Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Voltam nőgyógyásznál baba...

Voltam nőgyógyásznál baba vállalás végett, mindent rendben talált. A vizsgálat végén annyit mondott, hogy szedjek étrend kiegészítőt. Gondolom itt a terhes vitaminokra gondolt. Kinek melyik vált be?

Figyelt kérdés
2020. dec. 29. 07:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig a dm est szedtem, a folsav kicsit kevesebb benne, azon kívül ugyanaz mint a többi, ha nem jobb.... Az ára meg hihetetlen olcsó.
2020. dec. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
70%
Én a femibiont szedtem első terhességemnél is és most is. Abból van olyan ami babavárás előtt is szedhető. Nekem bevált, nincs semmi bajom tőle.
2020. dec. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Itt van erről egy nagy összegzés: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe.. De ebben az is benne van, hogy melyiket reklámozzák, tehát azt sokan ismerik, tehát sokan kipróbálják vagy sokan hisznek benne, mert azt látják mindenhol. A hit is sokat számít. És az egyéni különbségek, hogy ami másnak jó, az nem biztos, hogy neked is jó. Lásd a másik kérdése: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..

A folsav fontos, mert nagyon korai magzatfejlődési rendellenességeket kivéd a napi minimum 800 mcg folsav, ezt már babatervezéstől szedni kell, mert ha teszt után kezded - késő. Dm-nek van sajátmárkás folsav-B-komplexe, abban egy tablettában benne van, ami kell. A jód szintén - és erről persze nem szólnak, hogy mennyire fontos az első trimeszterben, de nagyon sok cikk van róla, jobb ha most nézel utána, nem a második trimeszterben jön rád a frász, hogy IQ-gyenge lesz a gyerek. Már hónapokkal a fogantatás előttől javasolják szedni, Magyarországon kb. mindenki jódhiányos. Ugyanez a D-vitaminról is elmondható, mert tegye fel a kezét, aki pucéron tölti a nyarat a napon. Ugye senki. Szóval ez is borítékolt, a GAL babaváróban pl. napi 4000 NE D-vitamin van alapból. Csak ha elkezdesz komolyan D-vitamint szedni (tehát minimum 3000 NE/nap), akkor ahhoz komolyan K2-vitamint is el kell kezdeni szedni, jó felszívódású változatban. Meg nem árt a C-vitamin sem, mert az meg segíti több vitamin és ásványi anyag felhasználását. Ja, a jódhoz még annyit, hogy a jódot valamiért meg kell támogatni jól felszívódó szelénnel és magnéziummal is. Tulajdonképp ez az egész úgy fest, hogy elhatározod, hogy szedsz egy-két kiegészítést, de ha utánaolvasol, akkor látod, hogy még ezt meg azt meg amazt hozzá kell szedni, ha optimálisan akarod, hogy működjön az eredetileg tervezett kiegészítő. Tehát a folsav-jód-D-vitamin fontosak, de ha jól akarod hasznosítani őket, akkor kell még magnézium, szelén, K2- és C-vitamin is.

2020. dec. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Én femibion 0at szedtem terhesség előtt aztán az 1et, most pedig dm saját márkás kismama vitaminját. :)
2021. jan. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Jutavot magzatvédő vitamin,Vigantol D-vitamin csepp
2021. jan. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Sokat kipróbáltam már.9 év alatt.Eddig a femibion 0 babatervezéskor jó volt,nem volt bajom tőle,míg terhes nem lettem és hánytam sokat.Aztán szép volt a vérképem a trimeszter vitamintól,de nehéz volt lenyelni.Abban van vas.Olvastam h páran fejfájásra panaszkodtak tőle.Gravidát szedtem,de ha nem ettem rendesen,alapból kihánytam.Ladeevit nagyon jó volt,nem okozott székrekedést,majd megváltozott a vas benne,és sajnos nem jött be.

A folsav a legfontosabb tervezésnél,akár sima 3mg-osat is lehet szedni,az olcsó és valamennyi felszívódik,ha esetleg nem akar valaki multit szedni.C,d vitamin sem árt.A jód is fontos,én pajzsmirigy alulműködő vagyok,eleve figyelek mostmár erre,de szedek hormont 9 éve kb.

Remélem tudtam segíteni!😊

2021. jan. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
7 est jelenettem. Ti is tegyétek.
2021. jan. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
#Jan. 2. 18:50-es, a "dec. 29. 10:36" válaszra gondolsz? Szerintem kezeltesd magad paranoiával.
2021. jan. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én nem láttam egyik válaszoló kérdésében sem rosszat?! Valamiről le maradtam?
2021. jan. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Femibion, MagneB6 én ezt a kombot javaslom!

Mindegyiktol hánytam, hiába nem ehgyomorra vettem be, de ez a páros nagyon bevált!

Nekem martoflert kellett szednem mert a vasat hiányolta nalam a doki. Igaza is volt

Esetleg próbáld ki ezeket, remelem beválik!

2021. jan. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!