Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Angliába miért tesznek a...

Angliába miért tesznek a terhességre?

Figyelt kérdés
Annyit olvasom itt, hogy simán hagyják elvetélni a kismamákat, és a 12 hétig lekakiljáák a terhességet. Nincs progipótlás stb. Még maszekban sincs erre lehetőség? Kérdem én, miért csinálják ezt?

2014. szept. 29. 03:53
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nyers leszek es sokaknak rosszul fog esni: támogatják a termeszetes szelekciot. Amennyiben egy embrio/magzat életképes, az megmarad, amelyik nem, az nem....Ma mar odáig jutott az orvostudommany, hogy életben tud tartani olyat is, amit nem biztos hogy "kellene". Megmentik a 24 hétre szuletett babat - szinte kizárt, hogy egészséges legyen, sokszor maradandó károsodást szenved, sokszor életfogytig tartó ápolást igényel. De elmondhatják, hogy hurrá, meg mentettünk egy kora babat.
2014. szept. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell elfelejteni, hogy Angliában általában megfizetik az orvosokat és a kórházak vezetése nem orvosi kézben van. Az orvosoknak tehát nem érdeke, hogy mindenféle tudományos és egyéb indokra hívatkozva olyan beavatkozásokat és megoldásokat támogassanak, amelyek létjogosultsága erősen megkérdőjelezhető és többnyire nagy anyagi ráfordítás mellett kevés hasznot hoz. A szocializmus idején volt az a jelszó, hogy a legfőbb érték az ember. Na ennek csak hátrányát lehetett érezni. Tudomásul kell venni, hogy a terhesség első trimeszterében (12 hét) nagyon sok a természetes vetélés, aminek többnyire biológiai okai vannak. Sok a genetikai hiba a magzatban vagy az élettani felkészületlenség az anya szervezetében és a természet ilyen módon "oldja meg" a problémát. Itt nálunk nagy hűhót csapnak a dolog körül, ami az orvosnak a zsebét dagasztja ugyan, de az egészségügy zsebét meg apasztja. Nyugaton az az álláspont, hogy az egyébként munkaképes embereket kell mielőbb munkába állítani, a természet által életképesnek bizonyult embereket kell gyógyítani, mert az majd visszahozza a ráfordított pénzt. A kutatást persze tovább kell folytatni, de nem az egészségügy pénzén és az egészségügy programjába csak igazolt módszereket és eljárásokat szabad felvenni. Hidd el, nem embertelen ez a szemlélet, hanem racionális.
2014. szept. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Igaza van az első kettőnek. Csak Magyarországon tömik a terhes nőket mindenféle gyógyszerrel, hogy a különben életképtelen gyerekeket is megszüljék. Nem törődve a gyógyszerek mellékhatásaival.

Ha a nők nem szednének már tizenéves koruktól fogamzásgátlót, nem 35 felett akarnának első gyereket vállalni, akkor nagyobb esélyük lenne a teherbe esésre, és egészséges gyerekre.

A társadalom (és a családok) szempontjából is ez lenne az egészséges.

2014. szept. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Elárulom neked, hogy kizárólag financiális okok miatt. Az angol egészségügy hírhedten rossz Európában. Egyszerűen a biztosító sokkal kevesebb vizsgálatot és kezelést fizet, mint máshol a terhesgondozás alatt.

A progeszteronpótlás a magzati anomálioákon nem segít, viszont az anya progeszteronhiányából fakadó vetélést megakadályozza. Ez egy anyai probléma, ami szerencsére jól kezelhető. Ennyi erővel, akkor semmilyen eltérést nem érdemes kezelni, ha a szelekcióval magyarázunk mindent. Kár gyógyítani is, hiszen mindig túlél egy bizonyos számú ember.

Angliában sem ilyen megfontolásból nem adnak gyógyszert. Mondom kizárólag financialitás miatt. Menj el magánorvoshoz, ha megteheted.

2014. szept. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Semmilyen gyógyszerrel nem tömik a terhes nőket itthon! Honann vetted ezt a marhaságot? A progeszteron ráadásul nem is gyógyszer, hanem a hiányzó hormonmennyiséget pótolja pont úgy, mint a pajzsmirigy hormon a pajzsmirigy alulműködés esetén, vagy az inzulin a cukorbetegnél.
2014. szept. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdező! Ebben a rövid filmben meg tudod nézni, a magyar orvosok hogy állnak hozzá a kérdéshez és szerintük normális-e az a rendszer, ami Magyarországon van. Tenyérnyi gyerekek: [link]
2014. szept. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Úgy érzem az igazság valahol a két vélemény között van.


Míg próbálkoztunk, előfordult hogy késett, teszteltem pozitívat, de már közben pecsételtem. Vártam egy-két napot, hogy mi lesz - mensi lett belőle. De örültem annak, hogy legalább teherbe tudok esni, egészségesek vagyunk, majd legközelebb megmarad.


Következő hónapban sikerült is. Van egy kis gond a pajzsmirigyemmel - rögtön el is mentem kontrollra, kiderült, hogy kicsit megkergült a terhességtől, de a doki megnyugtatott, hogy nem lesz semmi gond ha megfelelő időközként ellenőrizzük a hormonszinteket. Közben 8 hetesen pecsételő vérzést tapasztaltam, pánik, irány az ügyelet. Babával minden rendben, valószínű, hogy a pajzsmirigyem rosszalkodik. Kaptam progeszteron pótlást. Mint tudjuk ez nem akadályozza meg a vetélést, csak akkor van értelme, ha az anyánál van gond.


