Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Van ebből kiút?...

Mit tehetnék? Van ebből kiút? Gyűlölöm a lányomat.

Figyelt kérdés

Gyerekfejjel, 15 évesen lettem terhes. Tudom, hogy hatalmas felelőtlenség volt. Nem szerettem volna megtartani a lányom de a szüleim rábeszéltek hogy az lesz a legjobb ha megszülöm. 18 éves koromig gyakorlatilag anyuék nevelték, két éve azonban közölték hogy az én felelősségem most már.

Én azonban képtelen vagyok szeretni őt. Amióta terhes lettem, meg vagyok bélyegezve. Terhesen állandóan gúnyoltak. Ha megismerkedek egy korombelivel és szóba kerül hogy van egy gyerekem úgy néznek rám mint egy utcalányra. Pedig direkt nem is mondom hogy hány évesen szültem. Férfiakkal nem tudok ismerkedni mert senki nem akar ennyi idősen egy gyereket a nyakába.

Tudom én hogy felelőtlen voltam de tényleg egész életemben bűnhődnöm kell emiatt? Szerettem volna továbbtanulni mint a többiek. Most szar munkát végzek szar fizetésért. Szerettem volna eljárni szórakozni. Férjhez menni. Akkor gyereket vállalni amikor készen állok rá. Úgy érzem olyan börtönben élek amiből élve már nem szabadulok. És valahányszor a lányomra nézek azt érzem hogy elvette az életem. :(


2015. júl. 14. 12:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/107 anonim ***** válasza:
84%

egy pszichologus talán segitene feldolgozni.


iskolaval kapcs levelezőn befejezted a gimit? fősulin is van levelező.

szüleiddel beszélgettél erről?

a gyerek nem tehet róla

2015. júl. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/107 anonim ***** válasza:
22%
Szia! Írj üzit!
2015. júl. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/107 anonim ***** válasza:
81%

Szakembert javasolnék, aki segít feldolgozni ezeket a traumákat.


Egyedül a továbbtanulást nem értem: az gyerek mellett is működik, jómagam is gyerek mellett tanulok. Igen, fárasztóbb, mint nélküle, de messze nem lehetetlen. Ha jól számolom, akkor 20 éves vagy, úgyhogy még bőven el tudsz végezni olyan képzést, amilyet szeretnél.

2015. júl. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/107 anonim ***** válasza:
56%
Először is muszáj szakamberhez fordulnod, nincs kifogás, mert így akaratlanul is tönkre teszed a gyereket. Másodszor pedig azt tudom tanácsolni neked, hogy sohase keseregj olyasmi miatt, amin nem tudsz változtatni. A legtöbb, amit tehetsz, hogy megnézed, hogy ebből a már meglévő helyzetből melyik a legjobb út, ami tovább visz. Keress örömforrásokat, olyanokat, amikhez ebben a helyzetben is hozzá jutsz. Pasit nem fogsz addig találni, amíg ezerrel pasit akarsz találni. Engedd el a pasi kérdést, csak élj. Gondolj néha arra, hány embernek pokol az élete azért, mert nincs gyermeke. Talán nem tudod elképzelni, de bizonyos kor után minden másnál erősebb tud lenni a gyermek utáni vágy, és nagyon-nagyon sokan azért érzik üresnek és értéktelennek az életüket, mert nincs gyerekük. Hisz mire akkor a jó fizetés, a diploma, a klassz család, ha nincs kinek továbbadni, ha az éeted egy önmagába visszatérő kör? Lehet, sovány vigasz ez még neked, de a lényeg, hogy kifele nézz, kiutat keress, bármit, ami tovább visz, ahelyett, hogy bűnbakot keresen és sajnálod magadat, mert ez nem visz előre.
2015. júl. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/107 anonim ***** válasza:
72%

"Nem szerettem volna megtartani a lányom de a szüleim rábeszéltek hogy az lesz a legjobb ha megszülöm. 18 éves koromig gyakorlatilag anyuék nevelték, két éve azonban közölték hogy az én felelősségem most már."

