Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Milyenek ezek a hormon értékek...

Milyenek ezek a hormon értékek? Valaki segít hogy ez jo e vagy aggódnom kene?

Figyelt kérdés

Ciklus 3. Napján voltam ezen a vervetelen mensi alatt. Orvos nyilván ki fogja majd értékelni csak érdekelne valami hozza értő véleménye hogy valami ad e okot aggodalomra.

25 éves lány vagyok, 160 cm és 47 kilo, 40 napos a ciklusom, kissé policisztas a petefeszkem de az orvosom szerint nem vészes a dolog. A vervetelre ehgyomorra mentem, de elfelejtettem hogy cukrot is neznek és betoltam egy jo kis jegeskavet ilyen boltit… csatolom a képet kombiba.



2023. aug. 23. 17:33
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

[link]

Itt lenne.

2023. aug. 23. 17:34
 2/16 anonim ***** válasza:

Jók.

Nem látok benne különösebb problémát. Sőt.

2023. aug. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Koszonom, majd meg megyek a ciklusban csak kiváncsi voltam.:) gondolom ott majd megnézik a progeszteront is. Az inzulin rezisztencia mintha kicsit határeset lenne..
2023. aug. 23. 17:43
 4/16 anonim ***** válasza:

Se a cukor, se az inzulin se a hőm-index nem értékelhető, mert nem éhgyomorra mentél.


(Az éhgyomor azt jelenti hogy maximum csak tiszta vizet iszol előtte, se tea, se kávé semmi nem fér bele.)


A TSH kicsit magasabb, 4-6 hét múlva újra kellene nézetni Anti-TPO és anti-tg-vel együtt.

Illetve csináltatni egy rendes 3 pontos cukorterhelést vagy legalább egy HbA1c-t nézetni az éhgyomri értékek mellé.


A hormonok jók.

2023. aug. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
De a TSH az ertekek koze esik , akkor ez miert/mihez képest számít magasnak? Koszonom a válaszod!
2023. aug. 23. 18:26
 6/16 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest, hogy babát szeretnél. A határértékek mindenkire vonatkoznak, a 60 éves bácsira is. Neki jó ez az érték, de annak aki babát szeretne magas
2023. aug. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem szeretnek meg babát , csak a furcsa ciklust akartam felderíteni, aztan sorra derülnek ki a dolgok :) aztan rendbe akarom tenni meg időben .

Bocsi a tudatlanságert,de a pajzsmirigy hormonnak mi koze a terhesseg\ciklushoz? Nem vagyok jo ebben, nem tanultam ilyeneket, ne haragudjatok ha buta kérdés :)

2023. aug. 23. 19:35
 8/16 A kérdező kommentje:
Illetve ez gyogyszerrel kezelhető?
2023. aug. 23. 19:37
 9/16 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy alulműködés tud hosszú ciklusokat okozni, főleg ha autoimmun eredetű.

Ici-pici gyógyszerrel kezelhető.

2023. aug. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A tsh nem pajzsmirigy hormon, hanem az agyalapi mirigy pajzsmirigyet stimuláló hormonja. Ez az érték azt jelzi, hogy már nem úgy muzsikál mint kellene. Ez, a pcos meg az inzulinrezisztencia kéz a kézben szoktak járni. fT3, fT4 sem ártana ellenőrizni a másik válaszoló által felsoroltakon túl.
2023. aug. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!