Megtartsam vagy ne a babát?

Figyelt kérdés
Leírom a tényeket:1hete tudtam meg, hogy terhes vagyok. Van egy 4éves kislányom. Alig vártam hogy végre közösségbe menjek,az itthonlét után,most kezdtem új munkahelyen, 2hete.Segítségem nem lenne ahol lakunk,nemrég költöztünk ide.A férjem nem keres rosszul,de rengeteg a hitelünk. Ő először örült a hírnek,én egyáltalán nem. Jövő héten kellene mennem abortuszra,de rettenetesen szégyenlem és bűntudatom van amiatt amire készülök..volt már egy missed ab műtétem pár éve és az teljesen összetört lelkileg. Nem akarok másik gyereket, de hogy mégegyszer végigcsináljam ezt..és sajnálom a kis életet a hasamban. Férjemmel már lebeszéltük hogy elvetessem.ám én mégis hezitálok. :(

2022. jan. 19. 05:58
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanebben a helyzetben voltam tavaly és elvetettem. Nincs türelmem ezt mégegyszer végigcsinàlni, örülök, hogy végre dolgozgatok megint,elég egy gyerek és pont. Anyagilag megengedhettük volna, de néha egy is sok idegileg. Fogamzásgátlót irass vagy spirál, hogy több ilyen ne legyen. Persze nem akarlak lebeszélni, te életed.
2022. jan. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjuk már ezt, hogy azért tartsa meg mert jól keres a férje. A nőnek kell otthon lenni a gyerekkel, és akinek már van egy tudja mivel jár. Ha már most úgy érzed, hogy nem akarod akkor mi értelme. Dolgozz 2-3 évet aztán majd meglàtod akartok e még. Akkor legyen gyereked ha minden porcikàddal arra vágysz.
2022. jan. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
18%
Kedves Kérdező! :) Én a helyedben megtartanám. A leírtak alapján a férjed is támogató lenne, hiszen eredetileg örült a babának. A statisztikák alapján azonban sok pár kapcsolatát, házasságát teszi tönkre az abortusz. Érdemes utánanézni juttatásoknak, és segítő szervezetekhez fordulni. A bébiszitter fogadása is megoldás lehetne. Nem látok a jövőbe és nem bűntudatkeltésnek, de a soraid alapján megbánnád az abortuszt, főleg hogy már előtte is ennyire szenvedsz tőle. Minden jót kívánok, és jó döntést! :)
2022. jan. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%
Azért, ha már statisztikákról beszélünk azt is említsük már meg, hogy hány házasság megy tönkre éppen a gyerek miatt…. Olyan gyerek miatt is, akit mindkét fél hezitálás nélkül akart, hát még akit valójában egyik szülő se akart isten igazából. Nem véletlen olyan magas az első gyerek születése utáni x évben a válási arány.
2022. jan. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%

a helyedben elvetetnem. egy olyan gyerek akit nem var szivesen foleg az anya nem igazan aldas egy csaladban. Ha nem is fogod mondani neki kismillioszor erezni fogod hogy ha nem szulettel volna meg most mas lenne a helyzet stb.

A sok adossag es az hogy egyszer mar majdnem valaskozelben voltatok nem szol amellett hogy szuld meg. Persze a dontes mindig a tied lesz nem a kivulalloke. Szandekosan mondom hogy TIED mert szerintem mindig a no donti el a vegso szot hiszen a te testedrol a te eletedrol szol az egesz . a szulesig mindenkeppen aztan meg ha a parod sokat dolgozik kesobb is. Mindenesetre ha elveteted ne legyen lelkifurdalasod. sokkal jobb dontes mintha megszulsz egy gyereket es esetleg meg sem tudod szeretni.Sokan azt hiszik jaj ilyen nincs mert meglatod es megszereted. ez messze nem igaz csak habos rozsaszinu hazugsag. mindenesetre kivanok neked helyes dontest es nyugalmat a jovoben.

2022. jan. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az őszinte és nem sértegető hozzászólást :)
2022. jan. 27. 19:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!