Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mennyire megterhelő lelkileg...

Mennyire megterhelő lelkileg és testileg egy abortusz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 22 éves egyetemista vagyok. Boldog párkapcsolatban élek a baràtommal egy albérletben. Tablettát szedek, most mègis teherbeestem. 5-6 hetes a baba.Nem terveztem gyereket, egyáltalàn és 22 évesen fiatalnak tartom magam egy màsik élet gondozàsához. Egyetem mellett, hogy lehet felnevelni egy gyereket?? Nem akarom abbahagyni a tanulàst és lemondani a karrieremről. A barátom mellettem áll bárhogy is döntök, de ő meg szeretné tartani.de egy albérletben, egyetem mellett,kis fizetéssel milyen élete lenne? Nem terveztem és az abortuszban gondolkodok. Lelkileg nagyon meg fog viselni? Fájni fog? Vagy tartsam meg? Van itt olyan aki jogj egyetem mellett babàt vàllalt? Köszönöm a vàlaszokat.
2016. jan. 10. 22:17
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
54%

Nekem tavaly volt abortuszom. Engem egyáltalán nem viselt meg lelkileg. Szerintem ez mindenkinél más. Valaki belerokkan, valaki meg egy vállrándítással elintézi.

29N

2016. jan. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
41%

1. Egyetem mellett böven lehet gyereket nevelni, csak akarni kell. Nekem is a harmadik szemeszterben született, és egy év halasztás után folytattam, be is feejztem, pedig mérnüki karra jártam. Nem hiszem, hogy a jog nehezebb vagy idöigényesebb lenne,


2. Az abortusz testileg nem probléma, rutinmütét, gyakorlati veszély vagy következmények nélkül. (A mostani technológia nem okoz meddöséget, ez csak mese)


3. A lelki oldal kizárólag attól függ, hoyg te milyen vagy. Van, aki pár havonta megy abortuszra és semmi gondja sincs vele, más meg egy eset után élete végéig lelkibeteg lesz.


Én megtartanám, több elönye is van. Mire végzel, addigra a gyerek is valamekkora és a munkahelyen nem lesz kiesésed a gyerekvállalás miattt, illetve addigra kinö a "minden hónpaban beteg" korszakból.

2016. jan. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
57%
Huuu kerdezo nem irigyelkek. En voltam hasonlo helyzetben, nem tartottam meg a babat es utana nagyon megbantam. Utokag atgondolva, meg tudtuk volna oldani. Szoval azt mondom, sokszor gondold meg, millioszor!!!!Egyebkent testikeg nem visel meg, lelkikeg sztem rosszabb. Nagyon drukkolok h jol donts, akarmi lesz az...
2016. jan. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
92%

Vállalom a lepontozást:

Nekem 19 évesen volt abortuszom, befejezett szakmunkás suli, és Előttem álló érettségi mellett.

Az akkori párom egy alkoholista játékfüggő volt, fel sem fogta talán a dolgokat. Hátterem nem volt, szüleim nincsenek.

ahogy kijöttem a kórházból, pakoltam is össze, költöztem vissza nővéremhez.


Ez 13 évvel ezelőtt volt, most van egy fantasztikus Férjem, 3 éves a fiunk, és nyugodt, boldog stabil életem van. Ami nem lenne, ha akkor nem úgy döntök, ahogy.

Lelkileg egyedül kellett túl lépnem rajta, sikerült is. Fizikailag "hamar" rendbe jöttem.


Viszont a ti esetetekben együtt tervezitek a jövőt, egyikőtök szeretné, másikótok nem. Sajnos ez a tüske mindig ott lesz a párodban, ha most nem tartjátok meg a picit.

Egyetem mellett is sokan babáznak, a kérdés, lesz-e segítség (nagyszülők). Mert akkor sikerülni fog.

Az élet nem mindig úgy van, ahogy eltervezzük, néha nekünk kell alkalmazkodni az élethez (ha van rá lehetőség).

2016. jan. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
48%

Azt hogy megtartod-e, csak te tudhatod. Én ennyi idősen nem vállaltam volna.


Egyetem mellett is fel lehet nevelni egy gyereket, sokan megtették már, ahogy ez igaz az albérletre, kis fizetésre is.. A kérdés, hogy te erre vágysz-e vagy sem.


Én 22 évesen tanulni akartam, dolgozni, utazni, élni, és nem babázni. Szerencsére nem kerültem ilyen, ugyanakkor gondolkodás nélkül megtettem volna ezt a lépést, ahogy a párom is.

