Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 20 éves vagyok, pár napja...

Batwoman kérdése:

20 éves vagyok, pár napja tudtam meg, hogy babát várok. Azóta konkrétan ki vagyok borulva. Nem tudom mi lenne a helyes döntés, megtartani vagy megszakítani a terhességet?

Figyelt kérdés

A párommal együtt tervezzük a jövőnket, viszont még nem volt meg a lánykérés. A baba véletlenül csúszott be. Ő szeretné ha megtartanám, én viszont úgy érzem hogy még nem állok készen rá. Úgy érzem ezzel elrontanám az életem. Félek... Kétségbeesett vagyok, nem látom a fényt az alagút végén.

Az abortusz meg bűn, gyilkosság. Én nem szeretnék gyilkos lenni.

Nem tudom mi tévő legyek.



2021. márc. 8. 11:11
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
65%
Nem bűn az abortusz. Ez csak a befásult, középkorban élő kormány peopaganda szövege. Jogod van eldönteni mit akarsz, elcseszni az életedet egy nem kívánt gyerekkel, vagy kiszedetni magadból egy sejtcsomót, és vígan élni és tervezgetni tovább, majd megvalósítani a terveidet, mindebt a maga idejében.
2021. márc. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
96%

Biztos nem szülnék gyereket a szüleim "támogatására" meg az ő nyakukra. Számomra a felelősségteljes gyerekvállalás ott kezdődik, hogy van külön lakásunk a párommal, ahol csak ketten vagyunk (pl egy albérlet), mindkettőnknek van munkája és állandó keresete, nem szorulunk arra, hogy a feladatok döntő többségét a szülők kelljen átvegyék, na meg mindketten akarunk is gyereket. Ebből azért szerintem néhány pont erősen kétséges.

20 évesen személy szerint én és az ismerőseim durván 80-90%-a még javában tanult, nálatok mi a helyzet? Tanulsz te is? Esetleg dolgozol és van kereseted? Szülőknél laktok vagy külön? Mert értelmes ember nem szül tudatosan és szándékosan a szüleik nyakára, pucér hátsóval.


20 évesen még nagyon fiatal vagy, előtted az egész élet, én biztosan nem kötném le magam egy nem tervezett, becsusszant terhességgel, főleg ha erős kétségeim vannak, mint neked is. Később még lehet gyereked a megfelelő körülmények között, ellenben ha most felelőtlenül és bizonytalanul szülsz egyet, akkor megpecsételed a sorsod és nem lesz visszaút, a gyerek egy örök életre ott lesz és helyt kell állnod és a közhiedelemmel ellentétben, egy gyerek messze nem rózsaszín cukormáz és csupa boldogság, kőkemény meló. Jól gondold át mit csinálsz, minden opciót gondolj végig, én csak azt tudtam elmondani, én mit tennék, abortuszra mennék, de hogy te mit akarsz, azt neked kell tudnod. Ja és verd ki a fejedből, hogy az abortusz bűn meg gyilkosság, mert nem az!

2021. márc. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
5%

A gyereknevelés nem csak játék és mese! (Mintha a kezdődne a hupikék-törpikék) bocs de előző válaszokat kb. így lelehet egyszerűsíteni.

Az abortusz mentesít a felelősség alól, ennyi.


Másrészt abban a "sejtcsomóban" inkább lehetőséget látnék, mint spermát. Tekintve hogy itt mindenki "sejtcsomóként" kezdte legtöbbünknek sikerült felnőnie (nem?).

Jogod van dönteni a trutyi fölött ami beléd hatolt, ja...


Kb. olyan ez mintha kimennél kertészkedni ÉLVEZED azt hogy kiásod a magnak a gödröcskét, aztán másnap észreveszed hogy a gödörbe valaki magot vetett. Ott van egy mag amiről nem tudod mi az, de már csírázik, tehát két döntésed van:

Kiásod és eldobod a francba, vagy gondoskodsz róla.

2021. márc. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
0%
És azt legalább tudod hogy ki vetette el a magot.
2021. márc. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
A kérdező azért ide írt, mert nem csak egy oldalról kívánja meghallgatni az érveket a döntése előtt.
2021. márc. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
55%
Kicsit rossz a hasonlatod: mert ha án ott és akkor találok csírázó kis izét a kertemben, amit nem én tettem oda - akkor azonnal kapirgálom kifelé (persze így megesett már, hogy párom elfelejtett szólni az estikékről, én meg kíméletlenül rendet tettem - de így járt... majd máskor nem felejt el szólni, mit hova akar, vagy kicetlizi)
2021. márc. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
45%
Kedves Kérdező! :) Én a helyedben megtartanám. Váratlanul érhetettek az események, de a pszichológia is tudja, hogy a nő várandósságkor egy nagyon összetett, érzékeny lelkiállapotba kerül, amikor esetleg felnagyítva látja a problémákat. Ez még azoknál is így van, akik nagyon akarták a kicsit. Veled is így lehet, de ez csak átmeneti állapot. Minden változás nehézséggel jár. Az nagyon jó, hogy a párod is támogat, ráadásul vele képzeled el a jövőt. Sokan nagyon megbánják az abortuszt. Ez főleg olyanokra jellemző, akik bizonytalanok voltak, mégis abortuszra mentek. A soraidból az érződik, hogy Téged is megviselne. Az a 9 hónap nemcsak a babának kell a fejlődéshez, hanem Neked is az anyává váláshoz. Ne cselekedj félelemből. Minden jót kívánok, és jó döntést! :)
2021. márc. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
Mi lett Veled kérdező?
2021. máj. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
0%
Biztos hogy megtartotta, mint bármilyen más normális ember.
2021. máj. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
74%

Aztán mégis mitől lenne "biztos", talán a tescos jósgömbödből sikerült ezt kiolvasni? Főleg, hogy a kérdés eleve az abortusz témakörben van és arról szól, hogy mennyire nem áll készen egy gyerekre, szóval a hasraütésszerű találgatásokat hagyjuk inkább.

És nem attól lesz normális az ember, ha akarata ellenére megtart egy gyereket, akkor is tökéletesen normális, ha abortuszra megy és nem vágja szándékosan tönkre az egész hátralévő életét!

2021. máj. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!