Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miből akarnak emberek így...

Miből akarnak emberek így gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Előre leszögezném, hogy nem provokálni akarok, és nem akarok bántani senkit, de tényleg nem értem. Sok kérdésnél olvasom, hogy nehezen jön össze a baba, az SZTK-ban nem foglalkoznak vele normálisan, de nem megy magándokihoz, mert nincs rá pénze. Ilyenkor bennem felmerül a kérdés, hogy ha nincs valakinek havi 10-20 ezer forintja, amit elkölthet orvosra, az miből akarná eltartani a gyerekét? Az sokkal többe kerül havi 10-20 ezernél, ami ugye már most sincs, ráadásul a gyerek születésével az anya kiesik a munkából, kevesebb a bevétel. Tényleg nem akarok bántani senkit, de elképzelni sem tudom, hogy ezek az emberek miből tervezik eltartani a gyereküket?
2014. aug. 6. 10:38
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Egyik példa sem a gyereket akarok, de nem sikerül, ezért kivizsgáltatom magam kategória. A két utolsót kiegészíteném, hogy nincs ilyen felesleges dolgokra pénzem, de egyiknek sincs köze a meddőségi problémakörhöz.Nem hiszem, hogy bármi gyakorlati fogalmad lenne róla. Többen leírták tapasztalataikat, ami ezek szerint nem passzol a te elképzeléseiddel, nem tudom, milyen választ vársz, mit akarsz hallani, mert ok, akkor azt írjuk.
2014. aug. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

De én egész végig nem meddőségről beszéltem, hanem csak arról, hogy rá kellene egyáltalán nézni az emberre, nem teszik, nem megy el magándokihoz, mert drága. A missed ab-on átesett barátnőm olyan szempontból kapcsolódik ide, hogy neki azóta nem sikerül teherbe esni, és mivel mindig vérzik soron kívül, nyilván gondja van, de rá se néznek. A terhesvitaminosra írtam, hogy ez egy másik példa, ahogy a 4D is nyilván már egy másik kategória.

Amúgy akkor átfogalmazom a kérdést úgy, hogy akinek nem marad havonta 10-20 ezre sem, az hogy akar gyereket nevelni?

2014. aug. 6. 13:21
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudom, a kislányom Milumil HA start optima tápszert kapott nagyon sokáig, nem hiszem, hogy az olcsóbb kategória lenne. Talán belefér a párom vállalkozása által megkeresett havi 800 000- 1 000 000Ft körüli bevételünkbe, magán meddőségi klinikára jártam, magán nődokihoz járok, hidd el nem anyagiak motiválták a válaszomat, hanem tapasztalat, és én megértem, miről beszél az, aki azt mondja nem tud megfizetni egy nődokit. Az folyamatos költségekkel jár.
2014. aug. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy folyamatos költség, én is magánhoz járok, mert le se szarnak az sztk-ban. És a 800 000- 1 000 000 bevételnek a közelében se vagyunk.
2014. aug. 6. 13:25
 25/33 anonim ***** válasza:
Én sem meddőségi kezelésről, hanem amiről kérdeztél, kivizsgálásról írtam. Ha nem tévedek, ez volt a kérdés magyarázatában: "Sok kérdésnél olvasom, hogy nehezen jön össze a baba, az SZTK-ban nem foglalkoznak vele normálisan, de nem megy magándokihoz, mert nincs rá pénze." Erre néhányan leírták tapasztalataikat. A terhesvitamin szedése, és a 4D ultrahang nem ide tartozik, de ha szorosan akarom venni, akkor ezek megint egy-egy kiemelt részek, az egész pedig egy folyamat, ami sok ilyen részből áll, és igen, az nem havi 10 000 Ft
2014. aug. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Bocsi, lehet, valamit félreértettem , akkor nem értem, mi a kérdés.
2014. aug. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Konkrétan egy olyan ismerősöm ihlette a kérdésemet, akinek jó ideje gondjai vannak, hormonzavaros, folyton pecsétel, össze-vissza vérzik, cisztás stb. Mivel kórházban dolgozik, ki tudja hisztizni, hogy normálisan megnézzék, de most kapott beutalót hormonvizsgálatra. Nincs a kórházban endokrinológia, messzire kéne menni tb alapon, helyben viszont lenne magán, 12 ezer lenne. És nem megy, pedig tudja, hogy ez az akadálya a babának, mert megmondták neki, mert nincs rá pénze. Ezt nem akartam elsőre leírni, mert elég speciális eset, ezért inkább megfogalmaztam általánosságban, csak gy meg félreértette mindenki :)
2014. aug. 6. 13:34
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
én például lehet, hogy azért értettem félre, mert magán kivizsgáláson endokrinológián az otthagyott összeg nagyságrendileg sem állt közel a 12e-hez... kíváncsi lennék, hol csinálnak ennyiért bármit is
2014. aug. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig azt gondolom, hogy a te kérdésedet ez ihlette (ami néhány kérdéssel a tiéd alatt volt):

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

csak mostmár próbálod "átcsomagolni", meg szépíteni, meg ismerőssel példálózni.

Egyszerűen nem kéne más pénztárcájában túrkálni, és ennyi.

Az meg, hogy valaki elmegy egy magándokihoz megcsináltatni az első legszükségesebb vizsgálatokat, nem 10-20 ezrekbe kerül. Valaki már részletezte az alapokat (hormon, cukor, sperma vizsgálat, petevezeték átjárhatósági, stb.). Ezek azok, amik mindenképpen szükségesek. A meddőségi kezelés csak ezután kezdődik. A terhesgondozásról meg szó nem volt a kérdésedben, az már egy teljesen más tészta.

2014. aug. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
de a vizsgálatot meg tudja csináltatni tb alapon, mert ahhoz egy labor kell és kész, az minden kórházban van. csak utána el kéne vinni a leletet egy endokrinológushoz, hogy mondjon rá valamit, az lenne 12 ezer, és az nem megy.
2014. aug. 6. 13:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!