Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovulációs tesztben kérek...

Mandiga kérdése:

Ovulációs tesztben kérek segítséget mert már semmit nem értek?

Figyelt kérdés

3 hónapja használom az ovulációs tesztet, de ilyen még nem volt. Örültem, hogy elérte a pozitív szintet. Ma első pisiből viszont elöbb megjelent a tesztcsík mint a kontrollcsík, eddig mindig várnom kellett 2-3 percet vagy többet is. Van görbém is, igaz nemrég vezetem, de már semmit nem értek. Lehet hogy valami bajom van? Vékony testalkatú vagyok, vannak már gyermekeim, soha nem volt semmi bajom.

Ezek a régebbiek:

[link]

Ez a mai:

[link]


[link]



2015. okt. 29. 11:35
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:

Csinált ultrahangot? Cisztát kizárta?


A helyedben én még nem innám a cicka teát. Babásodás esetén tilos, és ha neadjisten ciszta van, annak sem tesz jót!


Menj el másik dokihoz, ha teheted magánhoz, mert nem normális, hogy folyamatos pozi az ovu teszted, és ennyit késik:(

2015. nov. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 A kérdező kommentje:

Igen, ultrahangot csinált, de csak hüvelyit.


UH:


TVS:norm, uterus antefl., endometrium 5 mm. M.k.o. ép ov.


Ép ovarium lehet az ép ov. Az a petefészek ugye?


Akkor most a tea sem jó? Még nem ittam, holnap gondoltam, hogy elkezdem. Ezek szerint várjak vele igaz?


Másik orvos kell, és magán. Beszélni ezekről csak ott lehet, nem pedig Sztk. meg ilyenek.


Kivagyok. Ráadásul a méhnyálkahártyám is csak 5 mm. Ahogy olvasgatom, mensi után annyi. Nekem meg október 12-én volt meg utoljára, 25 napos ciklusaim vannak, de már a 40. napon járok.

2015. nov. 20. 20:24
 43/54 anonim ***** válasza:

Szia!


A cickát én semmiképpen sem innám. Az növeli a tüszőt, cisztát, és peteérést generál. Neked a mensidet kellene inkább a meghozni, amihez a palástfű teát tudnám javasolni. Egyik PCOS-barátnőmnek is gyógyszerrel hozták meg a mensijét, és annak is progeszteron tartalma volt. Ha már teázni szeretnél, szerintem a palástfűvet igyad. Azt terhesen is szabad egyébként, jó hatással van a terhességre.


Én a helyedben mindenképpen elmennék egy magánorvoshoz, ultrahangra. Zárja ki a ciszta esélyét, mert a tüneteid alapján én bevallom arra gyanakszom:( De kívánom, hogy ne legyen igazam! De a ciszta csinál pozitív lh teszteket, és mensi kimaradást.


Írd majd meg, mi volt a dokinál, jó?


Szurkolok Neked, hogy minden rendben legyen!

2015. nov. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 A kérdező kommentje:

Kedves vagy, hogy így érdeklődsz. A cickát most nem iszom, még nem ittam, ha esetleg megjön, majd akkor.

Félek én is, nehogy ciszta legyen, még soha nem volt nekem.

Szerinted egy hüvelyi ultrahangon észre vette volna a doki?

Még mindig nem jött meg, 25 napos ciklusaim voltak, elvileg 1-én lenne a következő.

Ma viszont annyira úgy éreztem, hogy most tényleg megjön, picit vártam, majd elmentem wc-re, és ilyen szerintem rózsaszínes barnás valami folyt ki de nem sok, vérzés eddig nincs. Nem láttam rendesen, mert pechemre a wc papír lila, a betétemen meg semmi. Soha nem volt ilyenem, és már nem tudom mire gondoljak. A derekam is nagyon fáj.

Nehéznek érzem a hasamat,mintha két oldalról húznák lefele. Ezt megszenvedem rendesen. Ha ciszta remélem kifakad és nem fölöslegesen kínlódok.

A héten remélem eljutok dokihoz, pláne ha addig nem jön meg, ha megjönne akkor utána tutira elmegyek, elmondom ezt az egészet. Mindenképp meg írom mi volt a dokinál. Hátha más is jár úgy mint én, (remélem nem).

