Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megnéznétek a görbém? . Volt...

Megnéznétek a görbém? . Volt peteérésem?

Figyelt kérdés
[link]
2013. jan. 20. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, sajnos.
2013. jan. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Honnan látod, hogy nem volt neki?
2013. jan. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utolsó...miért, szerinted volt? ( leesett a hőm,párszor picit magasabb volt mint a ciklus első felében,de nem nagyon...
2013. jan. 20. 21:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Én csak azért kérdeztem, mert kiváncsi vagyok, miből lehet azt látni.Ha tudnám megmondanám, de sajnos én sem értek hozzá...
2013. jan. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Abból lehet látni, hogy megugrik a hőmérséklet pár tized fokot, és fenn is marad napokig. Ugyanis a petefészekben peteéréskor a petesejt kilökődése után a sárgatest marad vissza, ami termeli a progeszteront. Ez a hormon felelős a méhnyálkahártya fenntartásáért, hogy legyen hová ágyazódnia a megtermékenyített petesejtnek, és ennek hatására megnő a hőmérséklet. Itt nem volt hőmérséklet ugrás.
2013. jan. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ez egy kiforrott módszer, szabályok vannak, a hőmérsékletre nézve alapvetően 3 féle szabály vonatkozik, és ehhez jön hozzá két kivétel szabály, amelyeknek ha "eleget tesz" a görbe, akkor biztonsággal elmondható, hogy megtörtént az ovuláció abban a ciklusban.

(Szabályokat nem fogom leírni, mert annál kicsit bonyolultabb. Amúgy sokan nem tudják ezeket pontosan, csak nagyjából, ami félre vezető lehet)


Babaterezés szempontjából annyiban necces ennek a módszernek az alkalmazása, hogy az ovuláció megtörténtét ténylegesen csak 3-4 nappal utána tudjuk biztosan, ezért olyankor már "lekésték" akcióval, de arra biztosan jó, hogy lehet tudni, volt-e peteérése egyáltalán az illetőnek.


Kérdező erre volt kíváncsi.

2013. jan. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!