Megtartsam vagy ne a babát?

Figyelt kérdés
Leírom a tényeket:1hete tudtam meg, hogy terhes vagyok. Van egy 4éves kislányom. Alig vártam hogy végre közösségbe menjek,az itthonlét után,most kezdtem új munkahelyen, 2hete.Segítségem nem lenne ahol lakunk,nemrég költöztünk ide.A férjem nem keres rosszul,de rengeteg a hitelünk. Ő először örült a hírnek,én egyáltalán nem. Jövő héten kellene mennem abortuszra,de rettenetesen szégyenlem és bűntudatom van amiatt amire készülök..volt már egy missed ab műtétem pár éve és az teljesen összetört lelkileg. Nem akarok másik gyereket, de hogy mégegyszer végigcsináljam ezt..és sajnálom a kis életet a hasamban. Férjemmel már lebeszéltük hogy elvetessem.ám én mégis hezitálok. :(

2022. jan. 19. 05:58
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
20%

Szia. Kérlek ne vetesd el.

Nekem nincs még gyerekem. Most voltam AB-n két napja. Szörnyen megbántam nem tudom kezelni a helyzetet ! Gondold át!!

2022. jan. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
76%

Nem tartanám meg.

Írod, hogy nem akarsz másik gyereket. Ha jól értem a férjed sem, hisz megbeszéltétek, hogy abortuszra mész. Nem rég a válás szélén voltatok, rengeteg volt a vita. Te alig vártad, hogy végre emberek közé menj. Nekem ebből egyértelmű a válasz, ilyen helyzetben nem tartanám meg. Az, hogy a férjed jól keres csak egy dolog… ugyanakkor azt is írtad, hogy rengeteg hiteletek van, ez nem tudom milyen arányban viszi el a fizetéseteket, de gondolom elég sok megy oda, ha így írtad, hogy rengeteg. Na tehát szó, mi szó, ilyen helyzetben, amikor te magad sem akarsz még egy gyereket és élvezed, hogy végre közösségben lehetsz x év után újra, egy újabb gyerek ezt borítaná fenekestül. És ha eleve az első gyerek miatti sok feszkó miatt kerültetek a válás szélére, akkor erre nagyon nem jó ötlet rögtön egy újat vállalni.

2022. jan. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
78%
Nézd neked nem kell q baba csak beléd ültették azt hogy szégyelld a dolgot. Ami benned van az még csak egy petezsák...te nem örülsz neki, tönkretett hogy otthon vagy, a házasságod sem stabil és hiteletek van, rohadtul nem tartanám még pláne nem bűntudatból.
2022. jan. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
26%

"* Ha nem tudsz segíteni, akkor fogd be a mocskos pofád. Inkább ez, minthogy a kukába b*ssza a gyereket. Te szerencsétlen."


Kedves privát üzenetet író válaszoló, ha tudnál értelmezni, azt írtam nem vagyok abortusz ellenes, de ne itt szavaztassa meg, hogy elvetesse e vagy sem. Neked is szép napot! ;)

2022. jan. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
79%
Ja, és missed ab-ot írtál az üzenethez, azt sem tudod, az mit jelent ezek szerint. A missed ab. befejezetlen vetélést jelent, nem abortuszt.
2022. jan. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
97%

10-es ,igen, döntöttek, van időpontja is

A helytállás csak egy dolog, mindenki elgondolkodik egy ilyen előtt, hogy mi van ha mégis...?

2022. jan. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
73%
Már bocs, de van egy gyereked… elfelejtetted hogyan készül, vagy mi a franc? Én tökre megértem, hogy valakinek nincs kedve még egy gyerekhez, de akkor miért nem lehet védekezni?
2022. jan. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem ez csak nyafogás. Felnőtt nő vagy, vagy mi a fene, nem? Ha már a gyakori népét kérdezett egy ilyen témában, a GYERMEKED életéről...

Akik meg az abortuszra tukmáljátok, fogjátok majd fogni a kezét? Esetleg ha kibújik lelkileg, mellette lesznek? Vagy csak kiadjátok neki az "ukázt", hogy mit csináljon, ezt követően pedig le van sz@rva mi lesz a kérdezővel. Ilyen dolgokkal nem dobálózunk. Ilyen módon embereket nem irányítunk. Ez nem játék. Ebben neki kell dönteni, a férjével. Hogy van p*fája bárkinek is ilyen beleszólni más életébe? Jah, mert kérdezte... Legközelebb mire biztattok majd valaki? Hogy ugorjon le a 9.ről esetleg? Látom nem jár a busz arrafelé, amerre ti laktok. 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

2022. jan. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
9%
*kibukik
2022. jan. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
81%

Ja, mert te talán fogni fogod a kezét drága 20-as, ha a megtartás miatt gallyra megy az amúgy sem biztos lábakon álló házasságuk! Vagy ha a rengeteg hitelük miatt nem lesz elég pénzük a második gyerekre? Vagy ha a megtartás miatt roppan bele lelkileg abba, hogy a közösségbe és munkábajárás helyett újra éveket kell otthon lennie, amit saját maga írta le, hogy nem akar?


Amúgy mielőtt idegrohamot kapsz itt, olvasd már el a kérdést! A kérdezőt érdekelte a MI VÉLEMÉNYÜNK, ő tette fel a kérdést, mi csak válaszoltunk, nem kéretlenül szóltunk bele az életébe és nem is mi fogunk helyette dönteni, úgyhogy higgadjál már le! A férje pedig világosan elmondta, hogy NEM akar még egy gyereket, tehát nagyjából minden ellene szól, de hát mégis hogy merészeljük azt írni, hogy nem tartanánk meg. 🤦🏻‍♀️ Hallatlan..


Egyébiránt: Amikor pl 0 Ft-ttal rendelkező tiniket vagy olyanokat, akiknek egyetlen porcikájuk sem vágyik gyerekre, biztatják és ösztönzik a nagy magzatvédők a megtartásra, akkor is így kiakadsz, hogy hogyan merészelnek más életébe beleszólni?? Vagy az netalán rendben van? A magzatvédők talán fogni fogják majd a kezét annak, akire ők tukmáltak terhességet, de nincs miből eltartani a gyereket? Fizetik a pszichológust? A gyerek ellátásához szükséges pénzt odaadják? Vagy csak jártatják a nagy pofájukat, aztán amint kibújt a gyerek, ők mossák kezeiket? Tipikus..

2022. jan. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!