Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért fontos a 6 óra alvás...

Miért fontos a 6 óra alvás hőmérőzés esetében? Vagy elég a 3 is?

Figyelt kérdés
Én napi 11 órát dolgozok és 4-5-6 órát alszok. Általában vasárnap alszom ki magam. Ez nagyon számít?
2010. jan. 18. 11:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Erről nem hallottam még, de valszeg azért, mert az "ébredési hőmérséklet" fogalma összefügg azzal, hogy az ember alszik egy nagyot és felébred. Ha alszunk 10 percet és felkelünk, az nem számít alvásnak. Kicsit sarkított a példám, de én ezt így értelmezem. SZóval szerintem a 3 óra alvás is elég, ha éppen annyit tudsz csak aludni. Nem kell ilyen szigorúan venni.

Még egy tanács, ami talán okoskodásnak tűnik, így inkább csak hangulatjavítónak írom! Nem attól leszel terhes, hogy a hőmérő mit mutat. A teherbeeséshez nem kell 3 órát sem aludnod! :-) De tény, hogy utána kevesebbet kell majd dolgoznod! :-)

Sok sikert!

2010. jan. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az ébredési hőmérséklet lényege abban áll, hogy egy alváci ciklus után mérjük, nyugalmi állapotban. Alvás alatt más a metabolizmus, lelassul a szívverés, a légzés, nincs emésztés, alacsonyabb a testhő, és a minimumra csökkennek a külső, befolyásoló tényezők: úgymint meleg tea, meleg leves, túl meleg vagy túl laza ruházat, testmozgás. Alvás alatt a test eléri a testhő minimumát.


De van egy küszöbérték, egy minimális mennyiségű alvás, amit "teljesíteni" kell ehhez. És ez - ha jól tudom - három óra.


Nem baj, ha vasárnap alszod ki magadat, de jó lenne, ha meg tudnád tenni, hogy vasárnap is felzizzensz a szokott időben egy hőmérés erejéig. Aztán visszaalhatsz nyugodtan. :-)

2010. jan. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!