Megtartsam vagy ne a babát?

Figyelt kérdés
Leírom a tényeket:1hete tudtam meg, hogy terhes vagyok. Van egy 4éves kislányom. Alig vártam hogy végre közösségbe menjek,az itthonlét után,most kezdtem új munkahelyen, 2hete.Segítségem nem lenne ahol lakunk,nemrég költöztünk ide.A férjem nem keres rosszul,de rengeteg a hitelünk. Ő először örült a hírnek,én egyáltalán nem. Jövő héten kellene mennem abortuszra,de rettenetesen szégyenlem és bűntudatom van amiatt amire készülök..volt már egy missed ab műtétem pár éve és az teljesen összetört lelkileg. Nem akarok másik gyereket, de hogy mégegyszer végigcsináljam ezt..és sajnálom a kis életet a hasamban. Férjemmel már lebeszéltük hogy elvetessem.ám én mégis hezitálok. :(

2022. jan. 19. 05:58
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
12%

Na, ezért ne kérj tanácsot Gyakorin. :D


Bárhogy is döntesz, az a legokosabb dolog, ha nem nem szeretnél több gyereket, hogy utána feltetetsz egy spirált, vagy normálisan védekeztek.

2022. jan. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
0%
Na igen spirállal megúszod.
2022. jan. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
72%

Én nem tartanám meg, ha nem akarnám a babát. Nyilván megviseli az embert, de az is, hogyha akarata ellenére belemegy csak az sokkal több következménnyel jár.

Nem akarlak rábeszélni semmire, esetleg üljetek le beszéljetek még róla a férjeddel, ha bizonytalan vagy. Bárki mondhat bármit te fogsz a következményekkel élni bármit választasz. Magadba kell nézned mi az amit elbírnál, mi az ami nem fér bele.

2022. jan. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
18%

A te esetedben egyértelműen a megszülés és örökbeadás lenne a legjobb.

AZt, hogy megtartod, és nem kívánt gyerekként nálatok marad, azt semmiképpen nem ajánlom - a gyerekre való tekintettel.

2022. jan. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
17%

“A magzatvédők talán fogni fogják majd a kezét annak, akire ők tukmáltak terhességet, de nincs miből eltartani a gyereket? Fizetik a pszichológust?”


Ezt a másik oldalról is el lehet mondani amúgy. Ha amúgy is instabil lelkileg a kérdező, ki tudja, nem fog-e összeomlani egy ilyen műtétben lelkileg. Akkor a pszichológust Te fogod neki fizetni, vagy privátban lekezelni a PTSD-s flashback-jeit, ha előfordulna ilyen? Ha a házasságának ez lenne az utolsó csepp, ugyanúgy fizetnéd-e a válóperes ügyvédet, ha ez lesz okként megnevezve? Gondolom, nem.


Ezért is írtam, hogy egy ilyen jelentőségű döntés nem a Gyakorira való.

2022. jan. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
89%

#25 Nem én hoztam ezt a témát szóba, éppen az általad említett másik oldalról lett papolva, miszerint aki abortuszt javasol az fizeti-e a pszichológust. Én csak ezt fordítottam meg.


#26 Ne te döntsd már kinek miben kell/lehet tanácsot adni, rendben "hülyegyerek"? Kulturáltan nem bírsz véleményt nyilvánítani? A kérdező kérdezett, mi válaszoltunk, pont. Mi az istent vergődsz már itt? Érdekes csak arra kezdtél el elmebeteg módjára, habzó szájjal fújni, aki abortuszra menne a kérdező helyében, aki azt írta tartsa meg, arra rém meglepő módon nem akadtál ki.

Kinek képzeled egyáltalán te magad, hogy ilyen gusztustalan és minősíthetetlen stílusban nyilatkozz, miközben mindenki normális hangnemben írt? Rossz hírem van, ha a válaszadás IQ-hoz lenne kötve te a büdös életben nem hogy válaszolni nem válaszolhatnál, de még csak regisztrálni sem regisztrálhatnál ennyi ésszel. Nyilván értelmes ember nem a GYK népével szavaztatja meg ezt a döntését, de véleményt/tanácsot kérhet, ahogy tette a kérdező is. Ha ennyire fájnak a válaszok nyugodtan tovább lehet görgetni, itt senkinek nem fog hiányozni a gusztustalan stílusod.

