Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 49 évesen harmadik gyerek...

49 évesen harmadik gyerek mennyire szabadna, nem szabadna?

Figyelt kérdés
Férjem 49 éves lesz jövőre én 37 leszek jövőre . Tehát most 48 és 36 évesek vagyunk. Van már két gyerekünk. Most gondolkozunk rajta , hogy lehetne még egy . Időben vagyunk még szerintetek ha most elkezdjük vagy ennyi idősen már késő .
2019. márc. 10. 09:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
46%

Apám most 75. Sok kollégája, barátja már 5-10 éve halott, de voltak, akik a 60-at sem élték meg; apám sem az már, aki régen volt. (értelmiségi munkakör)

Persze, erre lehet azt mondani, hogy van, aki 85 évesen is fut, mint a nyúl, de én nem, nem vállalnék.

2019. márc. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
47%

Értem,hogy nehéz látni a gyerekeken,hogy mennyire gyorsan elment az idő.

De! Hiába vagytok most még a toppon, csatlakozom azokhoz akik azt mondják,hogy mire a gyerek x éves lesz addigra ti már nyugdíjasok lesztek, vagyis a férjed legalábbis.

Kívánom,hogy hosszú eletetek legyen, de a sors bárhogy alakulhat.

Ne adja az ég, egyedül maradsz a kicsivel, vagy fordítva.

Belekenyszerulnenek a nagy tesók a kicsi nevelesebe,ami nem dolguk, nem kötelességük.

Ez csak a legrosszabb verzió, és bocsáss meg, ha tolakodonak tunok vele.

Az is lehet,hogy 100 éves korotokig vígan, egészségesen éltek.

Ezt nektek kell tudni. Én nem vállalok másodikat sem 35 évesen ,pedig a férjem is 'csak' 40.

Mindenkinek maga kell tudnia.

2019. márc. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
24%
Uh, hogy itt mindenki milyen iszonyúan negatív. Hát ilyen hozzáállással 20 évesen se vállaljatok gyereket, mert bizony fiatal ember is lehet beteg! Igen, a férjed már lehet nem fogja látni a most születendő gyermeketek gyerekét, de nagy eséllyel azért még fel tudja nevelni, szerintem az a lényeg.
2019. márc. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
39%

"Uh, hogy itt mindenki milyen iszonyúan negatív."

Ne negatív, hanem reális!

Semmi esetre se vállalnék már 49 évesen gyereket.

2019. márc. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
51%
Kedves utolsó! Azért egy balesetet vagy egy váratlan tragédiát ne keverjünk már ide. Mindenki öregszik, egy közel 50 éves ember már nem fiatal, hiába fiatalos, egészséges. Apám most 59 éves és 2 unokája van (8 és 4 évesek).
2019. márc. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
55%
Nem vállalnék, több okból sem. Egyrészt mert már van 2 gyerek. Aztán a férjed kora most még nem tűnik talán annyira vészesnek, de a gyakorlatban a gyerek ezt megsínyli. Egyrészt a hatalmas generációs különbség miatt, másrészt a férjed várható fizikai és mentális kondíciója miatt. Ilyenkor inkább a fellélegzést,szabadságot szeretik érezni és élni a férfiak. Emiatt előfordulhat,hogy sokszor maradna csak rád a baba/totyogó akivel sétálni kell menni, játszótérre vinni, stb. Azonkívül kamaszkorban óriási feszültség, frusztráltság és konfliktus okozója lehet a kiütköző korkülönbség,amely inkább mérgezi a családi életet és a házasságot, mint erősíti. Boldog lennék a meglévő 2-vel.
2019. márc. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 piroska és a farkas ***** válasza:
51%
Apukàm 36 évesen halt meg. 5 éves voltam. Nagypapàm 94 évesen halt meg, 92 évesen még matekozott a Műszakira jàró unokaöcsémmel, telefonon, beszélgetés közben memorizàlva a feladatot. A kor semmire sem garancia, se a pozitívra ha fiatal vagy, se a negatívra, ha idős. Ha mindketten azt érzitek, hogy szeretnétek 3. gyermeket, én bevàllalnàm a helyetekben. Azt pedig, hogy az a bizonyos gyermek 20 évesen hogyan fog tekinteni a 70 éves apjàra, majd kiderül 20 év múlva. Lehet úgy élni, olyan összetartàssal, olyan szerető légkörben és olyan elfogadàssal, hogy az elsődleges érzése majd a hàla legyen.
2019. márc. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
30%
A párom 49 éves, masodik felesége vagyok, a közös gyerekünk 4eves, és most bekopogtatott a kisteso. Ő már tervezetten nem szeretett volna, de ő nagyon jönni akart. Persze nem is tettünk meg mindent a védekezés érdekében. Nagyon örül neki. Igazából fiatalos, egyáltalán nem érzem 49evesnek. Volt 35eves párom is, na vele hamar bepunnyadt a dolog. Most sokat utazunk, megyünk mindig valahova.
2019. márc. 11. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!