Most már előrébb járunk, én ugyan még mindig tanulok, de már nincs sok hátra, emellett 3 éve dolgozok egyetem mellett.. Még mindig nem szeretnénk babát, nincs itt az ideje, ugyanakkor ha becsúszna, már komolyan elgondolkodnánk rajta.. Hiszen 2-3 év múlva már egyébként is szeretnénk.


Az hogy mennyire visel meg lelkileg, szintén csak te tudhatod. Legalábbis majd az idő eldönti. Mivel nálam ez egy tudatos döntés lett volna úgy, hogy tudom, a párom is ezt szeretné, így nem valószínű nem viselt volna meg minket.

Ha már bizonytalanság van, ott könnyen elképzelhető, hogy végül megbánja az ember.


Mint írtam, én ennyi idősen nem vállaltam volna, de itt most nem is nekem kell döntenem.

2016. jan. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon sokan vállalnak gyereket albérletben, egyetem, tanulás mellett is. Persze könnyebb ha van segítséged. Nyugodtan kérdezd meg a tanulmányi osztályt milyen kedvezményekre (tandíj, adókedvezmény stb) lennél jogosult.

Az abortusz maga altatásban történik, pár perc és nem megterhelő, még aznap hazamehetsz. A lelki rész már más kérdés. Igyekezz nem személyként gondolni rá (magzat és nem baba). Én a helyedben megtartanám. De neked kell döntened.

2016. jan. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
55%
Nekem 30 évesen volt abortuszom, abszolut nem viselt meg. A férjemmel nem nagyon morfondiroztunk ezen, egyértelmu volt, hogy nem tartjuk meg (spirál mellett estem teherbe). Nem bántuk meg. Se testileg, se lelkileg nem volt megterhelo nekem.
2016. jan. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
63%
Nekem októberben volt. Testileg nem megterhelő, rutinműtét, gyorsan túl van rajta az ember. Lelkileg attól függ. Szerintem minden jóérzésű embert megvisel. Ha az abortusz mellett döntesz, akkor próbálj utána arra gondolni, hogy ez volt a megfelelő lépés, és nem gondolkodj ne agyalj ezen, hanem próbáld lezárni.
2016. jan. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
53%
A barátnőmnek volt a fősuli előtt. Elhagyta a barátja ahogy megtudta hogy terhes. Én sok évre rá ismertem meg és hatalmas nagy szerelem szövődött de súlyos sexualis problémái voltak. Azt gondoltam szűz, vagy beteg. Lelkileg annyira megviselte hogy nem tudtunk együtt lenni. Ezt utólag tudtam meg egy ismerősétől, mikor már ráment minden és különváltunk mert nem bírtam tovább.
2016. jan. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 Bella169 ***** válasza:
53%

Abortuszról ugyan nem tudok nyilatkozni.

De

Én 24 vagyok. 23 évesen szültem. Tervezett baba volt.

Én is egyetemre járok még. Mérnökinformatikusnak tanulok ami szintén nem egy büfé szak. Albérletben lakunk.

A kislányomnak aki most 4.5 hós mindene megvan. A férjem keres én meg kapom a gyedet.


Ha nappalin tanulsz jogosult vagy a diplomás gyedre, ez olyan 70 ezer forint körül van plusz családi pótlék. Az első időkben ennek az összegnek a fele elég a havi szintű kiadásokra. Később a hozzátáplálásnál emelkedik az összeg.

A babának sok mindent meglehet venni használtan de jó állapotban.

Mi például annyi ruhát kaptunk ismerősöktől hogy egy darabot sem vettünk, és a kislányom boldog baba attól, hogy nem vadi új ruhákban van.A kiságya a húgomé volt, a babakocsit használtan de jó állapotban vettük.

Cirka 500 000 ft-ot költöttünk el a terhesség 9 hónapja alatt de ebből 320 ment el orvosra, mivel magánba jártam végig és fogadott orvosom volt. A babaholmira olyan 150 körül költöttünk. Ha hozzá veszem, hogy mondjuk ruhákat kell venni mert nem kap az ember akkor is ki lehet jönni 200 ezerből ez 8 hónapra lebontva 25 000 forint kiadás egy hónapban, ami nem vészes, szülés után meg van egy egyszeri anyasági támogatás ami 64 000 forint.


Azt hogy megtartod vagy sem, neked kell eldönteni, más nem tud helyetted dönteni, inkább azt próbáltam vázolni, hogy a te helyzetedben egyáltalán nem lehetetlen dolog a gyerek vállalása, ha már becsúszott.

2016. jan. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!