Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség előtt érdemes...

Terhesség előtt érdemes fogászati röngetnt csináltatni?

Figyelt kérdés
Az jutott az eszembe, hogy régen hallottam, hogy a kismamáknak ha fogfájásuk van, nem tudnak velük mit csinálni, mert úgye nem lehet őket megröngenezni. Ez így van még, vagy érdemes csináltatni még terhesség előtt egyet?

2016. júl. 26. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Az nem igaz, hogy nem tudnak vele mit csinálni, mert egy tapasztalt fogorvos legtöbbször röntgen nélkül is tud diagnosztizálni. Azonban ha csináltatyz egy panoráma rtg-t, tulajdonképpen vesztenivalód nincsen.
2016. júl. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy normális esetben érdemes lenne. Ha közben történik valami a fogakkal, akkor az terhesség előtt nem látszana még. De pont ezért kell a szűrés, hogy ne is legyen szükség rá.

Nekem érdemes lett volna, mert pár éve húzni kellett egy fogam és úgy döntött a bölcsességfogam, hogy mégis megpróbál áttörni. Már 2 éve nyáron vérzett az ínyem és a hegye ki is jött. Fél évvel később persze az eszembe se volt már, tervezetten teherbe is estem. Már 5 hetesen olyan ínygyulladásom lett, hogy 3 napig nem ettem, nem aludtam szinte semmit. A szájsebész azt mondta nincs helye áttörni teljesen, ki kell vésni de nem csinál így röntgent, máshogy nem nem lehet kiszedni. Egész terhességem alatt többször voltam gyógyszeres csík kúrán, amikor kezdett fájni, hogy ne durvuljon el újra a helyzet. Egyébként megis áttört a harmadik trimeszterre . Szóval ha van jel nálad arra, hogy hasonlóan járhatsz, akkor nézesd meg, de ha volt elég helye akkor rég kijött volna, ha nincs akkor nem is fog, max húzás után, mint nálam, amikor mégis lesz hova tolni az előző fogakat.

Amikor rossz fogról kell röntgen gyökérkezeléshez, azt simán ki tudod védeni. Elhanyagolt lyukas fogaknál szokott ez gond lenni. (Igen én se voltam fogorvosnál évekig, gyökérkezelésról meg pont mesélt a barátnőm, hogy 5 kezelés után húzták így én azzal kezdtem, fájt is annyira, hogy azt mondtam inkább ez.) Ha még kezdetben kezelve van egy lyukas fog, akkor nem kell később röntgen, mert nem megy rá a gyökérre.

2016. júl. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Érdemes megnézetni amúgy is a fogaidat, hátha csak egy pici lyuk van, és azt betömi, mert ha meg nem mész el, fél év múlva lehet, hogy gyökértömni kellene és az sokkal rosszabb lesz!
2016. júl. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
En ahol lakom siman megcsinaljak a rtg felvetelt. A gep csak oda ad sugarat azova kell. Semmilyen veszely nincs. Plusz egy olom mellenyt tesznek ram a pocakomra pedig plusz olom takaro a biztonsag kedveert. Nekem meg sem tudtak volna oldani mert a bolcsesseg fogam gyokere nem lefele hanem ferden nott. Muteni kell. Rtg nelkul megoldhatatlan....
2016. júl. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!