Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A 10. heten is van kotelezo...

A 10. heten is van kotelezo ultrahang?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit ossze vagyok zavarodva, elso baba, 8 hetes terhes vagyok. En ugy tudtam, hogy legkozelebb majd csak a 12. heti ultrahang kotelezo, de kismamas csoportokban nagyon sokan arrol beszelnek, hogy ok voltak a 10. heten is, orvos javaslatara.

Maganorvoshoz jarok, nala is szeretnem megcsinalni a terhesgondozast, de nekem nem emlitette, hogy vissza kene mennem a 10. heten. Azt mondta, hogy most a vedonomet keressem fel, aztan haziorvos es stb.

Most akkor igazabol ez nem kotelezo, csak sokan elmennek, hogy ranezzenek a babara? Vagy kotelezo?


2022. szept. 3. 10:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%
10 hetes UH azért van, hogy a nőgyógyász belője, hogy kb hányadik héten vagy, és mikor kelljen visszamenned 12. heti UH-ra
2022. szept. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Nem kötelező
2022. szept. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

A genetikai tesztekhez mint pl

a nifty, a 10. Héten vesznek vért és általában akkor már ug-z is csinálnak, ha ott vagy.

Amúgy 12. Heti a következő.

2022. szept. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem kötelező. Èn mivel semmi tünetem nem volt megnyugtatásként voltam hogy ne a 12.Heti uhig kelljen várni (amire amúgy a 13. hét végére kaptam időpontot csak) hogy kiderüljön, ha esetleg már nincs velünk.
2022. szept. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Egyik se kötelező, 10. héten meg totál felesleges is, ha nincs semmi előzetes gond.
2022. szept. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

De ha reszt szeretnek venni normalisan a terhesgondozason, akkor vannak kotelezo vizsgalatok, nem?

Es ha nem veszek reszt rajta, gondozatlan volt a terhesseg, akkor lehet a babat haza se vihetnem a korhazbol, mert a csaladsegito a “nyakamra lepne”.

2022. szept. 3. 11:30
 7/13 anonim ***** válasza:
25%
Vannak kötelező vizsgálatok. Védőnőhöz kell menni nem 20.ik ultrahangra ott ő el is mondja, hogy a következő kötelező a 12. heti lesz, aztán 18.heti, aztán 30 és közben még laborok. Ezekre kell elmenni, kapsz pecsétet a könyvbe és akkor lesz gondozott a dolog. Nem értem a 8 ultrahangodon egyszer se beszéltél az orvossal aki elmondta volna mi a menete a terhességnek, mi a gondozás menete..stb.. mi történt akkor eddig? Van egyáltalán papírod az élő terhességről vagy csak úgy össsze-vissza mindig más orvoshoz szaladsz pánikolva? Azt javaslom most kezdj el felnőtt nőként gondolkodni. Ülj le, olvass után mi a szerepe a terhes gondozásban a nőgyógyásznak, háziorvosnak, védőnőnek. Nézz után mi a következő amire tényleg menned kell, ott mi történik.. stb..
2022. szept. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Milyen 8 ultrahangomon? Eddig egyszer voltam a nogyogyasznal, 7 hetesen es ennyi. Termeszetesen elo terhesseg, szivhanggal.

Azt mar a kerdesben is leirtam, hogy az orvos mit mondott, mi a kovetkezo lepes, de csak annyira voltam kivancsi, hogy most feltetlenul rohanni kell-e 10 hetesen is hozza vagy sem, mert errol nem volt szo, en meg nem kerdeztem, mert ugy tudtam, hogy az nem kotelezo.

Nyugi, olvastam eleget, itt csak megerositest vartam, meg is kaptam.


En azt javaslom, hogy legkozelebb olvasd el normalisan a kerdest, mielott masokat oktatsz ki teljesen feleslegesen valaszadas kozben :)

2022. szept. 3. 11:53
 9/13 anonim ***** válasza:
96%

12, 18 és 30 hetes uh-k a "kötelezőek"


Nekem pl összesen ez a 3 uh volt mind a 2 gyerekemnél, semmi több.

2022. szept. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 NTBS ***** válasza:
Nem kötelező.
2022. szept. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!