Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » FONTOS! Olvassátok el! Vélemény?

FONTOS! Olvassátok el! Vélemény?

Figyelt kérdés

Ti hallottatok már arról, hogy ha valaki a fog.gátló szedése utáni első hónapban teherbe esik, akkor súlyos fejlődési rendellenességgel születik a babája????

Egy fórumon, ahol "orvos válaszol" rovat is van feltettem egy kérdést a nőgyógyásznak, mert vannak tüneteim és kiváncsi voltam, hogy teherbe estem, vagy a frissen abbahagyott tabletta hatására érzem, amit érzek. Azt felelte, hogy lehet terhesség, de nem kívánja, mert az ekkor fogant babákkal baj lesz és a fog. tabi szedése után várni kell kb 2 hónapot! Én eddig ezt siha nemn hallottam, sőt azt nyilatkozták szintén nőgyógyászok, hogy ilyenkor még termékenyebb a nő és nagy esély van ikrekre is és nem kell várni a tabletta szedése után. Sőt azt is hallottam, hogy aki már nagyon régóta próbálkozik az szedjen egy darabig fog. tabit, mert ha abbahagyja akkor hamar terhes lesz!

Vélemény???? van, aki a tabletta után egyből terhes lett és hallott ilyesmit????


2011. nov. 18. 17:39
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

sziasztok!

Szerintem lehet benne valami!

Ismerem én is ezt az oldalt, itt össze vissza beszélő, felelőtlen kijelentgetéseket tevő embereket nem foglalkoztatnak! Ez egy komoly oldal, tapasztalt dokikkal, akik nem a levegőbe beszélnek!

Szóval szerintem az igazság valahol félúton lehet, csak nem fogalmazta meg ennyire konkrétan a doktornő: NEM törvényszerű, h valakinek ilyen esetben beteg lesz a gyermeke! Csupán mint egy rizikófaktort említik, ami növeli ennek a kockázatát, úgy mint a dohányzás, a magasvérnyomás, az előrehaladott életkor! Tehet nem lesz mindenkinek beteg gyereke, aki egyből gyógyszer abbahagyása után fogant, de növeli a kockázatot!

Most le lehet pontozni, de privi vélemény: Már több nő is feltett hasonló kérdést ezen az oldalon, de én azt sosem értettem, h miért nem bírjátok kivárni azt a 3 egész hónapot? Ha gyógyszert szedtetek annak oka volt, hónapokig vagy akár évekig nem akartatok gyereket! Most meg 3 hónapot nem tudtok várni, h egy hormontartalmú készítmény kiürüljön a szervezetetekből? Minek ennyire rohanni? nem jobb biztosan tudni, h én mindent megtettem, már fogantatás előtt a baba egészségéért? abban a 3 hónapban szépen fel lehet készülni a bébire, vitaminokkal, egészségesebb életmóddal, a megfelelő körülmények megteremtésével!

2011. nov. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

előző vagyok,

és még valami: a lombik az teljesen más tészta azt ne keverjétek össze egy spontán fogantatással!

2011. nov. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Nem kavarjuk össze ,a lombikot a spontán teherbeeséssel még véletlen sem. Az eredmény viszont u.a amire vágyunk,remélhetőleg egy egészséges baba...
2011. nov. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Igen az eredmény az ugyanaz, csak az odáig vezető út teljesen különböző!
2011. nov. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
0%
20:23-nál a pont, köszi, hogy pontosan leírtad azt, amit én is akartam írni. Teljesen igazad van minden szempontból.
2011. nov. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

"de én azt sosem értettem, h miért nem bírjátok kivárni azt a 3 egész hónapot?"

Többek közt azért mert sok orvos meg azt mondja, hogy ilyenkor érdemes próbálkozni annak, akinek a tablettaszedés előtt rendszertelen volt a ciklusa, mert sokszor előfordul, hogy a tabletta után még 2-3 hónapig rendszeres a ciklus, mert a szervezet még "emlékszik" a 28 napos működésre, később viszont felborul.