Én nem látom jónak, amit Angliában csinálnak, mert ostobaság hagyni elmenni egy terhességet, ha csak az anyai hormontermeléssel van gond. De közben azt sem tartom jónak, hogy itthon olyan babákat "mentenek meg" akiket inkább nem kéne.


2 példa arra, félúton van az igazság:

A rokonságban valaki sehogy se akart teherbe esni, aztán az utolsó lombik mégis sikerült. Az ikrek egészségesek, de az anyukának ráment az egészsége a terhességre - nem véletlen nem hagyta a természet teherbe esni.


Egy ismerősöm Angliában él, cukros, babát szerettek volna. Odakint nem foglalkoztak a hormonszintek beállításával, nem is jött össze a baba. Hazajött, beállították az értékeit és gyönyörű babái lettek. Azóta újra kint élnek.

2014. okt. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Angliában élő nő vagyok. 4. terhességemmel. 1. terhességemmel nem volt semmi gond. Következő kettő sajnos vetéléssel végződött. Most a 4.-kel 28 hetes vagyok. Tudom én is, hogy a természetes szelekció miatt nem törődtek velem a 2 vetélésemmel. Ezzel csak egy a gond: odáig oké, hogy hagyják, had vetéljek el, és nem próbálkoznak semmivel, DE! Az ellen már erősen kifogásom van, hogy meg se néznek, kockára teszik az ember életét. Első vetélésemmel már 5 hetesen tudtam, hogy baj van, éreztem-most hosszú lenne ecsetelni. 7 hetesen már tényleg fizikai jelei voltak-elkezdtem barnázni. Hiába kértem, hogy nézzenek meg. 11+6 voltam, mikor elvetéltem a korházban-hogy hogy, azt nem kívánom senkinek. Megállapították, hogy a magzat 5 hetes volt..vagyishát embrió. Hogy milyen ideget kellett átélnem 5 hetes koromtól..kihagytam volna az életemből. Aztán következő terhességnél is megéreztem, hogy gond van, hiába kezdtem el megint barnázni, tudták, hogy egyszer már elvetéltem-tojtak a fejemre. Pedig csak annyi lett volna, hogy gyors megnéznek. Kénytelen voltam magán uh-ra menni 8+3 voltam, de akkor mondták, hogy 7, illetve 6 hetesek a babák...mivel, hogy ikrek voltak-egyébként ezt is megéreztem. 9+3 voltam, amikorra a korházba kaptam ellenörző uh-ot...11+6 voltam, mikor sürgősségi kaparásom volt...majdnem oda lett az életem-Utólag mondták a nővérkék, hogy nem sokon múlt.

Persze azzal is van bajom, hogy nem kaptam gyógyszert, de mondjuk ezt fogadjuk el, hogy a 12 hetes terhességnél fiatalabb terhesség francot se ér, mert túlnépesedés van. De hogy a meglévő emberek életére is fittyet hánynak...

Megjegyzem, minden arra utal, hogy progeszteron hiány miatt voltak vetéléseim. Sajnos kivizsgálás csak 3 után van. Még jó, hogy a neten árulnak progi krémet. 15 hetes koromig kentem most magam vele-és volt egy-két nap barnázásom most is.

Magyarországon egy percet nem dolgozhattam volna pozi teszt után, alapból veszélyeztetett lennék. Jelenleg még dolgozok, 35 hetesen állok le-fizikai meló sajnos.

Őszintén bevallom, vetéléseim előtt én is azt vallottam, hogy természetes szelekció jó dolog, meg hogy nem kell gyógyszer, ha gyógyszer nélkül nem tud megmaradni, akkor nem életképes...hát változott a véleményem. Kemény leckét kaptam belőle. És könnyű azt is mondani, hogy ne próbáljanak meg megmenteni egy 24 hetes magzatot, de vigyázzatok, mit mondtok ki, nehogy szembetalálkozzatok ezzel a problémával. Egyébként egyre nagyobb eséllyel egészséges lesz az a 24 hetes magzat.Olvastam már fórumokat, ahol anyukák számoltak be arról, hogy 24 hétre született babájuk ma már több éves és semmi bajuk. Nekem volt olyan osztálytársam, aki 6 hónapra született-hogy hány hétre, azt pontosan nem tudom, de az kábé 24-28 hetet takar. A kutya meg nem mondta volna róla, hogy koraszülött volt.

22 hetest is meg tudnak már menteni ma. Na, azok tényleg betegek-de ha 22 hétre születik a babád és megkérdezik, hogy tartsák e életben, mit fogsz válaszolni?

Csak az tud ilyen rideg véleményt nyilvánítani, aki nem ment át hasonlókon. Bárcsak ne kéne senkinek ilyenen keresztül mennie.

Persze tudom, hogy ők ilyen rideg véleményen vannak.

2014. okt. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3-as, a tiédhez hasonló válaszokat sosem értem: ha minden jól megy, épp a 40-et töltöm, mire az első gyerekemet megszülöm. Nem azért, mert 35 felett akartam volna szülni, hanem mert így alakult az életem. Sajnálom kicsit, de ettől még nem mondanék le a gyerekről.

Aki ilyen határozott véleményt ír, azért teszi, mert huszonévesen szült? Vagy még egyáltalán nem?

Más: nem Angliában élek, de nekem is vannak gondjaim, és a jelenlegi dokim nem ír fel gyógyszert. Dilemma, hogy mit tegyek.

9+4 hetes kismama

2014. okt. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!