Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » FONTOS! Olvassátok el! Vélemény?

FONTOS! Olvassátok el! Vélemény?

Figyelt kérdés

Ti hallottatok már arról, hogy ha valaki a fog.gátló szedése utáni első hónapban teherbe esik, akkor súlyos fejlődési rendellenességgel születik a babája????

Egy fórumon, ahol "orvos válaszol" rovat is van feltettem egy kérdést a nőgyógyásznak, mert vannak tüneteim és kiváncsi voltam, hogy teherbe estem, vagy a frissen abbahagyott tabletta hatására érzem, amit érzek. Azt felelte, hogy lehet terhesség, de nem kívánja, mert az ekkor fogant babákkal baj lesz és a fog. tabi szedése után várni kell kb 2 hónapot! Én eddig ezt siha nemn hallottam, sőt azt nyilatkozták szintén nőgyógyászok, hogy ilyenkor még termékenyebb a nő és nagy esély van ikrekre is és nem kell várni a tabletta szedése után. Sőt azt is hallottam, hogy aki már nagyon régóta próbálkozik az szedjen egy darabig fog. tabit, mert ha abbahagyja akkor hamar terhes lesz!

Vélemény???? van, aki a tabletta után egyből terhes lett és hallott ilyesmit????


2011. nov. 18. 17:39
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Egyébként ezt onnan szedte, hogy állítólag Czeizel Endre sok millió születést regisztrált már, amik rendellenesek voltak és, hogy azok nagy százaléka a gyógyszer utáni első hónapban fogant. Szóval úgy gondolja van összefüggés a kettő között!
2011. nov. 18. 18:40
 12/36 anonim ***** válasza:

Biztos vmi 80 éves vén tróger, aki arra sem emlékszik, hogy mit tanult.

Az én dokim is azt mondta, hogy nem kell várni.

2011. nov. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 7 hetes!gyogyszer abba hagyása után egyből teherbe estem!azt mondta az orvosom h semmi baja nem lehet, csak akkor lesz valakinek ilyen esetben a babája ha a családban is volt rendelenesség.ez nem azt jeleni h a nagy apa, lehet h az üknagypapa génjeiben van!szerintem minden orvos mást nyilatkozik. azt megkérdezhetem melyik évben írodott a cikk?
2011. nov. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Azt, hogy Czeizel Endre mikor jutott erre a következtetésre azt nem tudom, de ez a dokinő most példálózik ezzel mindenkinél, aki írja neki, hogy gyógyszer után lett terhes egyből. Az orvostudakozó.hu-n van, a neve Dr Lázár Erika! Regisztráció nélkül lehet kérdezni tőle. De itt van, amit írt, nem én voltam a kérdező,ezt később találtam! :

Kedves Doktornő!


Angliában, mikor abbahagytam a gyógyszer, direkt rákérdeztem a kiürülési időszakra, és azt mondta az orvos, lehet próbálkozni, a gyógyszer 48 óra alatt kiürül. Kaptam folsavat, már a próbálkozás idejére is.

Naptár módszer segítségével állapítottam meg az ovulációm időpontját, illetve önvizsgálat alapján.

Visszatérve a kiürülési folyamatra, a legfrissebb orvos válaszol topikokban 90%ban azt olvastam, hogy nem kell várni a próbálkozással. Egyik orvos ezt, a másik azt mondja. Attól függetlenül egészséges babát szeretnék, és megfogadom a tanácsát, viszont nem tudom mennyire kell aggódnom a mellfájdalom miatt, mert ha nem terhesség, akkor viszont mikor múlik el - mint a fogamzásgátló utáni tünet, ha viszont terhesség, akkor remélem egészséges baba lesz. Köszönöm válaszát.

A válasz:

Dr Czeizel Endre professzor, Magyarországon a genetikai tudomány atyja, aki 4 év alatt több, mint 4 millió szülésből fejlődési rendellenességgel született újszülöttekről a világon egyedülálló regisztert állított össze, megállapította és SOKSZOR LE IS ÍRTA, hogy NEM A FOGAMZÁSGÁTLÓ TABLETTA, MINT VEGYÜLET OKOZ FEJLŐDÉSI RENDELLENESSÉGET, HANEM AZ ANYAI SZERVEZETBEN AZ ABBAHAGYÁS MIATT BEKÖVETKEZŐ HORMONÁLIS VÁLTOZÁS, AMI 2-3 HÓNAP ALATT ZAJLIK LE! Ez azt jelenti, hogy ha valaki véletlenül terhes lesz a rendesen szedett tabletta ellenére, és még 1-2-3 hónapig rászedi a tablettát, nem tud róla, hogy terhes, mert a szünetben vérzése is jelentkezik, annak nem okoz a tabletta fejlődési rendellenességet. De aki az abbahagyás után 1-2 hónappal lesz terhes, annak a hormon változás fejlődési rendellenességet okozhat. Pacienseim között volt egy asszony, akinek a harmadik gyermeke a tablettaszedés utáni első hónapban fogant. Olyan összetett fejlődési rendellenességgel született, ami az élettel összeegyeztethetetlen volt, és megszületése után azonnal meghalt. Se az első 2, se a negyedik gyerek ilyen problémával nem született, és a családjukban se volt egyetlen rendellenességgel született gyerek másik.

Adja az Isten, hogy az Ön gyereke egészséges legyen, de ha rendellenességgel születne, indítson kártérítési pert a tudatlan orvosa ellen! Mert az az információ, amit adott Önnek, nemtörődömség, tudatlanság, lelkiismeretlenség volt!


Üdvözlettel

Dr Lázár Erika

2011. nov. 18. 19:49
 15/36 anonim ***** válasza:
Engem most nagyon megilyesztettél, meg ez a Nő is!!!sok ismerősöm, fogant egyből tabi útán, pl a párom is!jaj most oylan síró görcsöt kaptam!!!
2011. nov. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Jesszus nem akartalak ijesztgetni, most lelkiismeret furdalásom van!

DE! 1000 ilyen cikket olvastam 1000 nőgyógyásztól, és ez a nő az egyetlen aki ezt mondja, senki más, mindenki szerint nyugodtan lehet baba gyógyszer után is!

Szóval én csak megkérdeztem, hogy hallottatok-e ilyesmit, nem akartam rosszat senkinek!!!! :(

2011. nov. 18. 20:00
 17/36 anonim ***** válasza:
Persze értelek én !és nem haragszom meg semmi!!!!és ne legyen lelkifurkád!!:) nem is figyelek oda erre a nőre!!!az egyk barátnőm is így lett terhes és makk egészséges a babija!!!nem hiszem h én leszek az a szerencsétlen akinek valami baja lesz a babájának!:(
2011. nov. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
5év tabletta szedés után-mellett estem teherbe.egészséges 4kilós gyermekem született.soha nem hallottam ilyesmiről,szerintem ez csak riogatás!
2011. nov. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Te is akkor lettél terhes? Mennyi idős a terhességed??? Gratulálok, remélem nekem is sikerül, holnap tesztelek, akkorra nem várom....és sz*rok arra a nőre! :)
2011. nov. 18. 20:06
 20/36 anonim ***** válasza:
Már én is megnyugodtam!!!engem sem érdekel ez a Nő!:)drukkolok a holnapi teszt miatt majd írd meg az eredményt!:)
2011. nov. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!