Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Anyukák! Mit csinálnátok a...

Anyukák! Mit csinálnátok a helyemben? Helyes-e, vagy inkább felelőtlen lenne a döntésem?

Figyelt kérdés

A történet arról szól, hogy én és a párom már majdnem 5 éve együtt vagyunk, ő 26 én pedig 21 éves vagyok.

A kapcsolatunk szinte majdnem kezdetétől fogamzásgátló tablettát szedek, mindig védekeztünk. 2,5 hónappal ezelőtt problémáim voltak a menstruációmmal, felkerestem a nőgyógyászomat. Azt mondta, hogy cisztám van az egyik petefészkemen, emiatt van a probléma, ne is foglalkozzak vele, még gyógyszert sem ír fel, mert valószínűleg fel fog szívódni magától, menjek vissza 3-4 hét múlva. Amikor visszamentem, jött velem a párom, és az orvos kijelentette, hogy "bocsi", kedves hölgyem, maga állapotos, amit az előző vizsgálatnál cisztának nézett és átsiklott rajta.. Hozzá tartozik, hogy a menstruáció kimaradása mellett semmiféle jelei nem voltak, hogy terhes vagyok, semmi rosszullét, semmi szagérzékenység, stb.

Felajánlották tehát a döntés lehetőségét, hogy mit szeretnénk, megtartani, vagy elvetetni a magzatot. Jelenleg a 10.hétben járok, és mióta tudom, hogy terhes vagyok teljesen előtörtek belőlem az anyai ösztönök. A párom 2 munkahelyen dolgozik, én főiskolára járok, mellette dolgozom már 3 éve, nyáron diplomáznék. Anyagi hátterünk megvan. Ő azt szeretné tartsuk meg a babát, vállaljuk be. Tulajdonképpen én is ezt szeretném, de nagyon félek, szinte rettegek, hogy erre én még nem vagyok felnőve és nem lennék jó anyukája a gyerekemnek. Az időm vészesen fogy, és bár a szívem egyértelműen azt diktálja, hogy tartsam meg a babát, mégis félek. Szeretném őt, de ettől a hirtelen jött helyzettől borzasztóan összezavarodtam, megijedtem.


2011. márc. 9. 14:23
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Kedves második,nekem azt mondták az orvosok,hogy gyógyszer abbahagyása után rögtön próbálkozzunk ,mert nagyobb az esélye a teherbeesésnek. Nálunk így is lett,első hónapban sikerült a baba,és teljesen egészséges lett!
2011. márc. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Igen,már én is utána néztem.Nem akartam vészjósló madár lenni,csak jobb félni mint megijedni,ugyhogy kedves kérdező tartsd meg bátran,de azért kérdezz meg egy másik orvost is,ha ő is ezt mondja akkor gratula,és meglátod jó anya lesz belöled.
2011. márc. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Egyértelműen tartsátok meg! Nagyon jó anya leszel, ne aggódj! Ha elvetetnéd, egész életedben bánnád!

Egy 4 gyerekes fiatal anyuka

2011. márc. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
látom már elég sokan írtak biztató szavakat, de azért én is elmondom, hogy velünk hogy volt. 22 évesek vagyunk, 4 éve voltunk együtt, mikor teherbe estem. Borzasztó 2 hét volt, amíg eldöntöttük, hogy mi legyen, végül megtartottuk. Attól kezdve, hogy ezt eldönttöttük, nagyon megkönnyebbültem és szerintem a párom is. Ebben a hónapban fog születni, már alig várom, hogy végre találkozhassunk:) Biztos vagyok benne, hogy te is így fogsz érezni, tartsátok meg!:)
2011. márc. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Szerintem a régi időkben születhettek beteg gyerekek, tabletta szedése mellett. A mai, modern, alacsony hormontartalmú tablettáknál biztos nem lehet gond. Persze ezt nyilván az orvos jobban tudja!
2011. márc. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok hozzászólást és biztatást! Jól esnek nagyon.

Én is féltem a gyógyszer mellett való teherbe eséstől, mert nyilván nem ez a szokványos helyzet. Az egyik válaszomban már láthattátok, hogy 2 orvos is azt mondta, ebből nem lehet gond, mert a cisztás eset után másik nőgyógyászhoz fordultam.

Még gondolkodóban vagyunk, de igazából nem értem min agyalunk ennyit, tudom, hogy ő is és én is szeretném a babát, ami inkább elbizonytalanít, az az a hatalmas felelősségérzet, amit még soha életemben ezelőtt nem éreztem.

Nem lennék képes elvetetni a babát, tudom magamról, hogy azt az én lelkiismeretem nem bírná feldolgozni és amit a válaszolók közül is írtak páran, stabil kapcsolatba miért ne?

Egyébként a Yasminelle gyógyszer mellett estem teherbe és a 4.hétig szedtem, amíg nem voltam tisztában a dolgokkal.

2011. márc. 10. 11:47
 27/27 anonim ***** válasza:

Szerintem is tartsd meg..én nem tudtam volna elvetetni, ha becsúszik...mondjuk mázlim volt, 6 évig szedtem fogamzásgátlót, nekem jól működött:) Most pedig júniusban érkezik a trónörökös királylány, már alig várjuk:)

25/lány

2011. márc. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!