Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » FONTOS! Olvassátok el! Vélemény?

FONTOS! Olvassátok el! Vélemény?

Figyelt kérdés

Ti hallottatok már arról, hogy ha valaki a fog.gátló szedése utáni első hónapban teherbe esik, akkor súlyos fejlődési rendellenességgel születik a babája????

Egy fórumon, ahol "orvos válaszol" rovat is van feltettem egy kérdést a nőgyógyásznak, mert vannak tüneteim és kiváncsi voltam, hogy teherbe estem, vagy a frissen abbahagyott tabletta hatására érzem, amit érzek. Azt felelte, hogy lehet terhesség, de nem kívánja, mert az ekkor fogant babákkal baj lesz és a fog. tabi szedése után várni kell kb 2 hónapot! Én eddig ezt siha nemn hallottam, sőt azt nyilatkozták szintén nőgyógyászok, hogy ilyenkor még termékenyebb a nő és nagy esély van ikrekre is és nem kell várni a tabletta szedése után. Sőt azt is hallottam, hogy aki már nagyon régóta próbálkozik az szedjen egy darabig fog. tabit, mert ha abbahagyja akkor hamar terhes lesz!

Vélemény???? van, aki a tabletta után egyből terhes lett és hallott ilyesmit????


2011. nov. 18. 17:39
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Én is rákérdeztem a nőgyógyászomnál, amikor hallottam 3 hónapot, 1 évet(!) és semmit is várakozási időnek. Mivel kb 1, másfél év múlvára terveztük akkor a teherbeesést, nem mindegy hogy egy egész vagy csak negyed évet kell várni..

Nekem azt mondta

"Az Ön tablettája esetén nincs szükség várakozási időre, végig kell szedni a levelet, megvárni a vérzés jelentkezését, és utána lehet védekezés nélkül együttlenni...."


Úgyh sztem nem mindegy milyen tabletta, mert nekem nagyon pontos (28. nap reggel 10 és 11 közt) ciklusom volt, így alacsony hormontartalmút kaptam, amit állítólag scak szabályos ciklusnál írnak fel, most kiszámíthatatlanabb a ciklusom, mint fog.gátló nélkül volt....

Terhességgről még nem tudok nyilatkozni, de én hallgatni fogok az orvosomra, megbízom benne...

2011. nov. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Hát én Cypromixet szedtem, de nem mondták, hogy várakozni kéne, azt sem tudom, hogy a tájékoztatójára rá volt-e írva, amikor szedtem még nem néztem ilyesmit! De nekem is azt mondta az orvos, most kérdeztem rá, hogy "indokolatlan a megszakítás" ha terhes vagyok!
2011. nov. 19. 15:19
 33/36 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Mi a helyzet baba vagy sem?

2011. nov. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm kérdésed. Három napja késik, de a reggeli tesztem negatív lett! Most nem tudom mi van! A gyógyszer abbahagyása kavar csak be, vagy még korai volt a teszt!? Azért reménykedek még, mert régen, amikor vége lett az akkori kapcsolatomnak abbahagytam a gyógyszert, de akkor nem kavart be, rendesen megjött mindig. az orvos szerint 10 nap késés után kell tesztelni! Kicsit elkeseredtem, de hátha....
2011. nov. 21. 12:47
 35/36 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Mi újság lett baba? vagy már megjött? majd írd meg mi lett!

2011. nov. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
2011. nov. 26. 15:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!