Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 20 éves vagyok, pár napja...

Batwoman kérdése:

20 éves vagyok, pár napja tudtam meg, hogy babát várok. Azóta konkrétan ki vagyok borulva. Nem tudom mi lenne a helyes döntés, megtartani vagy megszakítani a terhességet?

Figyelt kérdés

A párommal együtt tervezzük a jövőnket, viszont még nem volt meg a lánykérés. A baba véletlenül csúszott be. Ő szeretné ha megtartanám, én viszont úgy érzem hogy még nem állok készen rá. Úgy érzem ezzel elrontanám az életem. Félek... Kétségbeesett vagyok, nem látom a fényt az alagút végén.

Az abortusz meg bűn, gyilkosság. Én nem szeretnék gyilkos lenni.

Nem tudom mi tévő legyek.



2021. márc. 8. 11:11
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
68%
Talán ebben a helyzetben jó lenne egy pszichológus segítségét kérnetek.
2021. márc. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
56%

Először is: az abortusz se nem bűn, se nem gyilkosság! Ezt gyorsan felejtsd is el. Ez is egy opció, amihez minden nőnek joga van, ha úgy ítéli meg, hogy erre van szüksége.


Én a saját helyzetemet tudom leírni: 20 évesen biztosan nem tartottam volna meg egy terhességet, még javában tanultam, otthon laktam, nem volt saját bevételem, éltem a kis életem, szórakoztam, barátokkal lógtam. De ha adott lett volna a körülmény, pl külön lakás és fix bevétel, sem tartottam volna meg, hisz még előttem volt az egész élet, biztosan nem köteleztem volna el magam ilyen fiatalon.


Ahogy írod, szíved szerint te sem szülnél most, hisz azt mondod nem állsz készen egy gyerekre, ami ennyi idősen kicsit sem meglepő.

Mióta vagytok amúgy együtt? Külön éltek, van saját/bérelt lakásotok/házatok? Dolgoztok? Van saját, stabil bevételetek? Ha van, abból el is tudnátok tartani egy gyereket? Ezek azért nagyon fontos kérdések egy ilyen helyzetben!

2021. márc. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
61%

"Régen 18-20 évesen már szültek"


ezt az idióta fogyatékos "érvet", de szoktam szeretni :)

Esetleg ne menjünk vissza egyenesen a sötét középkorba? Egy 20 éves fiatalnak még az életét kéne építgetni, gondolom nem a gyereknevelés volt az életcél 20 évesen, mert akkor nem lenne ez a kérdés sem.

Leírta a lényeget, a gyerek becsúszott, ergo nincsenek rá felkészülve.

2021. márc. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem mindegy, hogy a felkészületlenség olyasmiből fakad-e, amit le lehet küzdeni 5-6 hónap alatt, avagy nem.
2021. márc. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
40%

#8-as vagyok:

Fogyatékos érv :D Vicces!

Rengeteg nő van még a 30 évvel ezelőtt születettek között is akik már 18-20 évesen is vállaltak gyereket és milyen meglepő egyiküktől sem hallani panaszt. Persze egyetértek át kell gondolni hogy a helyzetet és átgondoltan dönteni, de azokat a lányokat akik azért választják az abortuszt mert FÉLNEK a következményektől hogy gyerekük lesz, vagy szimplán azért mert HŰHA klímaváltozás miatt inkább nem vállalok gyereket mert növeli az ökológiai lábnyomom és amúgy is csak szennyezné a környezetet EMBER és még én vagyok "idióta fogyatékos".


Akinek gyereke lesz örüljön neki! Sokan akik meg 18-30 évesen szedték a fogamzásgátló tablettákat és váltogatták a pasikat, jól "kiszórakozták" magukat mert folyamatosan a szex-en járt az agyuk, most ott vannak, hogy férjesek és képtelenek teherbe esni és megjegyzem nem a férfi hibájából, na azok tervezhettek volna előre, vagy számolhattak volna a túlzásba vitt fogamzásgátlás következményeivel.


20 éves a kérdező, bizonytalan a gyerekvállalásban, de ezeket a megosztó hozzászólásokat olvasva még inkább elbizonytalanodnék a helyében.


Észérvekkel alátámasztva, ha vállalja a gyereket, akkor ott lesznek mindkét oldalról a szülők, akiknek kötelességük segíteni a saját gyerekük életét legalább annyiban, hogy segítenek nekik meghozni a megfelelő döntést, tehát a kérdező helyében én először a szüleimmel beszélném meg a dolgot. Igen, lehet mérgesek lesznek, de meg kell érteniük hogy ez megtörténhet és nem csak az ő gyerekükkel, ez gyakorlatilag mindennapos eset világszerte. Közösen le kell ülni az asztalhoz, összegyűjteni az érveket a gyerek mellett és ellen, át kell látni a helyzetet és előre kell látni a dolgokat.


Én így gondolom:

Abortusz:

Negatívumok:

- Hosszútávon mindig ott lesz a "mi lett volna ha" kérdés.

- Tekintve hogy gyilkosságként tekintenél rá, sokáig lesz lelkiismeret-furdalásod miatta.

(A folyamatot nem tudom mivel jár, így más negatívumot nem tudok rá mondani esetleg még annyit hogy ha abortuszt akarsz, akkor is egyeztetned kell a szüleiddel róla).


Pozitívumok:

- Megspórolod a gyerekneveléssel járó költségeket, legalábbis egy darabig, mert gondolom később/érettebben szívesen vállalnál gyereket.

