Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mostanság a kórházban kapnak...

Mostanság a kórházban kapnak az újszülöttek tápszeres pótlást, amíg nem indul be az anyatej?

Figyelt kérdés
Vagy ezt kórház válogatja?

ápr. 17. 18:39
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
20# Nálunk biztosan, ezért is furcsállom, hogy sokan írják ilyenkor, hogy tedd mellre meg normális, hogy nincs 4 napig sem anyatej. Lehet szerintük az, de nálunk az ilyennek adtak nyilván itatópohárból. Hiába csinálja, lehet így is kelleni fog pótlás. 18# voltam.
ápr. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
72%

Így van, napi többször rákérdeznek volt e pisis/kakis pelus, megy-e a szoptatás, segítenek mellre tenni. Volt akinel probaszopi is volt, megnézték előtte -utana a baba súlyát, hogy mennyit evett. És kizárólag az anya engedélyével, de ha szükség volt rá, kapott a baba tápszert. Ettől függetlenül a szoptatasban ugyanúgy segítettek továbbra is, hisz mellre kell tenni a gyereket, hogy beinduljon a tej.

Nekem az első lányom 2021-ben délután fél 5kor született és másnap délelőtt került először cicire, akkor jöttek megmutatni hogy kell, tápszert is kellett kapnia. A 4.napon indult be a tejem, a kislányom besárgult.

Most 3 hete reggel 8kor szültem, már a szülőszobán is szoptattam, de az igazi beloveklles ugyanúgy a 4.napon történt és ugyanúgy besárgult a kislányom.

A súlyvesztés pedig teljesen normális bizonyos százalékig (15 vagy 20% talán)

ápr. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Jánosban 2019 ben kértem adtak 2 nap után
ápr. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
46%
Amúgy veszel, viszel be babavizet üveget és adsz neki
ápr. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Bajcsy, nálunk kérésre adtak 24 óra után, vagy kis súlyú, problémás újszülött esetén, ha nagyon megindult a súlya lefelé.


Kistarcsán évekkel ezelőtt nem adtak, csak ha már nagy gáz volt, ellenben a tápszer gondolatáért is megalázás járt.


Én kértem a bajcsyban, és nekünk adtak is, mert 10%-os súly veszteségnél járt a kicsi. Egyetlen egyszer kapott, mellette szoptattam és fejtem. Más okból ugyan később abbahagytam a kizárólagos szoptatást pár hét után, de sikeresebb volt, mint amikor az első gyereknél semmit nem adtam.


Az elsőnél két hétig nem kapott a baba kiegészítést a kórház és a védőnő kérésére, és nem bírta a születési súlyát sem visszanyerni... Kiderült, hogy izomgyengeség miatt esélytelen volt alapból is. No, ezért kértem a másodiknál pótlást az elején, mert feleslegesen gyereket kínozni nem akarok. Szerintem inkább kapjon pótlást a gyerek az elején, hogy megnyugodjon az anya és a gyerek is.

ápr. 18. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
17%

"És akkor 0 ml-vel él a pici vizelet nélkül 5 napig pl éhesen ordítva, az a normális?"


Mondjuk 1-2-3 napos gyerekről beszéltem, de told túl nyugodtan. Nyilvdn ha még 5 naposan sincs semmi tejed, oké a pótlás, de sokan már az első-második napon hisztiznek, hogy nekik nincs tej és éhezik a gyerek, pedig ez így a normális.

ápr. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még kérésre se adtak Székesfehérváron tápszert, hiába ordított a baba egész éjjel cicin is.
ápr. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Enyem kapott tavaly, de mar addigra cicin is uvoltott, ugyhogy teljesen jogos is volt, en kertem es adtam neki. A 3. naptol kezdve 100% anyatejes volt mar.
ápr. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
38%
26# Szerintem a 3. nap sem normális az éhezés és az, hogy 0 mlt kap, főleg ha egy 4,5 kg-s babáról van szó, de mivel nálunk is figyelik ezt a klinikán és adnak, ha úgy áll a helyzet, papírra kell vezetni, így teljesen mindegy nekem más véleménye erről, az is ha letagadja, hogy se vizelete semmi csak nehogy kapjon 1-2x tápszert. Az ő felelőssége, ez meg az enyém. Amúgy mindenki maga látja a gyereke igényét.
ápr. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
42%

29, ha semmi vizelete nincs a babának, nyilván más a helyzet, de ezt mindenhol kérdezik. Nekem mindkét gyerekkel csak 4. napon lett tejem, de pisis pelenka volt napi kettö, azaz mégis volt előtej, pedig azt gondoltam, nincs.


Ezt kellene megérteni sokaknak, hogy azért, mert nem ömlik a tej és ordít az 1 napos a cicin, nem azt jelenti, hogy "éhezik". Termédzetesen, ha nincs pisi, besárgul, akkor kell a pótlás, de alapesetben nem, és pláne nem egynaposan, tök normális, hogy sír az a baba.

ápr. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!