2011. nov. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Nem vagyok nőgyógyász és szerencsére nem voltak ilyen jellegű problémáim sem! Én nem mondom, h nincs igazság abban amit mondasz, de annak is van oka, hogy az orvosok min. 3 hónap pihenőidőt javasolnak a gyógyszer abbahagyása után! Ezt nem brahiból találták ki, ennek OKA van!

Tényleg nem vagyok szakember, de véleményem szerint egy szabálytalant ciklust, egyéb módon kell beállítani, mert ha pl. abból indulunk ki amit Te írtál, h utána még pár hónapig szabályos ciklust csinál a gyógyszer, abbahagyása után is, és tegyük fel valaki próbálkozik is ebben az időszakban, és mégsem sikerül a baba, eltelik ez a 2-3 hónap visszaáll a szabálytalan ciklusa akkor is kell tenni valamit????!!!! Mégpedig más egyéb módon beállítani, és rendszeressé tenni a ciklust! Tehát annak amit írtál az én véleményem szerint, ebben a megvilágításban nincs értelme!

De már ahogy előbb írtam, ez csak privát vélemény volt, akinek nem inge...., vitát szítani nem akarok!

Mindenkinek boldog, egészséges babákat!

2011. nov. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

Én is igazat adok valamilyen szempontból annak, aki írta, hogy várjuk ki a 3 hónapot, de akkor felteszek egy kérdést, miért mondja minden nőgyógyász, hogy gyógyszer után nyugodtan lehet próbálkozni, mert akkor sokkal termékenyebb a nő és ikrekre is nagy az esély?????

Én tök véletlenül akadtam erre az oldalra, mármint az orvostudakozóra, szóval ha nem találom meg, akkor ennek a doktornőnek a véleményét sem, márpedig ő az egyetlen aki ezen a véleményen van, senki más, egyik nődoki sem! Szóval bármelyik másik fórumon, vagy oldalon csak azt lehet olvasni, szintén nőgyógyászoktól, hogy simán mehet a dolog, és ők is szakemberek.

ÁH...nem tudom, de még nem teszteltem, mert inkább várok hétfőig. Sajna a mai nem jött össze, mert amikor felkeltem, már nagyon kellett pisilnem, de a férjem még itthon volt és én titokban akarok tesztelni, mert meglepi lenne neki, holnap is ez a szitu, itthon lesz (amit egyébként imádok), úgyhogy marad a hétfő, akkor korán megy dolgozni. Délelőtti, délutáni pisiből még nem hiszem, hogy kimutatná. :)

2011. nov. 19. 10:27
 29/36 anonim ***** válasza:
Amúgy csak az van a cikkben feltüntetve, hogy regisztrálta a szüléseket és hogy az első gyógyszermentes hónapban voltak beteg babák!De az nincs feltüntetve hogy esetleg genetika miatt vagy a családban történő rendelleneségnek utána járt volna,(ez egy kicsit kacifántos), de nekem az a véleményem hogy aki gyogyszer mellet, alatt vagy egyből utána lett várandós, nem feltétlenül a gyógyszer miatt történt ez, lehet hogy a déd vagy az ük szülöktől öröklődött valami és ezért következett be ez!én egyből terhes maradtam, mi azért próbálkoztunk egyből hogy lehetőséget adjunk az ikreknek!Persze mindenkinek megvan a saját véleménye, az enyém ez!
2011. nov. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

1.) [link]

3918. kérdés

2.) [link]

3.) [link]

29. válasz


Most hirtelen ennyit találtam kedves Kérdező, szóval itt az élő példa, h nem csak az az egy doki állítja ezt akivel Te leveleztél, vannak még többen is!

Itt különböző orvosok is azt állítják, h érdemes várni 2-3 hónapot! Persze az ellenkezőjéről is írtak, ezt nem vitatom! Ez a kérdés, úgy mint sok másik is megosztja az orvosokat és a babát tervezőket! Az az én véleményem, h mindenki saját maga dönti el, hogy vállalja az esetleges kockázatot, vagy sem!

2011. nov. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!