Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit ajánlanátok terhesség...

Mit ajánlanátok terhesség alatti depresszióra? Más is szenvedett vele?

Figyelt kérdés
Regényeket tudnék írni órákon keresztül, de röviden és tömören elég szemmel láthatóan depresszióban szenvedek, nem tudok örülni senkinek és semminek. Nem tudok aludni, egész nap úgy nézek ki, mint egy hulla. Utálom magamat, amiért csak most jöttem rá, hogy nem nekem való ez az egész, konkrétan az egész világot utálom. Tudom, hogy ezt csak magamnak köszönhetem. Ez a szülés után még rosszabb lesz, ez 100%, úgyhogy segítséget szeretnék kérni. Jártam pszichológushoz már más okból, de nem segített. Próbáljam meg újra? Mi lenne vajon a megoldás? Más is volt ilyen vagy hasonló helyzetben? Kérlek titeket ne szedjetek szét emiatt, segítséget szeretnék kérni.
márc. 18. 01:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

A pszichológus nem oldja meg a problémádat csettintésre, ha te nem teszel bele kőkemény önismereti munkát, ami fájdalmas és tudatos, egyszerre. Ha arra számítasz, hogy elmész, és jobb lesz, akkor nincs értelme.

Egyébként meg pszichológus!

Én magam szülés utáni depresszióban voltam benne. Rokonságban hallottam terhesség alatti depresszióról. Ott végül a szülés után jobb lett. Viszont távoli rokon, így nem tudom a teljes storyt.

Nekem pszichológus, pszichodráma és egy mindenben maximálisan támogató férj segített.

márc. 18. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Na bameg, ha meg leírom, hogy nem akarok gyereket, mert pontosan tudom, hogy kinyírnám magam, akkor én vagyok szemét...
márc. 18. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha pszichológus nem volt elég, akkor pszichiéterhez menj.
márc. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak hülye dolgaim várandósság alatt, de én tudom és érzem, hogy ezt a hormonok teszik velem.

Mielőtt megjönne, mindig van egy-két depis napom és amikor megjön, mintha csettintésre eltűnne a világfájdalmam, negatív spirálom.

Na ez már a második terhességem és másodszorra is úgy jártam, hogy nem jött meg, tehát a "világfájdalom" maradt. Ez az első terhességemnél végig kísért, úgyhogy arra számítok, hogy ez most is így lesz. De mivel TUDOM, hogy ezek a hormonjaim, ezért könnyebb helyén kezelni. A szülés még megborított, kb. 4 hónap kellett utána, hogy újra önmagam legyek és tényleg azt a lelki megkönnyebbülést érezzem, amit máskor egy egyszerű menstruáció elhoz. :D

Ha nálad más van a háttérben és nem tudsz egyedül megküzdeni vele, akkor mindenképpen szakember!

márc. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos hogy a szülés után rosszabb lesz, tapasztalatból mondom, nekem is terhesség alatti depresszióm volt. Tervezett baba volt, nagyon vártuk, nagyon boldog voltam, amikor kiderült terhes vagyok, mégis pár hónap múlva nagyon magam alá kerültem lelkileg, különösebb ok nélkül. Úgy éreztem én nem akarom ezt az egészet, nem vagyok rá alkalmas, hogy innentől vége a mostani életemnek, elfogom veszíteni önmagam, tönkremegy a párkapcsolatom, és ehhez hasonló negatív gondolatok kínoztak minden nap. A babához sem tudtam kötődni, attól is féltem, hogy nem fogom tudni szeretni majd. Ezenkívül nagyon előjött nálam a testképzavarom is, iszonyat csúnyának éreztem magam. Ehhez képest a szülés után mint akit elvágtak, elmúltak ezek az érzések. A babához is azonnal tudtam kapcsolódni, és hál istennek a szülés utáni depresszió is elkerült, pedig az előzmények miatt nem erre számítottam. Úgyhogy kitartás neked, ne add fel, minden rendben lesz!
márc. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem volt tervezett, de mindenki győzködött, hogy majd sokkal jobb lesz, hát nem lett, sőt. Gyűlölöm az egészet. Ha tehetném visszacsinálnám, teljesen ki vagyok készülve, alig várom, hogy megszüljek, igazából csak sodródom az árral.

A férjem egyébként nagyon támogató és nagyon boldog, szerintem még helyettem is 2x, ha nem többször.

Bárcsak én is még 1x boldog lehetnék, mint előtte....😭

márc. 18. 22:27
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez is a te kérdésed?

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..


Ha igen, ha nem, de add örökbe - mindenkinek az lesz a legjobb.

márc. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy, mert nem adhatom.
márc. 18. 22:41
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

(Ezek szerint igen)

Akkor minimum két élet fog tönkremenni - ha Te nem teszel valamit. Az egyik a tiéd, a másik a gyerekedé. Ebben csak szakember fog tudni segíteni, AMENNYIBEN te is teszel érte, egyedül ő sem fogja megoldani.

márc. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jó lenne tenni ellene, de nem érzem azt, hogy jobb lenne idővel. Sőt, csak egyre rosszabb.
márc. 19. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!