Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz gyilkosság vagy nem?

Abortusz gyilkosság vagy nem?

Figyelt kérdés

2021. szept. 6. 18:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim válasza:
14%
Az abortusz gyilkosság!! Már az embriónak is van lelke. Abortálásnál tudja a gyermek mi történik vele és menekülni próbál a gyilkos műszer elől. Ezt a Néma Sikoly c. videóban is látni. A másik, hogy az anya lelke is vele hal. Találni sok abortuszt átélő nő tanúságát erről a neten. Ajánlom Mijo Barada előadásait az abortuszról.
2021. szept. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
79%

Dehogy tudja, hogy mi történik, ne beszéljünk már vadbaromságokat!

Eleve nem gyermek, hanem embrió! És nem, halvány sejtelme nincs mi történik vele, lévén hogy egy tudat nélküli, fejletlen embrióról beszélünk, ami nem hogy nem tudja mi történik vele, de még csak nem is érzi. Bizony, az abortusz pillanatában nincsenek még kellőképpen kifejlődve az idegpályák, nem képes fajdalmat érezni, sem mást! Ez orvosilag bizonyított tény, kár mellébeszélni.


Az abortusz nem gyilkosság, ez egyértelmű. Valamit, ami meg sem született nem lehet megölni. A halál feltétele az ÉLVE születés. Az az embrió még koránt sem egyenértékű egy kifejlett, érző emberrel, a nő méhén kívül egyetlen percig nem képes életben maradni, tehát nem, az abortálása nem gyilkosság.

2021. szept. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
84%
Kis milliószor ki lett már vesézve a téma, kár időről-időre direkt generálni a feszkót, sem morálisan, sem jogilag nem gyilkosság az abortusz.
2021. szept. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 Andizsuzsi ***** válasza:
23%

"sem morálisan ... nem gyilkosság az abortusz"


Tegyük hozzá, hogy szerinted.

2021. szept. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
74%
Miért talán a 20-as kommentelő hozzátette, hogy szerinte morálisan gyilkosság az abortusz? Hm?! Nem! Sőt, ő kijelentette, hogy mindenki szerint gyilkosság az abortusz morálisan, érdekes módon abba még sem kötsz bele, csak a tiéddel ellentétes véleménybe.🤦🏻‍♀️
2021. szept. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 Andizsuzsi ***** válasza:
0%

"érdekes módon abba még sem kötsz bele"


Legyen meg a te akaratod.


Kedves 20-as! Tegyük hozzá, hogy csak szerinted érzi mindenki. Pl a 23-as válaszoló nem érzi.

2021. szept. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
17%

Kedves 20-as vagyok. Azért írtam hogy morálisan mert az erkolcsbol nincs "szerintem" meg "szerinted". Elpusztítani egy embert az egyedfejlodese bármely szakaszában szánt szándékkal: gyilkosság.

Az ember viszont a saját kényelme érdekében jogilag szabályozta és atnevezte ország szerint tetszőleges idotartamig a magzati/embrionalis szakasz kioltasat.


De igazából kit zavar hogy gyilkosságnak nevezzuk-e vagy abortusznak? A lényeg végülis az hogy bűn e és káros e az embernek.


Valószínűleg azért nevezzük át abortuszra mert ezt a kérdést akarjuk távoltartani, hogy nehogy valaha azt kelljen ereznunk, hogy igen felelőtlen voltam, igen a kenyelmem fontosabb.


És ez nem azért fontos hogy ujjal mutogassunk arra aki hibázott. Hanem azért hogy ha néven nevezzük a dolgokat könnyebb előre okosnak lenni.

2021. szept. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 Andizsuzsi ***** válasza:
23%

"És ez nem azért fontos hogy ujjal mutogassunk arra aki hibázott."


Amúgy én egyet értek veled. Én személy szerint emberölésnek tartom az abortuszt. Elismerem, hogy vannak helyzetek, amikor nem egyértelmű, hogy mi a helyes (pl amikor a terehsség az anya egészségét/életét veszélyezteti, amikor teljesen egyértelműen élettel össze nem egyeztethető állapotú a magzat, stb, de az abortuszok messze jelentős része nem ezek miatt jön létre. De soha nem fordult meg a fejemben, hogy elítéljek/megítéljek bárkit, aki abortuszhoz folyamadott. Én nem tettem volna soha.

2021. szept. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
85%

Kedves 27, nincs olyan hogy “egyetemes erkölcs”, amiben minden szent írás és amivel mindenki maximálisan egyetért. Van, akinek eltaposni egy csigát is erkölcstelen tettnek minősül, míg máshol pl lazán megeszik őket. Ahhoz, hogy NEKED mi számít erkölcstelennek, másnak semmi köze. Neked erkölcstelen, másnak meg nem. Úgyhogy de, rakd csak oda, hogy “szerinted” és ne beszélj 7,6 milliárd ember nevében.

Számomra és még rengeteg ember számára az abortusz nem ütközik semmiféle erkölcsbe és egyáltalán nem tekinti sem bűnnek, sem gyilkosságnak. Semmilyen szempontból.

Az abortusz során embrióról/magzatról beszélünk, ami MÉG NEM ember. Egy embernek ki vannak fejlődve a szervei, képes érezni, képes hasznosítani a levegő oxigénjét, vannak mérhető biológia paraméterei stb stb. Ebből egy fejletlen, pár hetes embrió egyik sem igaz! Olyan messze van a kifejlett, önmagában létezni képes embertől, mint ide Kína. Számomra ennek az embriónak az abortálása véletlenül sem nevezhető gyilkosságnak! Nem lehet egy lapon említeni egy fejletlen sejt halmazt egy megszületett, kifejlett emberrel! Ugyanis a kettő nagyon-nagyon messze áll egymástól. Egy embrió csupán egy lehetőség, amiről majd mindenki saját maga eldönti hogy kíván-e élni vele vagy sem.


Az pedig mindenkinek a magánügye hogyan védekezik. Egyértelműen az lenne a legjobb megoldás, ha mindenki, aki nem akar gyereket rendesen védekezik, de az az adott emberen áll, aki bizony követhet el hibákat. Ettől még nem kell azzal büntetni pl, hogy nem kívánt gyerek kihordására és megszülésére kényszerítjük. Csak mert sokak szerint ez lenne a módi. Az, hogy utólag odabököd, hogy “hat felelőtlen voltál”, semmit nem változtat a helyzetén ezzel nyilván ő is tisztában van.

2021. szept. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim válasza:
82%
Jogilag nem. Biologiailag sem, hisz még nem magzat. Erkölcsileg kinek mi. Szerintem nem. Vegyük egy sablon esetet, hogy megerőszakolnak egy 16 éves lányt. Gyilkos lesz, ha elveteti a kiscsaj? Vagy sem? Szűlje meg a gyereket? Tartsa meg vagy adoptálja? Egy állami gondozot gyerek élete nagyon nehéz. Egy 16 éves anyának anyagilag és lelkileg végkép nehéz élni, a gyerekről ne is beszélve.
2021. szept. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!