Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Anyukák! Mit csinálnátok a...

Anyukák! Mit csinálnátok a helyemben? Helyes-e, vagy inkább felelőtlen lenne a döntésem?

Figyelt kérdés

A történet arról szól, hogy én és a párom már majdnem 5 éve együtt vagyunk, ő 26 én pedig 21 éves vagyok.

A kapcsolatunk szinte majdnem kezdetétől fogamzásgátló tablettát szedek, mindig védekeztünk. 2,5 hónappal ezelőtt problémáim voltak a menstruációmmal, felkerestem a nőgyógyászomat. Azt mondta, hogy cisztám van az egyik petefészkemen, emiatt van a probléma, ne is foglalkozzak vele, még gyógyszert sem ír fel, mert valószínűleg fel fog szívódni magától, menjek vissza 3-4 hét múlva. Amikor visszamentem, jött velem a párom, és az orvos kijelentette, hogy "bocsi", kedves hölgyem, maga állapotos, amit az előző vizsgálatnál cisztának nézett és átsiklott rajta.. Hozzá tartozik, hogy a menstruáció kimaradása mellett semmiféle jelei nem voltak, hogy terhes vagyok, semmi rosszullét, semmi szagérzékenység, stb.

Felajánlották tehát a döntés lehetőségét, hogy mit szeretnénk, megtartani, vagy elvetetni a magzatot. Jelenleg a 10.hétben járok, és mióta tudom, hogy terhes vagyok teljesen előtörtek belőlem az anyai ösztönök. A párom 2 munkahelyen dolgozik, én főiskolára járok, mellette dolgozom már 3 éve, nyáron diplomáznék. Anyagi hátterünk megvan. Ő azt szeretné tartsuk meg a babát, vállaljuk be. Tulajdonképpen én is ezt szeretném, de nagyon félek, szinte rettegek, hogy erre én még nem vagyok felnőve és nem lennék jó anyukája a gyerekemnek. Az időm vészesen fogy, és bár a szívem egyértelműen azt diktálja, hogy tartsam meg a babát, mégis félek. Szeretném őt, de ettől a hirtelen jött helyzettől borzasztóan összezavarodtam, megijedtem.


2011. márc. 9. 14:23
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Szia

22 évesen hasonló háttérrel lettem terhes. Nem terveztük, én is nagyon bepánikoltam. De megtartottuk, hiszen egy tartós komoly kapcsolatban lettem terhes.

Ma már 6 éves és van 2 kistestvére is. Egyáltalán nem bántam meg. Azóta összeházasodtunk, a férjem a világ legbüszkébb apukája :-D

Ráadásul a korkülönbség is annyi nálunk, mint nálatok :-D

2011. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Az égvilágon semmi baja nem lesz a babának attól, hogy tabletta mellett estél vele teherbe!!! Ne hallgass az okoskodókra!!! De szerintem ezt a saját nőgyógyászod is megmondta :)
2011. márc. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Mindenképp tartsd meg a babádat! Biztos nem véletlenül jött most! Mint előttem is írták, sokan cserélnének veled, akiknek sokáig nem jön a baba (nekem se 27 évesen). :(

Úgyhogy örülj neki, hogy anyuka leszel és örülj a kisbabádnak!


u.i.: melyik fogamzásgátlót szedted???

2011. márc. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

15:00as vagyok

Én anno a Harmonet mellett lettem terhes.

2011. márc. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Én is az összes orvostól azt hallottam,hogy semmi baja nem lehet a babának ha fogamzásgátló mellett fogant,mert a gyógyszer a peteérést akadályozza,de ha az bekövetkezik nem tesz kárt a babának! De ha mégis valami baj lenne akkor nem maradt volna meg! Tarsd meg a babát,hisz mindketten akarjátok,a háttér meg van hozzá!
2011. márc. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Semmi gond nem lesz a tablettától! Főleg, hogy az elmardt mensi óta nem szedted. És itt nem is ez a kérdés. Normális, hogy megijedtél. Teljesen. De ha úgy érzed, a szíved seretné, majd felkészülsz rá , mire megérkezik. Ez 10 év múlva is épp ugyanilyen ijesztő! :) Sok boldogságot!
2011. márc. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
2.vok.Úgy legyen ahogy a többiek mondják,de akkor miért mondják az orvosok hogy ha babát tervezel akkor várj kb.3hónapot mire kiürül a fogamzásgátló hatása a szervezetből?Nem okoskodó vagyok hanem elővigyázatos!
2011. márc. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Még mindig 2.vok.Meddig szedted a tabit?
2011. márc. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

2.-nak:

Azért szokták mondani,hogy várj 3 hónapot,mert kb annyi idő alatt áll vissza a ciklusod a normálisra.Nem feltétlenül árt a babának és 2 orvos is ezt mondta a kérdezőnek.



Kérdezőnek:

Ez mindenképpen a ti döntésetek.Én a helyedben megtartanám.Szerintem te sem bocsátanád meg magadnak soha ha elvetetnéd.

Mi már 2 éve szeretnénk kisbabát de sajnos nem sikerül.Anno ha besikerült volna nem vetetem el.


23/L

2011. márc. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
2.vok.Utána olvastam a neten valóban a gyógyszer abbahagyása után azonnal lehet probálkozni.Remélem ez igaz.Azért menj csak el egy másik dokihoz is,biztos ami biztos.Ha tényleg nem okoz gondot én is megtartanám.Sok sikert!Majd írd meg hogy döntöttél.
2011. márc. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!