Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van, akit elítéltek a közeli...

Adrika kérdése:

Van, akit elítéltek a közeli hozzátartozók, hogy kisbabát szeretne? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

4,5 éve élünk együtt a párommal,van már egy közös kislányunk(és egy előző kapcsolatból született fiam).

Én 29,ő 31 éves.Mégis,ha szóba kerül a baba,anyám és a párom nővére egyből le akar beszélni róla.Mikor a kislánnyal terhes voltam és görcsöltem,sógornőm egyszer meg is jegyezte:"Érzi az a gyerek,hogy nem kéne megszületnie..."Mióta megszületett,,imádják!

Persze,albérletbe lakunk,sok adósságunk van,de mindketten dolgozunk,hogy előbbre jussunk,a párom nem egy mintaapa(ezalatt azt értem,hogy keveset játszik velük)de nála sokkal-sokkal rosszabbak vannak!Ő nem iszik,nem veszekedünk,dolgozik!Nem értem,miért ilyenek az emberek...Máshol is van ez így?Csak érdekel,ti hogy reagáltok ezekre a dolgokra.Előre is köszi a válaszokat!


2011. jún. 15. 11:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

Néha nagy teher a rokonság...hülye beszólások...nem értem miért kell ezt csinálni.

Biztos, hogy szeretni fogják a babát, csak jár a szájuk.

Nálunk a nagyszülők voltak furcsák, néha olyan dolgokat mondtak, hogy kettéállt a fülem. Na mióta megszületett a lányunk, azóta ő a kis husika nekik, imádják, és teljesen le vannak törve, ha nem látják pár napig!

2011. jún. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
34%
A sógórnődnek és az anyósodnak savanyú a szőlő...
2011. jún. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
57%

5 éve vagyunk együtt a párommal, 2 éve együtt is élünk. 3 éve eljegyeztük egymást, de utána közös döntés volt, hogy ne legyen esküvő (rokonság, barátok miatt), legfeljebb egy 2 tanús egyszerű esküvő.

A baba hamarabb akart jönni, novemberben terhes lettem és lassan születik az első kislányunk. 24 éves vagyok, párom 30, mindkettőnknek az első baba. Nem lakunk albérletbe, de nagymamám sajnos haszonélvezője a házunknak, bár nem velünk lakik, de nagyon megkeseríti az életünket. Nagyon fájdalmas mikor hozzánk vágja, hogy "ne itt neveld a zabi gyerekedet". És ezt mostanában, ahogyan közeledik a szülés napja egyre többet megkapjuk. Sajnos esélyünk sincs máshová menni, és hát minek is hagynám el a saját tulajdonomat. De sajnos az öreglány nagy alkoholista és ilyenkor nem jó vele összefutni. Van egy olyan berögződése, hogy párom engem verni fog és tépni, mert az ő férje is ezt csinálta vele. Sokat megkérdezi, persze nem szép hangnemben, hogy miért nem találtam magamnak egy milliomos vagy milliárdos férfit. Én már erre nem tudok mit mondani.

2011. jún. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Figyelj, ezt nektek kell eldönteni a pároddal együtt, hogy be tudtok-e vállalni még egy gyereket... Én saját magam úgy gondolom, hogy nekem 2 gyerek úgymond "elég" lenne, egy gyerek az kevés, mert kell neki egy testvér, hogy később, ha én már esetleg nem leszek, ne legyen tök egyedül a nagyvilágban. De három gyerek a mai világban nekem már sok lenne! Ahogy írtad, ti sem vagytok a legjobb anyagi körülmények között, adósság stb. Egy gyerek nem kevés pénzbe kerül, de ezt te is tudod gondolom, hiszen már van kettő... És ahogy nőnek, a költségek is nőnek velük együtt! Az iskola nagyon sok pénzbe kerül, főiskoláról, egyetemről nem is beszélve. Tudod, minden szülő a legjobbat akarja a sajátjainak, éppen ezért gondolom azt, hogy ha nekem már lenne 2 gyerekem, akkor azon igyekeznék, hogy a meglévő kettőnek mindent meg tudjak adni, de tényleg a legjobbat, hogy ne szenvedjenek hiányt semmiben! :) Ha jönne egy harmadik, akkor elképzelhető, hogy a három gyerek nem tudna igazán úgy felnőni, hogy mindenük megvan, valószínűleg megismernék igen fiatalon a nélkülözést, a szükséget... Én ezt nem kívánnám a gyerekeimnek, de mindenkinek megadatik hálistennek a döntés, ez csak egy tanács! :)
2011. jún. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
31%

légy hálás nekik, csak a javadat akarják.

nem értik minek nektek még egy gyerek, hiszen már van kettő.

még ha meglenne a biztos egzisztenciátok, de így?

albérlet, tartozások. csak szomorúak lennének a gyerekeid, ha még kevesebb pénz jutna rájuk, ezt akarod?

2011. jún. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

A te életed!!! Ha ti a pároddal gyereket szeretnétek, senki más ne érdekeljen. Mi köze hozzá, hogy ti akartok-e gyereket? Neki kell etetni, ruházni vagy nevelni, vagy mi????Ugye nem? Vagy nem akarnak segíteni?

Nálunk pont fordítva van, belém beszélnék a harmadikat, de segítség persze csak akkor van, ha orvoshoz kell menni, szórakozásból nem vigyáznak rájuk.

2011. jún. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

OFF:Gondolom, nem te vetted azt a házat, hanem az alkoholista nagyanyádé volt, azért övé a haszonélvezet.Vagy kaptad, vagy örökölted.Szóval, szép is lenne az öreglányt az utcára tenni.


ON:Nem kell foglalkozni a rokonok beszólásaival, a ti életetek, úgy alakítjátok, ahogy nektek jó.

2011. jún. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
60%
Talán nem lenne nagy baromság lemondani a harmadik gyerekről albérlet+sok adósság mellett, dolgozz inkább.
2011. jún. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%

Hát nem lehet könnyű neked és az utolsónak sem. Nekem anyám nehezíti meg a helyzetet. A párom 25 én lassan 22 leszek, 5,5 éve vagyunk együtt. Még anyuéknál lakunk, de már készül a házunk, és ha minden jól megy idén be is költözünk, ezért döntöttünk úgy, hogy jöhet a baba.

De anya szerint én nem vagyok elég felelősségteljes. Csak nem tudom mire alapozza ezt a kijelentést, mert nem iszom, nem dohányzom ahogy a párom sem, és bulizni is nagy ritkán járunk. Na meg akkor felmerült bennem a kérdés, hogy amikor engem várt 18 évesen ő mennyivel volt felelősségteljesebb, mint én 22 évesen. Szóval bánt, hogy nem látom anya őszinte örömét, pedig akkor aztán felhőtlen lenne az örömöm.


Cs!

2011. jún. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
57%

A nagymamám szabályosan kitagadott, amikor elmondtam neki, h baba lesz, előtte meg 10 évig azt hallgattam, de szeretne dédmama lenni....

Most erre mit mondjak? :)

2011. jún. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!