2015. nov. 23. 21:04
 45/54 anonim ***** válasza:

Hüvelyi ultrahang pontosabb, mint a hasi. Észreveszik vele persze a cisztát, a tüszőt, kérdés, hogy mondják-e. Sajna barátnőmnek sem mondták először, hogy PCOS, pedig biztosan látták a sok tüszőt.


A tüneteid alapján én azt mondom meg fog jönni.De az lenne az igazi, ha egy orvos megerősítene.


Cicka tea: Én ezzel tényleg várnék, mert aki cisztásodra hajlamos, vagy PCOS, annak nem ajánlott cicka teát innia, mert csak növeli a tüszőket. Szerintem várd meg mit mond a doki. De ha biztosra akarsz menni kérhetsz egy hormonvizsgálatot, 3. és 21. napi vérvételből. És akkor látjátok, hogy mi a gond, van-e peteérésed...stb.


Én csináltattam, és kiderült, hogy minimálisan de alulműködik a pajzsmirigyem. Tünetmentes, de gátolhatja a teherbe esést. Most kapta rá gyógyszert. Szóval nagyon könnyen kezelhető. Remélem a december már az én hónapom lesz:) Kívánok Neked is egy pozi tesztet a fa alá;)

2015. nov. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 A kérdező kommentje:

Jaj de aranyos vagy. Örülök, hogy írtál. Ma megjött. Örülök is meg nem is.

Akkor a doki látta, hogy van-e valami vagy nincs, de nem mondott rá semmit. Mindenesetre a héten már nem tudok így elmenni, de jövő héten menni fogok dokihoz, hogy nézzen meg.

Nem tudom mi volt ez nálam. Megjött úgy, hogy nem is fáj, semmi görcs. És alig van meg. Talán holnapra.

Én is nagyon drukkolok neked.

Amúgy a görbém. Fura, nézd meg.


[link]

2015. nov. 24. 17:20
 47/54 anonim ***** válasza:

A görbe alapján nem volt ovulációd. Szerintem valamiért nem tudott megrepedni a tüsző, amit jelzett az ovu teszt. De ezt látni lehetett volna uh-n.


Nekem is volt egyszer ciklusbajom. Kifejezetten mondta a szonográfus, hogy nincs se terhesség, se ciszta. Szóval azt is mondják, ha nincs.


Szerintem most legyél pozitív,hisz végre megjött. Ha volt ciszta, az kifakadhatott. Néha előfordul, hogy valamiért nem reped meg egy tüsző. Ha a következő ciklus normális, akkor nem is kell vele különösebben foglalkozni.


Bár én a helyedben mindenképpen elmennék egy magán uh-ra. Nézze meg, hogyha volt is ciszta, kifakadt-e.


Az előző két hónapban volt görbéd? Vagy csak ovu tesztet használtál? Volt pozitív ovu teszted?


Bocsi, a sok kérdésért, de szívesen segítek:) Sajnos már kiképeztem magam a témában:(

2015. nov. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 A kérdező kommentje:

Mikor az ember észreveszi magán, hogy valami nem jó, akkor elkezd kutakodni és amit tud azt bevet. Hát én is így kezdtem el. Sajnos ezelötti mensim elött kezdtem el mérni a hőm, úgyhogy igazából sajnos nincs.

Az lehetséges, hogy voltak fura vájdalmaim, sokszor erősen szúrkál az oldalam, olyan görcsösen, meg az egész medencém fájt időközönként egy egy napig. Ez az amit nem tudtam és tudok hova tenni. A ciszta tud ilyeneket okozni? Nem volt kellemes, és három hónapja kezdődött, elötte soha nem éreztem. Mint a szülési fájdalom, csak jóval enyhébb, kellemetlen. Tegnap is nagyon fájt, de mára elmúlt, helyette megjött. Ha ciszta volt esetleg, remélem kifakadt és azért ez a fura fájdalom.


Amúgy örülök, ha segítesz, mert én még eléggé tapasztalatlan vagyok, nemrég kezdtem el foglalkozni a témával, azelött (szégyen vagy nem), még az ovulációról sem tudtam semmit.

2015. nov. 24. 18:00
 49/54 A kérdező kommentje:
Múlt hónapban volt pozitív ovutesztem, de nem ilyen sokáig mint most. Azt sajnálom, hogy kezdtem el elöbb mérni. De most folytatom.
2015. nov. 24. 18:06
 50/54 A kérdező kommentje:
nem kezdtem el elöbb mérni. Na már írni sem tudok. :O
2015. nov. 24. 18:07
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!