Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Anyukák! Mit csinálnátok a...

Anyukák! Mit csinálnátok a helyemben? Helyes-e, vagy inkább felelőtlen lenne a döntésem?

Figyelt kérdés

A történet arról szól, hogy én és a párom már majdnem 5 éve együtt vagyunk, ő 26 én pedig 21 éves vagyok.

A kapcsolatunk szinte majdnem kezdetétől fogamzásgátló tablettát szedek, mindig védekeztünk. 2,5 hónappal ezelőtt problémáim voltak a menstruációmmal, felkerestem a nőgyógyászomat. Azt mondta, hogy cisztám van az egyik petefészkemen, emiatt van a probléma, ne is foglalkozzak vele, még gyógyszert sem ír fel, mert valószínűleg fel fog szívódni magától, menjek vissza 3-4 hét múlva. Amikor visszamentem, jött velem a párom, és az orvos kijelentette, hogy "bocsi", kedves hölgyem, maga állapotos, amit az előző vizsgálatnál cisztának nézett és átsiklott rajta.. Hozzá tartozik, hogy a menstruáció kimaradása mellett semmiféle jelei nem voltak, hogy terhes vagyok, semmi rosszullét, semmi szagérzékenység, stb.

Felajánlották tehát a döntés lehetőségét, hogy mit szeretnénk, megtartani, vagy elvetetni a magzatot. Jelenleg a 10.hétben járok, és mióta tudom, hogy terhes vagyok teljesen előtörtek belőlem az anyai ösztönök. A párom 2 munkahelyen dolgozik, én főiskolára járok, mellette dolgozom már 3 éve, nyáron diplomáznék. Anyagi hátterünk megvan. Ő azt szeretné tartsuk meg a babát, vállaljuk be. Tulajdonképpen én is ezt szeretném, de nagyon félek, szinte rettegek, hogy erre én még nem vagyok felnőve és nem lennék jó anyukája a gyerekemnek. Az időm vészesen fogy, és bár a szívem egyértelműen azt diktálja, hogy tartsam meg a babát, mégis félek. Szeretném őt, de ettől a hirtelen jött helyzettől borzasztóan összezavarodtam, megijedtem.


2011. márc. 9. 14:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg. Minden rendben lesz. Mindketten szeretnétek a babát és talán nincs is olyan anya akinek a fejében nem fordul meg a gondolat, hogy milyen anya lesz, vagy jó anya lesz-e. Hát itt az idő kipróbálni. Menni fog. Már az hogy aggódsz ezen is azt mutatja, hogy olyan rossz anya nem leszel. :)
2011. márc. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Te fogitabletta mellett lettél terhes!?
2011. márc. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Igen, amellett.
2011. márc. 9. 14:28
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha az anyagi hátteretek megvan a babához és mindketten szeretnétek is babát, szerintem vágjatok bele! Ahogy a soraidat olvastam szerintem sosem tudnád megbocsátani magadnak, ha elvetetnéd ezt a babát. És szerintem...a baba sem véletlenül éppen most jön :)


25/N

2011. márc. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
ez a te döntésed talán azért érzel igy mert nem voltál felkészülve rá tudod hányan cserélnének veled?
2011. márc. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

A párod akarja a babát, és a te szíved is ezt diktálja.

Olyan még nem volt, hogy egy gyerek "tökéletesen megfelelő" körülmények közé születik.

Nagyon fogod bánni, ha most nem vállaljátok.


Gratulálok a babához, és sok sikert!

Bízz magadban!

2011. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%

Egy kis baba nagy kincs! Csak olvasd el a többi hozzászólásokat, hogy hányan próbálkoznak már TÖBB ÉVE, hogy kisbabájuk legyen. Azt gondolom, hogyha megvan az anyagi hátteretek, s szeretnétek is, akkor tartsd meg őt!

A félelem pedig hidd el, mindenkiben benne van - hogy nem lesz jó anyuka... de ez elmúlik, amint az kezedben tartod őt...

Egyébként mit mondott az orvos, nem ártalmas a babára nézve az, hogy fogamzásgátlót szedtél aközben is, hogy ő megfogant?

2011. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatásokat! Az orvos azt mondta, szinte teljesen biztos, hogy nem lesz ebből probléma, mert kb.4 hetes lehettem, mikor először elmentem nőgyógyászhoz és miután azt mondta cisztám van megtiltotta a fogamzásgátlót, tehát attól kezdve nem szedtem. Azóta másik orvoshoz járok, inkább kiküszöbölök egy hasonló "félrenézést", és ő is azt mondta, ebből baja nem származhat.
2011. márc. 9. 14:34
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Először is nyugi!!! Igazából csak te tudod eldönteni, hogy mi a helyes (higgadtan gondold át). Én mit tennék: mai agyammal (30 éves vagyok, több évig próbálkoztunk, szenvedtünk mire összejött a baba) biztosan megtartanám! Ha anyagilag be tudjátok vállalni, csináld!! Hajrá! Majd írd meg, hogy hogyan döntöttél! :)
2011. márc. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
40%
2.vagyok.Abban az esetben ha nem szedtél volna tabit azt mondanám hogy tartsd meg,mert én is ilyen helyzetben voltam,de én nem szedtem gyógyszert,és megtartottam,odanem adnám a világ összes kincséért sem senkinek,de a te esetedben az a probléma hogy tablettát szedtél,szerintem ez gáz!Nemhiába fogamzásgátló,ha érted mire gondolok.Csodálkozok hogy a dokid ilyen nyugodtan állított téged választás elé.Keress egy másik dokit ,hogy Ő mit mond,mert gyógyszer mellett nem biztos hogy egészséges lesz a baba.Nem akartalak elkeseríteni,csak aggódok.
2011. márc. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!