Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Második trimeszterben orrspray...

Második trimeszterben orrspray használnátok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elvileg nem lehet, de már masodjára fázon meg. Az elsőből arcüreggyulladás is lett-szerintem, bár 0 gyógyszert kaptam rá. Az még az első trimeszterben volt. De most meg megint elkaptam valamit a kisfiamtól és jó lenne ha legalabb most ki tudna ürülni az orrüregem rendesen. Amugy tengervizes orrsprayt használok, inhalálok, teázok, stb. De tudjuk hogy ez jórészt csak placebo igazábol.

Nem tudom, hogy most van-e az arcüregemmel gond, de nem olyan komfortos mint normál esetben. Az előző után 3 hétig volt barnás orrváladékom, de most is vérzett már az orrom (értsd. nem vérzett, csak a váladék véres amit kifujok, mert azért azt próbálom hogy legalább távozzon..)

Csak se a háziorvos nem ír semmit, a gondozó meg hiaba magán, ennyire azért nem foglalkozik velem. Mindenki csak azt fujja, gyógyszert lehetőleg ne. De ezt az orrpray dolgot nem értem. Ha elsőre csak estenkent 1-1 fujast használtam volna, talan az is segitett volna. Van itthon bontatlan nasivin kids is, azt sem lehet szerintetek? Vagy vegyek carevirt. Mintha olvastam volna hogy azt lehet… de ki tudja az ér-e valamit.


2023. jún. 7. 21:29
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Az orrszivora en is gondoltam már, de eddig még akarmilyen beteg voltam nem vetemedtem rá.

Az antibiotikumot beszedném, beszedtem volna ha felirtak volna.. sajnos semmit se kaptam pedig evek ota nem voltam ennyire nathas. Erre irtam hogy megertem hogy mindenki elővigyazatos csak aztan nehogy nagyon baj legyen belole, mert most mar cseszhetem az arcüregemet is, röntgent végképp nem csináltathatok már egy ideig. Nem tudom. Köszönök minden tippet egyébként, más esetben én is híve vagyok ezeknek. Csak amikor már tetőzik a gond sajnos nem használnak.

2023. jún. 7. 22:34
 12/19 anonim ***** válasza:
62%

Sos vizes orr atmosást nem csináltál? Nem épp kellemes, de összeszedtem magam és kibírtam valahogy. Kiszedi a váladékot, a sós víz nyugtat, gyulladás csökkentő. Nekem rendbe tette amikor durva orrdugulásom volt terhesen. Orrsprayt nekem nem engedtek.


A másik h a hagyma tea (a vöröshagyma héját is) tapasztalatom alapján használ. Gyereknek is adom és nekem is bevált már. Nem minden placebo ami természetes.

2023. jún. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem minden placebo, de a sos orrspray-ből kiindulva nem tudom az átmosas hasznal-e. A kisfiamnak vett inhalátorral próbálkoztam korabban, abba salvus vizet öntöttem, az valamit segitett.
2023. jún. 7. 23:18
 14/19 anonim ***** válasza:

Akkor nézz meg egy videót mit szed ki


Illetve vegyél fiziológiás sóoldatot valamint olvass utánna hogy a nyálkahártyának miért is jó a só


🤦‍♀️😅

2023. jún. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Jó, hat elnézést, eddig orrsprayt használtam, nem mosogatom az orrom át, mellesleg, annyira le se tojtak amikor tenyleg rohadtul beteg voltam hogy igazabol semmi hasznos tanacsot nem kaptam a “türni kell” mellé. (És ezt haziorvos, patikus, vedono, stb). Elso terhesseget meg gond nelkul megusztam. Na mindegy.

Hat en a gyerek orraprayvel most egyszer befujtam, es azota ujra élek..nyilvan nem fogom nyakra főre fujkalni, de mikor mar megint veres az orrvaladek szerintem az se jatek. Ugyanugy nem jó egyikünknek se. De kiprobalom majd ezt az orrüreg átmosot. Köszi mindenki.

2023. jún. 7. 23:26
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy én pont a gyerek mellett jöttem rá h jó cucc a sós vizes orrspray. Ahogy irtad a salvus víz is jó. Vettem üres orrsprayt és azt tettem bele.


Ezek a gyógyulásodért vannak.


Amire te vágysz, az csak érösszehúzó hatású, a duzzanatot lelohasztja és kapsz levegőt, de nem gyógyít.


Max a patikai kevert orrspray

2023. jún. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
51%
Végig fújtam az Allenasalt mindkét terhességem alatt, mert brutálusan dugult az orrom. Semmi baja nem lwtt senkinek.
2023. jún. 8. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igazából ma felhívtam a hàziorvost, ő azt mondta a gyógyszert kerüljük, amig lehet, de ha érzem az arcüregem alkalmanként nyugodtan fújjam be az orrom, mert az a legfontosabb, hogy az orrüreg szabad legyen.

Eddig 3x fújtam be. Nyilván a lehető legkevesebb alkalommal fogom (amugy a gyerek bontatlan Xilomare kids-ét használtam és egyből megindult a cucc..)

De ma megfőztem egy hamgymateát is :) hátha átmegy hamar mostmár, az volna a legjobb.

Köszi a tippeket!

2023. jún. 8. 15:33
 19/19 anonim ***** válasza:
Használtam orrsprayt, mert sosem kaptam levegőt. Most már harmadik trimeszterben vagyok és estére még mindig kell. A nasivin gyerek orrspray-t használom.
2023. jún. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!