Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Második trimeszterben orrspray...

Második trimeszterben orrspray használnátok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elvileg nem lehet, de már masodjára fázon meg. Az elsőből arcüreggyulladás is lett-szerintem, bár 0 gyógyszert kaptam rá. Az még az első trimeszterben volt. De most meg megint elkaptam valamit a kisfiamtól és jó lenne ha legalabb most ki tudna ürülni az orrüregem rendesen. Amugy tengervizes orrsprayt használok, inhalálok, teázok, stb. De tudjuk hogy ez jórészt csak placebo igazábol.

Nem tudom, hogy most van-e az arcüregemmel gond, de nem olyan komfortos mint normál esetben. Az előző után 3 hétig volt barnás orrváladékom, de most is vérzett már az orrom (értsd. nem vérzett, csak a váladék véres amit kifujok, mert azért azt próbálom hogy legalább távozzon..)

Csak se a háziorvos nem ír semmit, a gondozó meg hiaba magán, ennyire azért nem foglalkozik velem. Mindenki csak azt fujja, gyógyszert lehetőleg ne. De ezt az orrpray dolgot nem értem. Ha elsőre csak estenkent 1-1 fujast használtam volna, talan az is segitett volna. Van itthon bontatlan nasivin kids is, azt sem lehet szerintetek? Vagy vegyek carevirt. Mintha olvastam volna hogy azt lehet… de ki tudja az ér-e valamit.


2023. jún. 7. 21:29
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Esetleg ajánlanátok olyan orrsprayt amit lehet és nem csak sós víz és valamit használ is?
2023. jún. 7. 21:31
 2/19 A kérdező kommentje:
Torokcukorkát is ha van olyan🫣
2023. jún. 7. 21:32
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta az orvos hogy akármelyiket használhatom. Így a nasivint választottam, illetve tengervizes orrspray-t használtam elsőnek csak az nem hatott.
2023. jún. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Hagyma tea, kakukkfű tea és ánizsos torokcukorka, pirított cukor, méz. Ezeket ettem és kamilláztam. Illetve erős paprikát. Ja és 3-4 ezer mg C vitamint plusz az alap 2ezres D vitamint szedtem. Pár nap alatt semmi bajom nem volt.
2023. jún. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze
2023. jún. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Sajnis az a baj az ilyen hagymatea megoldásokkal, hogy bár biztos nagyon jó, de amikor egy durva nátha elkap, akkor ott nem segit. Es ezek az ovodas betegségek nem enyhe megfázások. Az előzőből 1 hónap volt mire teljesen meggyógyultam. Valamit muszaj lesz használni ha van alternatíva, legalabb 1-1 alkalommal mert az se jobb ha annyira tovabbterjed hogy utána meg 2x ugy megszivja az ember mintha estenkent egyszer egyszer befujt volna. Szerintem
2023. jún. 7. 22:07
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Erre csak ugyanazt tudom írni, mint amit leírtam, mindegy milyen orrsprayt használsz. Nekem a doki azt mondta hogy akármelyiket használhatom.

Én mindenesetre előbb mindig a gyógyfüveket szoktam használni, nyomni ezerrel és segítenek is általában. A megemelt C vitamin viszont tényleg nagyon hatásos ilyen időszakban. Ha pedig nem segít akkor szoktam antibiotikumot használni. Van amit terhesen is lehet. Amit még nagyon dicsérnek az a herbalswiss illetve a lándzsás útifű szirup. Ezek mind nagyon jók megfázásra. Lehet lepontozni én hiszek ezekben és nekem javarészt használnak is. 🤷🏼‍♀️

2023. jún. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy te is használhatod ám az orrszívót a spray után.
2023. jún. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%
Nekem a rhinomarist adták patikában, az nem tengervizes és használ is. Valójában ha belegondolsz attól az esti 1-1 fujastól mégis mi baja lehetne a babának?! Én is voltam a 2.trimeszterben nagyon náthás de a forró harsfatea valóban segít. Én kohogtem is, 2 nap alatt elkezdett felszakadni tőle. Herbal swissnek van szopogatósa és forróitala. Ha pedog sok a váladék akkor létezik ilyen orrüreg átmosó, a neve egyszerűen nem jut eszembe, régebben használtam. Ilyen tömény sós oldatot kell az egyik orrlyukadon benyomni, kb 2 decit, a másikon pedig folyik ki, és atmossa az üregeket. Hasznos dolog. De a neve, mindjárt megkeresem és belinkelem.
2023. jún. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Megvan:

[link]

2023. jún. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!