Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Milyenek ezek a hormon értékek...

Milyenek ezek a hormon értékek? Valaki segít hogy ez jo e vagy aggódnom kene?

Figyelt kérdés

Ciklus 3. Napján voltam ezen a vervetelen mensi alatt. Orvos nyilván ki fogja majd értékelni csak érdekelne valami hozza értő véleménye hogy valami ad e okot aggodalomra.

25 éves lány vagyok, 160 cm és 47 kilo, 40 napos a ciklusom, kissé policisztas a petefeszkem de az orvosom szerint nem vészes a dolog. A vervetelre ehgyomorra mentem, de elfelejtettem hogy cukrot is neznek és betoltam egy jo kis jegeskavet ilyen boltit… csatolom a képet kombiba.



2023. aug. 23. 17:33
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ez nem hangzik valami jol, autoimmun dolgok, stb?:( lehet, hogy meddő vagyok? Vagy sosem fog rendbe jonni ez?

Az orvosoknak én mondtam is ezt, de azt mondtak mivel makulátlan a borom és abszolút nem vagyok túlsúlyos (sot…) egyáltalán nem nezek ki tipik PCOS és iresnek. A noveremnek ir volt de siman terhes lett elsőre és csak diéta kellett , semmi gyógyszer, de neki a testsúlyan bőrén is látszott.. nálam mar neztek pajzsmirigyet mivel pánikbeteg vagyok és az elején arra gyanakodtak ettől lehet a szorongás stb , ez két éve volt kb, akkor meg semmi baj nem volt vele…:(

2023. aug. 23. 21:28
 12/16 anonim ***** válasza:

Nyugi. Lehet semmi bajod, ezek a kis ciszták jönnek-mennek.


Meddő az aki 1 év próbálkozás után sem esik teherbe. Szóval ameddig nem próbálkozol nem is lehetsz meddő...


Nekem is 40 napos ciklusaim voltak, autoimmun pajzsmirigy alulműködéem van, néha policisztás a petefészkem, de nincs PCOS-em, nincs IR-em, és 27 hetes terhes vagyok. A baba egy 48 napos ciklusban fogant.


Szóval nyugi, ne ijedj meg, felesleges ezen előre aggódni.

(Egyébként a stressz hamarabb okoz hosszú ciklusokat, mint azok amik a labor eredményeden látszanak)

2023. aug. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszod! Gratulalok neked, remelem minden rendben lesz velunk is.

Annyi információ van, nekem is hol ezt hol azt mondjak, hogy PCO , de csak egyikben, (holott az első doki azt mondta ez nem szivodik fel?) nem ertem és össze vagyok zavarodva..

2023. aug. 23. 22:10
 14/16 anonim ***** válasza:

Jesszus! Ezért kell megvárni az orvost és nem itt kérdezni, mert teljesen beparáztatnak.😁

Először is, ha az érdekel, hogy IR van-e, menj el egy 3pontos terhelésre, mert ez semmi, főleg, hogy az alapszabályt se tartottad be. De csak a saját megnyugtatásodra, mert a nyakamat tenném rá, hogy szó nincs IR-ről.

TSH-d kicsit tényleg magas TEHERBEESÉSHEZ, de mivel te nem akarsz most teherbeesni, azzal ráérsz, akkor foglalkozni, ha akarsz. Addig még amúgy is bőven változhat, az nem egy állandó szám. Annyi teendőd van most, hogy csináltatsz, T3, T4, anti tpo-t, ahogy már írták, hogy kiderüljön, autoimmun-e, mert az viszont "nem múlik el" magától, azt már most jó, ha kezelik.

Ezekből az eredményekből semmi tragikus nem látszik. (PCO, IR , pajzsmirigy alulműködés gyakori kísérője a magas tesztoszteron is, neked az is jó.)

2023. aug. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Azt hiszem, teljesen igazad van:)

A három pontos terhelést kicsit én ijesztőnek talalom, az az,amikor 3x is vesznek vert és közben meg kell inni valami cukros lottyot ugye? Na én ezt terhesseg alatt nem tudom hogy fogom kivitelezni (mert ha jol tudom akkor is kell) mert én mar a gondolattól is kidobom a taccsot:D vert se birom, stresszt és az ehgyomorra cukros viz… hat.. de kénytelen leszek, mert kiváncsi vagyok. De én sem gyanakodnek ir re a 40 kilommal, az orvos meg mondta is hogy szénhidrát diétát sem javasolna nekem, mikor ilyen kis vekony vagyok (ha netán kiderülne hogy az van).

A TSH dolog viszont aggaszt, meg fogom újra nézetni, remelem leviszik gyogyszerrel ha magas. Amúgy egy- két tünet van ami szerintem utalhat h nem oke vele: a rendszertelen mensi, a hajhullás, fáradtság, csökkent libido , kissé szorongos depresszív hangulat.. és ezt tenyleg jo lenne helyre tenni, mert ugyan meg konkrétan nem akarunk babát és nem próbálkozunk, az ut szabad neki. Dehát így varhatok majd akkor se fog jonni ha mar nagyon akarom ezekszerint, amig ezzel gond van. Koszonom a válaszod!

2023. aug. 25. 06:54
 16/16 A kérdező kommentje:
Reméljük a progeszteron is rendben lesz a második alkalommal és akkor kiderul hogy vegulis “csak” a pajzmirigy a problema -e.
2023. aug. 25. 06:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!