megfelelő ütemben haladt. Nagyon kevés a leadott anyatej sajnos, sokszor még a kórházakba se jut. Gondoltam nem veszem el attól a babától a lehetőséget, akinek valóban életbevágóan fontos, hogy ne tápszerhez, hanem anyatejhez juthasson.

Nagyon szépen megkérlek ne ontsd magadból ezt a borzasztó romboló stílusú, ítélkező és sértő energiát. Hidd el, a legtöbb anyuka küzd a babájának a gondoskodásával és nevelésével, hogy a legjobbat adhassa neki. Nem kell ezt megkérdőjelezni sem és rémhíreket terjeszteni sem.

A mai bevizsgált, folyamatos ellenőrzés alatt álló tápszerek megfelelőek egy átlagos, épfejlődésű baba számára, az allergiák esetén pedig lehet válogatni ilyen-olyan érzkénységre kifejlesztett tápszerek közt. Nem lesz tőle a baba se nagyfejű, se óriás, se vesebeteg, se rákos, se szellemileg visszamaradott.

Tényleg szépen megkérlek, ne mondj ilyeneket anyukáknak.


Köszi.

2022. aug. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Feltételezhetően friss*
2022. aug. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Kroms ***** válasza:

Ha olvastad a cikket, nyilván láttad, hogy az Olasz Gyermekgyógyászati Lap (hivatalos, állami tulajdon) tette közzé a tanulmányt, amiből kiderült, hogy a tápszeren nevelt csecsemők nagyobb eséllyel kapnak légúti fertőzéseket, lesznek allergiások, elhíznak, visszamarad a mentális fejlődésük, hirtelen bölcsőhalált szenvedhetnek és más betegségekre is hajlamosabbak lesznek, mint az anyatejen neveltek.

Ha mindez nem tetszik, nyugodtan vedd föl a kapcsolatot az olasz állami kutatóintézettel és jelezd feléjük a kételyedet.

A tápszerek (és gyógyszerek) állami bevizsgálása amúgy csak annyit jelent, hogy a gyártó cégnek sikerült megegyeznie a hatóságokkal, így megkapta az engedélyt. Ettől függetlenül rendszeresek a botrányok és a perek, amik miatt vissza kell vonni a korábban "biztonságosnak" ítélt terméket.

A tápszerek esetében a legnagyobb botrány a 70-es években történt, mikor a Nestlé aljas módszerekkel vett rá egész nemzeteket, hogy az ő terméküket használják anyatej helyett, aminek rengeteg halott és még több beteg csecsemő lett a vége. Emiatt több kutatócsoport is utánanézett akkoriban a tápszer hatásainak, és mind arra a következtetésre jutottak, hogy az anyatej lényegesen egészségesebb. Részletesen itt olvashatsz az esetről: [link]

Egyébként aki nem szeretné más nő tejét használni, de tápszernek nevezett ipari hulladékkal sem szeretné mérgezni a gyerekét, készíthet saját, egészséges tápszert is: [link]

2022. aug. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!