Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 20 éves vagyok, pár napja...

Batwoman kérdése:

20 éves vagyok, pár napja tudtam meg, hogy babát várok. Azóta konkrétan ki vagyok borulva. Nem tudom mi lenne a helyes döntés, megtartani vagy megszakítani a terhességet?

Figyelt kérdés

A párommal együtt tervezzük a jövőnket, viszont még nem volt meg a lánykérés. A baba véletlenül csúszott be. Ő szeretné ha megtartanám, én viszont úgy érzem hogy még nem állok készen rá. Úgy érzem ezzel elrontanám az életem. Félek... Kétségbeesett vagyok, nem látom a fényt az alagút végén.

Az abortusz meg bűn, gyilkosság. Én nem szeretnék gyilkos lenni.

Nem tudom mi tévő legyek.



2021. márc. 8. 11:11
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
62%

Mi az, hogy a szülőknek kötelességük segíteni eme döntésében a kérdezőnek meg ha úgy is dönt, hogy megtartja ott lesznek a szülők. Azért álljon már meg a menet, az ember magának szül, nem pediglen a szüleinek vagy bárki másnak. Érett felnőtt ember képes önállóan dönteni a saját életét illetően és a gyerekvállalás messze magánügy, lévén hogy az adott nő és férfi életét változtatja meg gyökeresen és visszafordíthatatlanul, ergo nekik kell dönteni és véletlenül sem a szülőknek. És nem, egyáltalán nem biztos, hogy "ott lesznek a szülők", akik majd megoldják a problémákat. Normális ember eleve nem szül a szülei nyakára/pénzére/segítségére, mondván lesz majd valahogy meg majd megbékélnek.

A kérdező egyértelműen leírta, hogy ő nem áll kész a gyerekvállalásra, ami 20 évesen abszolút érthető, erre nagyon nem az a megoldás, hogy odamegyek anyámékhoz és azt csinálom, amit ők jónak gondolnak. Ezt egyedül az kérdezőnek és a párjának (de a végső döntés úgyis a kérdezőé ugyebár) kell meghoznia, nem másnak.

2021. márc. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
74%

Értelmi szint megvan. Mi a felelőtlen azon, ha valaki védekezés mellett véletlenül teherbe esik?

Ez bárkivel bármikor megeshet, hacsak elnem köttetik magukat.

2021. márc. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
77%

Ez van, az élet nem mindig igazságos, de ne egy olyan embernek hánytorgasd már fel és vesd a szemére, aki a legcsekélyebb mértékig sem tehet arról, hogy másnak nem jön össze a gyerek!

Ez a fajta rosszindulat számomra sokkal kiakasztóbb, mikor nekiállunk egy tanácsot/segítséget kérő kérdése alatt prédikálni, segíteni nyilván nem segítünk, csak bezzegelünk, hogy "bezzeg másnak". Nem a kérdező hibája és nem is az ő baja.

Azzal, hogy ismeretlenül és a körülmények pontos ismerete nélkül szapuljuk a másikat, nem vall túl intelligens jellemre. Továbbra sem tudhatod, hogy védekezett-e a kérdező, épp csak beleesett a hibaszákékba, mert még mindig nincs olyan védekezésiforma, ami 100%-ot adna. Még az elköttetés sem 100%-os!

2021. márc. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én csak annyit mondok ne mások döntsék el az életed, hanem te magad.

Bármit döntesz az lesz a legjobb döntés!

2021. márc. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsóval eggyet èrtek!
2021. márc. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
37%

Szia! Örökbe adáson gondolkodtál?

Párod viszont úgy olvasom támogat.

TE mit szeretnél? Ez a legfontosabb!

Gondolj arra, nincs rossz döntés, csak a szívedből jöjjön.

2021. márc. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
71%
20#Ha igazságtalannak tartod, akkor lehet menni az atyaúristenhez reklamálni.... evvan.
2021. márc. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
40%

20 eves vagy, nem gyerek!

Egy kisbaba nem az eleted vege.. hanem az eleted ertelme

Es az abortusz egy szukseges rossz, de nem neked szukseges, hanem pl annak akit megeroszakoltak vagy belehalna a terhessegbe.

Megertem hogy varatlanul ert es ugy erzed nem allsz keszen, de van 9 honapotok felkeszulni.

En nagyon remelem megtartod a kis csepp lelket 😊❤ sok erot egeszseget kivanok ❤❤

2021. márc. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim válasza:
56%
28-es nem neked szukseges, hanem pl annak akit megeroszakoltak vagy belehalna a terhessegbe.meg annak akinek véletlen becsúszott és nem áll rá készen meg nincs anyagi háttere hozzá.!!!
2021. márc. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
62%

#28


Van 9 hónapjuk felkészülni a hátralévő egész életükre. Jók az arányok, mit ne mondjak. Jobb esetbe a babát egy hosszú felkészülési időszak előzi meg, felkell készülni anyagilag, egzisztenciát teremteni, elhelyezkedni, dolgozni, lakhatást teremteni stb. Olyan semmirekellő meg szerintem senki nem akar lenni, hogy a nagyszülőknek szül, mert majd Ők megoldják.

2021. márc. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!