Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miből akarnak emberek így...

Miből akarnak emberek így gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Előre leszögezném, hogy nem provokálni akarok, és nem akarok bántani senkit, de tényleg nem értem. Sok kérdésnél olvasom, hogy nehezen jön össze a baba, az SZTK-ban nem foglalkoznak vele normálisan, de nem megy magándokihoz, mert nincs rá pénze. Ilyenkor bennem felmerül a kérdés, hogy ha nincs valakinek havi 10-20 ezer forintja, amit elkölthet orvosra, az miből akarná eltartani a gyerekét? Az sokkal többe kerül havi 10-20 ezernél, ami ugye már most sincs, ráadásul a gyerek születésével az anya kiesik a munkából, kevesebb a bevétel. Tényleg nem akarok bántani senkit, de elképzelni sem tudom, hogy ezek az emberek miből tervezik eltartani a gyereküket?
2014. aug. 6. 10:38
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem egy meddőségi kezelés nem havi 10-20 ezer forint magánban, hanem sokkal több, van aki az évek alatt milliókat hagy ott.

Meg egyébként sem a te dolgod.

2014. aug. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
75%
hát én azért nem mentem magánba, mert amit oda elköltök az jól jön máshol. tehát amíg nincs gond a terhességgel, addig luxusnak tartom a magándokit. mert lenne rá pénzünk, de fölösleges. én ezért nem mentem magánba, pedig néha én is húztam a számat az sztk-s dokira.
2014. aug. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Én magánhoz járok, császárom lesz amiatt, mert nem akarom akárkire bízni. Egyébként viszont, jó ok, kedves velem, bókolgat stb., de teljesen felesleges, ha nincs gond a terhességgel. Egyébként az első jól le lett pontozva, pedig az tényleg nem csak 10 ezer forint, ha már problémás.
2014. aug. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Nem a meddőségi kezelésről beszélek, az nyilván több, hanem az olyanokról, hogy nem sikerült spontán egy éve, az sztk-s doki meg még az alapvető vizsgálatokat se csinálja meg, le se szarja. Egy magándoki már rég megcsinálta volna. Persze, ha már terhes vagy és nincs gond, megértem, hogy nem magándokihoz jársz (mondjuk én nem mernék nem orvost fogadni, de ez egyéni döntés kérdése), vagy ha csak éves rutinvizsgálatra mész, de ha akármilyen gond van, és ennyire nem foglalkozik veled az sztk-s doki, akkor azért csak kéne a magán.
2014. aug. 6. 10:53
 5/33 anonim ***** válasza:

2. vagyok

így más a kérdés. mi épp menni akartunk kivizsgálni magunkat amikor összejött a baba. először sztk-ba mentünk volna, hogy nah mégis milyen a dolog, de az már egy annyira kényes és aprólékos munka hogy én tuti magánba mentem volna. ugye akkor még munkába járok, időm sincs órákat ülni az sztk-ba, meg ha ilyen kivizsgálás miatt kell fizetni akkor ugye még baba sincs, akinek venni kell a dolgokat. tehát ilyen esetben tuti magánba mennék.

2014. aug. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Hát igen, én erről beszélek, merthogy ez havi 10, rosszabb esetben 20 ezer. Ha erre nincs pénz, hogy lesz gyerekre, hiszen akkor még kevesebb is a bevétel a gyed miatt? Annyi ilyen kérdést látok itt, és a környezetemben is vannak ilyenek. Nincs megmaradt 10 ezer forintja havonta, de a baba jöjjön. Miből?
2014. aug. 6. 11:16
 7/33 anonim ***** válasza:
Talán mert nem tudják mennyi az az annyi. A sógornőm állandóan mondta, hogy a keresztlánya magánba csináltatta a lombikot és az hú, de mennyivel több volt. Mondtam neki, hogy maga a lombik ugyanannyi, mintha sztk-ba csináltatta volna, a plusz, az az orvosi konzultáció.
2014. aug. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
82%

Én sztk-ba kezdtem a kivizsgálást. de ha ott is folytattam volna, akkor még most sem lenne babám. Azonban ne feledjük el, hogy magánorvosnál is az ő tarifája a 10 000 Ft, ebben nincsenek benne az egyéb vizsgálatok, amiknél a legtöbb esetben szintén fizetni kell. Nekem szerencsére hamar kiderült a sikertelenség oka, kb. 2x voltam a dokinál egy laborvizsgálat (terheléses vércukor és inzulin) volt, és egy dietetikus tanácsadás. Mindez kb 45 000Ft volt. Ekkor még nem beszéltünk a párom spermavizsgálatáról, egy esetleges hormon vizsgálatról, átjárhatósági vizsgálatról, millió ultrahangról. Ezek még mind nem a kezelés részei, hanem vizsgálatok.

Ha gyermeket szeretnél, és ezért mész magándokihoz, az nem havi egy alkalom a dokinál.

2014. aug. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
71%

Na igen, ha ilyen esetben sem tudja megengedni néha-néha a 10E Ft-ot, akkor valóban elgondolkodtató...

Én több mint egy éve jártam magánrendelésekre, ki sem merem számolni mennyi pénzt hagytam ott, persze mindhiába. Ez idő alatt 2 orvosom volt, de egyikkel sem jutottam sehová. Most viszont simán sztk-s rendelésre mentem legutóbb, mert "felfáztam". Laborral együtt 1,5 órát kellett várnom, plusz amint megemlítettem a dokinak a menstruációs problémámat adott hormonsorra beutalót.. Most először mondta azt egy orvos, hogy PCOS gyanús vagyok. Majd leesett az állam, hiszen "ingyen" vizsgálat volt, és itt elsőre segítséget kaptam. Nagyon szerencsésnek érzem most magam, mert eddig csak hordtam a tízezreket a semmiért.

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy lehet ez fordítva is, hiába megy valaki magánrendelésre, nem biztos hogy jobban jár. Egyébként terhesgondozásban kizártnak tartom, hogy ne legyen egy állandó orvosom, anélkül tényleg tojnak az emberre. Ha ezt valaki nem tudja finanszírozni akkor tényleg elgondolkodtató miből neveli majd fel a gyermekét. Ráadásul kis gyerek kis gond, nagy gyerek...

Egy tinédzserre már sokkal többet kell költeni mint egy babára...

2014. aug. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
hormonkivizsgálás messze nem 20e Ft!
2014. aug. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!