Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Akik terhességmegszakításon...

Akik terhességmegszakításon estek át, azoknak mennyi ideig tartott lelkileg feldolgozni? (ez azoknak szól akik szerették volna megtartani a babát, de valami okból mégsem tehették. )

Figyelt kérdés
2016. máj. 23. 19:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy olyan teher,amit soha nem lehet feldolgozni,csak elfogadni.

Az a lényeg,hogy bízz a döntésedben és soha ne kérdőjelezd meg.

Én úgy gondolom,hogy akár több év is lehet,mire valaki teljesen elfogadja,de ez egyén függő,vn olyn,aki pár hónap alatt túl van rajta.

2016. máj. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
2014 decemberében volt abortuszom, így tudtam feldolgozni, hogy jelenleg babát várok. 37 hetes vagyok most.
2016. máj. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Mivel tudatos döntésünk volt, nem agyaltam rajta sokáig. Pár hét után már alig gondoltam rá.
2016. máj. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Rossz kapcsolatban ketszer volt abortuszom.a masodik utan tudtam vegleg kidobni az exem.kemeny lelki terrorban tartott :( szornyu volt.

Soha nem fogom feldolgozni.akkor mar volt 2 gyerkocom,Ok tartottak eletben,miattuk is hagytam el.azota szuletett meg egy gyerkoc,de a terhesseg alatt is sokat gondoltam a ket picikere :( es azota is.

Nem fog elmulni.mivel En akartam Oket is,nyugatokkal birtam csak az abortusz napjat es meg az utana kovetkezoket is.

Nem kivanom az ellensegemnek sem.

2016. máj. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
2 hete volt abortuszom. Imádom a páromat, de már van egy 23 éves fiam, egyszerűen képtelen lettem volna elölről kezdeni. Hibásak vagyunk, pedig védekeztünk. Annyira sírtam előtte, hogy alig tudtak altatni. 10 hétig vártam, addig dédelgettem, simogattam, és bocsánatot kértem Tőle. Soha nem fogom elfelejteni....
2016. máj. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22 ev hazassag utan elhagytam az abortusz miatt a ferjem. Mondtam neki ha nem akar babat akkor vedekezzunk. Azt mondta nem olyan nagy baj ha becsuszik. Aztan amikor becsuszott kozolte hogy akkor mutet. A mai napig nem hevertem ki. 4 eve volt. Elvaltam tole.
2016. máj. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó. Miért nem tartottad meg? Ha 22 éve házasok voltatok, akkor gondolom már 40 fölött jártál.. Vagy egyébként is abortuszra mentél volna csak zavart a könnyelműsége? Nem vádaskodni akarok vagy ilyesmi, nekem semmi problémám ezekkel a dolgokkal, úgy gondolom mindenki azt csinál, amit akar. Viszont nem egészen értem a szituációt? Vagy volt már gyereketek? Miért nem védekeztetek? Te szerettél volna?


Ne válaszolj, ha nem szeretnél, nem feltépni akarom a sebeidet, egyszerűen csak nem értem a szituációt, amiben voltál.

2016. máj. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja igen, az első mondatoknál a gondolat lemaradt..tehát már 40 fölött voltál, munkahellyel, esetleg tartalékkal és feltételeztem, hogy ha nagyon szeretted volna, akkor meg tudtad volna tartani. Ezért kérdeztem később, hogy egyébként is így döntöttél volna, vagy esetleg volt már gyereked, stb. stb.
2016. máj. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Elég kegyetlen dolog lehet.


80 éves nyanyáknak is problémát okoz, pedig -ahogy mondják- annakidején egyáltalán nem akarták volna megtartani, teljesen biztosak voltak benne.

Aztán évtizedekig eszükbe sem jutott, de mégis előjött, hiába vannak gyerekeik, unokáik.

2016. máj. 28. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szeretett, várt babánkat veszítettük fel 19. héten, mert nagyon beteg volt. Egy hónapig teljesen kilátástalannak láttam mindent, még azt is, hogy valaha tudok majd emberek közé menni. Aztán napról napra elviselhetőbb lett. Két hónapja történt, még mindig napi szinten gondolok rá, de már csak bizonyos helyzetekben jön elő az a fájdalom. Sokat dolgoztunk a férjemmel és szakemberrel is azon, hogy minél előbb jól legyünk. Szerintem ennél jobban érezni magam csak akkor fogom, ha végre édesanya lehetek, de az is biztos, hogy elfeljeteni soha nem fogom ezt az egészet, de már meg tudom látni a pozitív hozamát is, amit a kisfiunknak köszönhetünk!
2016. máj. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!