Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 20 éves vagyok, pár napja...

Batwoman kérdése:

20 éves vagyok, pár napja tudtam meg, hogy babát várok. Azóta konkrétan ki vagyok borulva. Nem tudom mi lenne a helyes döntés, megtartani vagy megszakítani a terhességet?

Figyelt kérdés

A párommal együtt tervezzük a jövőnket, viszont még nem volt meg a lánykérés. A baba véletlenül csúszott be. Ő szeretné ha megtartanám, én viszont úgy érzem hogy még nem állok készen rá. Úgy érzem ezzel elrontanám az életem. Félek... Kétségbeesett vagyok, nem látom a fényt az alagút végén.

Az abortusz meg bűn, gyilkosság. Én nem szeretnék gyilkos lenni.

Nem tudom mi tévő legyek.



2021. márc. 8. 11:11
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
44%
Ha van aki segítsen, pl szülők, van hol laknod, akkor szerintem tartsd meg.
2021. márc. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim válasza:
62%

30.nem erőltetherted ennyire a szülést apafej!

nem kötelező szülni...te felettébb nem dönthetsz felettük ezt értsd meg...

2021. márc. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
100%

#32


szerintem olvasd el megint "apafej". a 30-as válasz pont az próbálja érzékeltetni, hogy nem biztos jó ötlet megtartani a gyereket felkészületlenül ilyen fiatalon.

2021. márc. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
41%
Pedig manapsag van tul bonyolitva a gyerekvallalas, pedig az igazsag az, hogy egy 20 eves lany aki normal korulmenyek kozt el a szuleivel, biztositani tudja azt egy kisbabanak amire szuksege van. Etel, ruha, tisztasag, meleg lakas, szeretet.. ennyi kell egy kisgyereknek. Nem 2 szintes csaladi haz meg auto meg elektromosan ringathato babakosar
2021. márc. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
53%

"20 eves lany aki normal korulmenyek kozt el a szuleivel"


tehát a nagyszülők biztosítják ezt neki :D nem a szülők.

Nem mindenkinek az a célja ám az életbe, hogy egy mamahoteles semmirekellő legyen.

2021. márc. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
38%
Utolsó. Ilyen alapon akkor neked meg a férjed biztosította. A kerdező dolgozik,lesz gyede... a párja is akarja.Normális körulmények kozott él. Ne akarjuk már minden áron abortuszra rábeszélni mikor egyértelműen hezitál. 20 éves,felnőtt nő! Meg fogja oldani,ha úgy AKARJA. Emberek állnak fel borzasztó tragédiákból de ha egy fiatal véletlenul terhes lesz jönnek a károgók mintha ez valami tragédia lenne.
2021. márc. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
29%
#36-os ezt tök jól megfogalmaztad :) ezt látom én is, emberek gyakran úgy beszélnek egy idegen ember terhességéről, mintha a baba egyenesen az apokalipszist hozná magával. Eléggé bizarr.
2021. márc. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
40%
Pedig a legtöbbször tényleg csak a megnyugtatásra volna szükség, ami tök normális, mert a teherbeesés egy normatív krízis, mindenkinek vannak bizonytalanságai, kérdései, szorongásai ilyenkor.
2021. márc. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
64%

#36

Mit nem lehet azon felfogni, hogy egy gyerekre felkel készülni? Egzisztenciát kell hozzá teremteni. Pont. Nehogy már az legyen a követendő példa, hogy odaszülünk anyucinak meg apucinak meg, hogy úgyis kapjuk a gyed-et meg az ilyen-olyan segélyeket. Ha a kérdező fellenne rá készülve gondolom nem lenne kérdéses a gyerek megtartása. Ne a csupasz seggünkre vállaljuk a gyereket.

2021. márc. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
36%

Ha a kérdező minden áron el akarná vetetni,akkor nem kérdezné, hanem cselekedne.

Akkor nem úgy fejezné ki magát,hogy babát vár...

Ne gondold már hogy leírod, hogy "pont" és akkor az a Szentírás.

Nehogy már az legyen a követendő példa,hogy rögtön rohanunk abortuszra mert bizonyára úgyse sikerülne semmi. Te ilyen szellemiségben neveled a gyereked? Remélem nem...

Azt meg döntsék el a szülei miben tudnak és akarnak segíteni. Te nyilván abortuszra kísérnéd a gyermeked,de hátha ők mégsem...

2021. márc. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!