Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz gyilkosság vagy nem?

Abortusz gyilkosság vagy nem?

Figyelt kérdés

2021. szept. 6. 18:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
87%

#9

Ha választhatnál, hogy megszüless szívbetegen/látássérülten/értelmi fogyatékosan stb, és tudnád, hogy már életed első pár évében komoly műtéteken kell átesned és nagyrészt a kórházban fogsz élni, meg akarnál születni? Én biztosan nem.

2021. szept. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
80%

Én saját magam is a halált választanám a szenvedés helyett, ha lenne eutanázi nálunk.

Egyészséges gyereket nem vetetnék el, de ha beteg lenne, vagy tényleg a semmibe jönne akkor megértem ha valakinígy dönt.

Ez az örökbe adás akkora faság, ha már itt van nem mondanék le róla.

2021. szept. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
87%
Csak az dobálódzik ilyen nagyvonalúan az örökbeadással, aki még életében nem szült. Ha már megszülök egy gyereket, akkor azt nem adom. Senkinek! De ezt úgysem értheted.
2021. szept. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
84%
Igen én sem tudnám másnak odaadni a gyerekem. Onnantól kezdve úgy érezném, ha bármi rossz történik vele, az az én hibám lenne, mert rossz kezekbe adtam. Beleőrülnék.
2021. szept. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
11%

Azért nem tudnátok odaadni mert akartatok gyereket. Vagy van már legalább egy olyan gyereketek akit terveztetek és tudjátok milyen kötődni hozzá.


Aki tenyleg nem akar gyereket az nem is kötődik hozzá.

2021. szept. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 A kérdező kommentje:
#11 ha szívbeteg vagy látás sérült lenne biztos világra hoznám ezek nem olyan komoly dolgok, értelmi fogyatékos lenne akkor nem biztos világra hoznám,ilyen embereken általában csak szórakoznak nem lehetne normális élete csak szenvedne,és őt nem csak 18 éves korig kell nevelni, hanem egész élete át
2021. szept. 6. 21:57
 17/71 anonim ***** válasza:
83%
#16 oké, akkor szüljél szívbeteg gyereket, de másnak megengeded, hogy döntsön a saját gyereke élete felett? Ez mindenki saját döntése és tiszteletben kell tartani.
2021. szept. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 A kérdező kommentje:
#17 mindenkinek saját magának kell el dönteni, életben vannak kemény döntések ez pont olyan
2021. szept. 6. 22:47
 19/71 anonim ***** válasza:
62%

#15


Ti csak teszitek a bolondot vagy tényleg azok vagytok? Ne hasonlítsatok már hozzá egy max. 12 hetes embriót egy gyerekhez könyörgöm 🤦🏼‍♀️ milyen alacsony értelmi képességekkel kell rendelkezni ahhoz, hogy ezt valaki ne értse meg?


Ha már megszülte az adott hölgy a gyermekét, az onnantól kezdve egy élő személy, "különválik az anya testétől". Nem pedig egy sejtcsomó. De ez vonatkozik igazából a terhesség utóbbi hónapjaira is. Nem hiába egy idő után már nem lehet abortuszra menni. Ne keverjük a szezont a fazonnal.

2021. szept. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
32%

Morálisan? Vagy jogilag?

Igazából azért szül indulatokat a kérdés mert morálisan mindenki érzi, hogy az.

Jogilag meg mindenki tudja hogy mi a mai magyar szabályozás.

2021. szept. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!