2022. jan. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
15%
#26 Nem fogom ismételgetni magam, olvasd újra. Felnőtt ember csakis kizárólag maga dönthet (döntsön) arról, hogy megtartja a babát vagy elveteti. Ha lenne benned bármennyi erkölcsi tartás, na meg intelligencia, akkor nem kellene már harmadjára is leírnom. Mit nem lehet megérteni azon, hogy erkölcstelen, etikátlan ilyenben tanácsot adni? Befejeztem!
2022. jan. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
75%

Inkább te olvasd el újra! Úgy szólt a kérdés: "Megtartsam vagy ne a babát?". Mit nem lehet azon megérteni, hogy mindenki leírta, hogy Ő MIT TENNE a kérdező helyében?! Nem fogtunk fegyvert a fejéhez, hogy márpedig vetesse el! Komolyan pont te papolsz itt intelligenciáról, mikor olyan bicskanyitogató stílusban számoltatsz el idegen embereket, hogy az valami hajmeresztő? Nehogy már a válaszadók legyenek a hibások, amiért leírták ŐK mit tennének ebben a helyzetben. Agyam eldobom komolyan.

Lehet neked újdonság, de az oldal úgy működik, hogy kérdezel, a kommentelők meg válaszolnak. Itt is ez történt, ha neked ennyire csípi a szemed, nem kötelező olvasni.

2022. jan. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
65%

De gondolom, ha a válaszadók többsége a megtartás mellett kampányolt volna, akkor most nem menne a vergődés, hogy mennyire erkölcstelen és etikátlan ilyenben tanácsot adni, ami egyébként egyáltalán nem igaz.

A kérdező teregette ki a magánéletét és kérte a véleményünket, megkapta, mindenki azt írta le, hogy ő ebben a helyzetben mit tenne. Ahogy a 28 írja, senki nem tartott fegyvert a fejéhez, hogy igen is úgy cselekedjen, ahogy mi jónak gondoljuk, pusztán beleképzeltük magunkat az ő helyébe és eszerint válaszoltunk. Attól még a végső döntés az övé.

Amúgy meg hadd döntse már el mindenki saját maga, hogy miben és kitől kért tanácsot, köszönjük.

2022. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
90%

Tudod a stílus maga az ember, a tied pedig továbbra is minősíthetetlen. Kérdezem még egyszer: emberi, kulturált, értelmes hangnemben nem vagy képes válaszolni? Ez kizárólag téged minősít.


Köszönöm, de egy hozzáhasonló unintelligens "embertől" semmiféle magyarázat nem kell, sem 1x, sem 20x. Te vagy az, aki nem fogja fel, hogy mindenki a saját szemszögéből nézve válaszolt, kötöd az ebet a karóhoz, hogy mi vagyunk az etikátlanok, amiért a kérdező feltett egy kérdést. Azta milyen meglepő, hogy az alapján válaszolunk, amit ő leírt. Bszki, ha ő ennyi információt közölt, akkor ennyi információ alapján próbál az ember válaszolni. Őszintén felfoghatatlan, hogy mi a rossebbért akadtál fel egy szimpla kérdésen ilyen szinten. Miért fáj neked, hogy válaszoltunk az alapján, amit közölt a kérdező, hmm?? Értelmesen még egyszer sem sikerült a témához szólni, csak offolsz meg kötekedsz itt értelem nélkül. Ennyi erővel a kérdezővel "kéne" kötekedned, hogy minek kérdez ilyet egy anonim oldalon (de ehhez sincsen semmi közöd, mindenki azt kérdez, amit jónak lát). Amit pedig leírt, miszerint a férje sem akarja a gyereket, tulajdonképpen ő sem, csak a bűntudattól fél, rengeteg a hitel, válás szélén álltak, nos az alapján az életben nem tartanék meg egy nem kívánt terhességet, és ha falhoz mész akkor is ez lesz a véleményem és ha még 15 kommenten át vergődsz rajta, akkor is.

2022. jan. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!