Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miből akarnak emberek így...

Miből akarnak emberek így gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Előre leszögezném, hogy nem provokálni akarok, és nem akarok bántani senkit, de tényleg nem értem. Sok kérdésnél olvasom, hogy nehezen jön össze a baba, az SZTK-ban nem foglalkoznak vele normálisan, de nem megy magándokihoz, mert nincs rá pénze. Ilyenkor bennem felmerül a kérdés, hogy ha nincs valakinek havi 10-20 ezer forintja, amit elkölthet orvosra, az miből akarná eltartani a gyerekét? Az sokkal többe kerül havi 10-20 ezernél, ami ugye már most sincs, ráadásul a gyerek születésével az anya kiesik a munkából, kevesebb a bevétel. Tényleg nem akarok bántani senkit, de elképzelni sem tudom, hogy ezek az emberek miből tervezik eltartani a gyereküket?
2014. aug. 6. 10:38
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Ha az ember lánya elmegy egy magándokihoz, az így néz ki, de persze csak erősen nagyvonalakban:

- magán doki: 12-20 ft/ első alkalom

- elküld az első vizsgálatokra, HA nem rendel vissza előtte még vagy 2x, akár egy hónapon belül... (Mert ekkor biza háromszorozódik az ő kis tarifája - a Te zsebedből.) Ha ezeknek a visszahívásoknak van gyakorlati haszna, akkor mindenki örül, ha nincs, akkor álltad egy jó vacsoráját. De ne legyünk rosszhiszeműek.

- szóval, a vizsgálatok - vérvétel, ezen belül labor, IR, hormonsor, pajzsmirigy stb. alaphangon 30 db ezres is lehet.

- a férjednek közben kell egy spermavizsgálat; 15.000

Itt nyugodtan megállhatunk, mert egy ilyen kezdő kör nyugodtan megeshet egy hónapon belül, ami akárhogyan számolom is, már több, mint 50.000. Baba még nincs. Csak megtudja az ember lánya, hogy akkor nagyjából, körülbelül merre tovább. A spermavizsgálat kivételével néhány vizsgálatot elvégeztethetsz ezek közül OEP támogatással is, a várakozási idő negyed- és fél év között mozog. Ha kér egy ellenőrzést, összehasonlításképpen, akkor megint vagy fizetsz vagy várakozol. Nem egyszerű dolgok ám ezek.

2014. aug. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:

Nem ez a kérdés ihletett, nem is láttam, amíg be nem linkelted. Persze nem kötelességed elhinni, de akkor is így van. És tudom, hogy terhesgondozásról szó sem volt a kérdésben, ehhez képest az elején kapásból olyan válaszokat kaptam, ezért tettem hozzá egy kommentemben azt is.

31-es igazad van abban, hogy ez úgy működik, hogy vagy vársz, vagy fizetsz. Majdnem minden vizsgálatot meg lehet tb alapon csináltatni, csak mondjuk nem holnap, hanem 2-3 hónap múlva kapsz időpontot. De ezek már tényleg húzósak, szóval az érthető, ha erre nincs pénze valakinek, de várni 2-3 hónapot még mindig jobb, mint nem csinálni semmit. Az orvoshoz lényegében a leletekkel kell visszarohangálni, ami havi 1-2, maximum 3 alkalom. A már említett barátnőm, akivel végigkövettem ezt, így csinálta, és nem nagyon fizetett 15-20 ezernél többet havonta, mert csak a nődokinak perkált, a többi tb alapon ment.

2014. aug. 6. 13:54
 33/33 anonim ***** válasza:
75%

Próbálok a kérdésedre válaszolni:

Aki dolgozik és több kevesebb pénzt keres, elvárja, hogy a befizetett eg.bizt.-ért ellássák. A nőgyógyászhoz még beutaló sem kell, nem véletlenül. Akinek gondja van, az nem magánorvosokat akar pénzelni, van más helye is a pénzének, nem oda akarja kispórolni a havi elkölthetőből. A gyerek bekerül a háztartásba, beépül és később úgy lesz a keret is átcsoportosítva. A magánorvos luxus kiadás és ha a finanszírozott ellátás is jár, jogosan várja el és mondja azt ki, hogy nincs pénze a magánorvosokra, tessék ellátni a megadott keretig legalább. Ez nem ugyan az, a nincs rá pénze, mint hogy nincs pénze a gyereket etetni, iskolázni tizenévig. Azt mindenki meg fogja oldani a tőle telhető szinten és áldozatokkal.


Én is kifizettem a magánt, tényleg kedvesebbek, de már azt érzem, a gyerekemtől veszem el, holott egyáltalán nem élünk rosszul.

2014. aug. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!