Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan döntsek? Mi lenne a...

Hogyan döntsek? Mi lenne a helyes?

Figyelt kérdés

Párommal eldöntöttük,hogy végre belevágunk a babaprojektbe. Kicsit bonyolult a helyzet,ezért kérnék tanácsot, véleményt tőletek. Jelenleg munkanélkülin vagyok, de jogosult lehetek gyed-re, már csak 36 napom hiányzik hozzá( oep megerősített benne). Április végétől lesz is munkám, szeptember elejéig, utána kaphatok munkanélküli ellátást,hogy biztosított legyek a szüléskor, de az ugye csak 90napig jár. Mi úgy szeretnénk, és persze a kötöttségek miatt is,hogy decemberben szülessen a baba, ahhoz márciusban kellene,hogy megfoganjon. De félek tőle,hogy nem sikerülne elsőre. Viszont a másik oldal,hogyha már most elkezdünk próbálkozni élesben(jelenleg megszakítással védekezünk) és sikerülne, nagyon boldog lennék, csak félek tőle,hogy megterhelő lenne már annyira a terhesség vége felé még dolgozni (szept. 1ig) Segítsetek légyszi,hogy felelősségteljes döntést hozzunk. Egyébként a munkám annyira nem megterhelő, de szinte egész napos állás, és főképp idő függő, idénymunka, fagyizó, de nem olyan pörgős minden nap.

Ti mit tennétek?

Bocsi,hogy hosszú lett.

Köszönöm


2011. jan. 15. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Az a baj a túl "pontos" tervezéssel,hogy nincs garancia sem arra hogy azonnal sikerül,sem arra hogy végig dolgozhatsz(mármint milyen a terhességed).Ebben az esetben a fagyizó idény után,talán nyugisabb és élvezetesebb lenne a babaprojekt!
2011. jan. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a saját helyzetemből tudok kiindulni. A kisfiamra 1 évet vártunk, aztán elkezdtük a kistesó projektet, hogy ne kelljen visszamennem dolgozni, a gyerkőcnek meg bölcsibe menni és amúgy sem szerettünk volna nagy körkülönbséget. Júniusban kezdtünk el próbálkozni, akkor sikerült is, de spontán elment a baba és sajnos azóta sem jött össze. Most pont azon vagyok, hogy minél előbb sikerüljön (lehetőleg a fiam 2 éves szülinpajáig, ami szintén március).

Szóval én a helyedben már elkezdenék próbálkozni, mert ha pl. februárban sikerül, akkor októberben szülnél és ha problémamentes a terhesség, akkor nyugodtan dolgozhatnál szeptember 1-ig, hisz akkor kb 7 hónapos lennél.

Persze sajnos az ember előre nem tudhatja mi vár rá, de optimistán, pozitív gondolatokkal kell hozzáállni mindenhez!

Kívánom, hogy jó döntést hozz, könnyen sikerüljön a baba és élvezd majd a terhesség minden pillanatát! :)

2011. jan. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a jó kívánságokat:) én is hasonlóakat kívánok.

Igen, én is ebbe az irányba hajlok jobban,hogy inkább hamarabb, mert a főnököm aki végülis már nem is a főnököm,hanem szinte barát, nagyon segítőkész, ha mégis probléma merülne fel.

Várok még véleményeket :)

Köszönöm az eddigieket.

2011. jan. 15. 15:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha jól értettem akkor munkanélkülire akarsz menni ,hogy biztosított legyél a szülés napján!Én nem kaptam meg a gyedet pedig 271napom volt,utána az önkormányzatnál voltam bejelentve,biztosított voltam.Azt a választ kaptam mindenhol hogy a szülés napján nem álltam munkaviszonyban ezért nem vagyok jogosult a gyedre!
2011. jan. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hmm.. ez érdekes. Itt is azt lehet olvasni mindenhol, + az oeptől is azt a felvilágosítást kaptam,hogy lehetséges. De utánajárok még egyszer. Köszi
2011. jan. 15. 16:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is ugy tudtam ahogy te(még a hivatalban is azt mondták,hogy jár a gyed),de mégsem kaptam meg,azért pontosan kérdezz utána.Nekem most írt az oep hogy ezért nem vagyok jogosult a gyedre mert nem álltam munkaviszonyban.(hiába voltam biztosított végig)
2011. jan. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!