- Ugyan annyi szabadidőd marad mint eddig.

- Nyugodtan folytathatod a tanulmányaid, munkád.

(Tekintve hogy minden ugyanaz marad mint eddig azzal a kivétellel hogy átestél egy abortuszon nem sok minden fog változni, ha meg elég érettnek érzed majd magad egy gyerekhez akkor már nem "becsúszott" gyerekről lesz szó, hanem tervezettről).


Gyerekvállalás:

Negatívumok:

- Plusz költségekkel jár

- Felboríthatja a család megszokott életét

- Kevesebb szabadidő

- Folyamatos gondoskodás, nagy felelősség

- A terhesség ideje alatt folyamatos kioktatások hallgatása, elviselése a szülőktől, ismerősöktől, de még a születés után is.

(Még biztosan lenne mit sorolni, de nem jut más eszembe, de majd ha leültök szüleiddel gondoljatok át mindent közösen).


Pozitívumok:

- Gyerekvállalással járó élmények.

- Szorosabb kapcsolat a barátoddal/férjeddel, egy férfinek hatalmas öröm hogy apa lehet.

- Szülök hamarabb kiélvezhetik az unokázás örömeit, a gyereknek is szorosabb kapcsolata lesz a nagyszüleivel, ami számára is több élményt jelent, manapság egy gyerek nem tud kialakítani szorosabb kapcsolatot a nagyszüleivel, mert a gyerekvállaló korosztály egyre inkább a 30 felé közelít, másrészt Magyarországon a várható élettartam 76 év, ami egy unoka-nagyszülő kapcsolatra nagyon kevés időt jelent. Esetedben szüleid akár dédszülőkké is válhatnak a jövőben.

- Gyerekvállalási tapasztalat

- Kormány általi támogatások lehetséges igénylése

(Igazából ide sem tudok többet írni, munkaerőpiaci tekintetben is vannak pozitív és negatív oldalai annak hogy fiatal anyuka lennél).

Még talán annyi, hogy a barátod és a számodra is olyan szempontból lenne pozitív hatással a gyerek, hogy hamarabb tudnátok felnőtt fejjel gondolkozni, sokkal átgondoltabban tervezhetitek a jövőtöket, ha már meglenne a gyerek és mindkettőtöknek lenne miért hajtani.

Egy gyerek szerintem célt ad, sőt inkább pezsgést az élethez, izgalmat. Pénzügyileg mindenképpen tervezzetek előre, ha gyerek mellett döntötök, akkor babakötvénybe már el is kezdhettek tervezni.


Így röviden-tömören szerintem kifejtettem a véleményem.

Attól hogy nem vagy felkészülve a gyerekvállalásra nem jelenti azt hogy egyből abortuszra kéne szánnod magad, jól eltervezve a gyerek ugyan olyan színvonalon élheti az életét, mint amit 6-8 év múlva tudnál biztosítani egy tervezett gyerek esetében, szerintem nem lenne gond.


De MINDENKÉPPEN egyeztessetek a szüleiddel és barátod szüleivel is!

2021. márc. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos hiába vannak meg az anyagiak, meg egy biztos kapcsolat, ha nem érzi késznek magát a gyermekvállalásra, és ezt le is írta. Nem akarok általánosítani és nem is vagyok az abortálás híve, de az ilyenekből szoktak kikerülni a lelki sérült, kimerült anyák, akik nem akarták a gyereküket. Nagyon fiatal vagy, látszik a kérdéseden, nem tudsz meghozni egy ilyen döntést egyedül, hisz itt kérdezel. Én elvetetném.
2021. márc. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
32%
Más meg évekig vár egy kisbabara ha egyáltalán megadatik neki, evekig epekedik érte, hónapról hónapra csak egyre jobban törik össze a szíve a sok negatív teszttol, jobban oda kellett volna figyelni és védekezni ha nem akarsz/ akartok kisbabat! Előbb kellett volna gondolkozni..
2021. márc. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
83%

#17semmi se ad 100%os vèdelmet..

Ès ne őt hibáztasd azèr mert másnak nem jön össze.. mindenki más..valakinek vèdekezès nèlkül se jön össze, valakinek meg vèdekezès mellett is becsúszik

2021. márc. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
76%

És talán a kérdező tehet arról, hogy másnak évekig nem jön össze a gyerek?! NEM! Semmi köze ahhoz, hogy kinek mennyi idő alatt sikerül vagy épp nem sikerül, úgyhogy nehogy már még a kérdező legyen lelki zsarolva, hogy bezzeg másnak. Az más, ez meg ő, ez az ő élete és nem másé.

100%-os védelem pedig továbbra sem létezik és ha nem tévedek, sehol nem írta, hogy ne védekeztek volna, de ha így is volt, akkor sem az ő hibája ha más nem esik teherbe és továbbra sincs senkinek semmi köze a magán/szexuális életéhez.

2021. márc. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
21%
Nem ot hibáztatom, nyilván mindenki más csak igazságtalannak tartom az ilyet, ha védekezik kevesebb az esélye annak hogy teherbe esik, és most nem sír itt a szaja, ha valaki nem akar kisbabat akkor tesz is azért hogy a lehető legkevesebb esélye legyen a terhesseg létrejöttének.:) míg más tényleg minden hónapban a poklok kínját éli meg ő 20 évesen azon vacilal hogy elvetesse e vagy milegyen vele.. felelőtlen volt ez az igazsag akárki bármit mond.
2021. márc. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!