Minden mostani problémádnak ez az oka. A szüleid legalább annyira felelőtlenek, mint te voltál akkor. Nem is értem, hogyan lehet egy 15 évesre ráerőltetni egy gyereket, amikor az nem akarja. De azután meg egyszer csak levetni magukról a "terhet", az meg egyenesen gerinctelen lépés. Ezt én megmondanám nekik, ne haragudj. Ha már eddig uralkodtak rajtad, döntöttek helyetted, megváltoztatták az életedet, akkor nem így működik a világ. Pont annyira hibásak tehát, mint te.

A kislányodat viszont ne okold, ő semmiről sem tehet.

A barátnőm sem tudott leérettségizni, szar munkája volt, de a gyerek mellett tanulni kezdett, kitört ebből. Van kiút, de nagyon nehéz. És most előre kell nézned, mindig azzal foglalkozni, ami éppen fontos.

"Tudom én hogy felelőtlen voltam de tényleg egész életemben bűnhődnöm kell emiatt? " Igen, ez egy éltre szóló feladat, de tőled függ, hogy éled meg. Ha így, akkor nem jó.

Ha nem tudod a kislányodat szeretni, inkább add örökbe, nem kell bűnbakként felnőnie. Hidd el, sokan nagyon tudnák szeretni.

2015. júl. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/107 anonim ***** válasza:
79%

Ha 18 éves korodig a szüleid nevelték, akkor addig miért nem tudtál tanulni? Utána már 2-3 éves, mehetne oviba. Tanulni levelezőn is lehet. A szüleid húzása sem semmi..

Amúgy az első ami eszembe jutott, az az örökbeadás. Te gyűlölöd, sokan nagyon tudnák szeretni.

2015. júl. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/107 anonim ***** válasza:
36%

Nagyon sajnálom szegény kicsit. Ő tehet róla a legkevésbé, hogy világra jött. Ha a nagyszülők nem vállalják, szerintem is add örökbe, mert boldogabb lesz a szerető nevelőszülőkkel. Jár neki az, hogy szeressék.

Te pedig minél előbb fordulj pszichológushoz, és a jövőben találj valami végleges fogamzásgátlást, mert neked nem való gyerek egyáltalán (akiből ennyire hiányzik az anyai ösztön, abban nem is lesz meg soha).

2015. júl. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/107 anonim ***** válasza:
36%

1. a gyerek nem tehet róla, hogy megszületett. Tessék szeretni és szégyelld magad, de nagyon.

2. Ha a Kérdező 20 éves most, akkor az a gyerek már 5 éves. Ti örökbe adnátok a gyereketek 5 évesen, csak mert nem szeretitek? Újszülöttkorában kellett volna, nem most. 5 évesen tudja ki az anyja, nagyszülei. Apja nincs?

Mivel megtartottad a gyereket, így te ezt az utat választottad. Igazából a szüleid a hibásak, hogy azt mondták, hogy tartsd meg, most meg mossák kezeiket.

Itt egy megoldás van, szeresd a gyereked és adj neki egy jó gyerekkort, próbálj neki mindent megadni, mivel ő az egyetlen, aki semmiben sem hibás.

Kisfiúkkal ne is ismerkedj, majd eljön az ideje, hogy a komoly férfiak is rád találnak. Szórakozni lehet gyerek mellett is hébe-hóba, persze nem olyan gyakran, mint egy fősulisnak. Tanulni lehet gyerek mellett, ez nem kifogás. Főleg egy 3-5 éves gyerek mellett.

Mennyi idősek vagytok most? Hol a gyerek apja? Gondolom már ő is nagykorú.

2015. júl. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/107 anonim ***** válasza:
40%

Undorító vagy. Nyűglődsz, rinyálsz itt. Merthogy TE meg vagy bélyegezve, TE gúny tárgya vagy, TE nem tudsz ismerkedni..

Gondoltál már arra, hogy a saját önzésed helyett a gyereked érdekeit nézd?!

Ha szét tudtad tenni "gyerekfejjel" (hahaha) a lábadat, akkor viseld a következményt, ha már ilyen hülye voltál, hogy nem tudtál védekezni. Szánalmas vagy.

Szerinted annak a szerencsétlen gyereknek nem kell bűnhődnie miattad, a gyűlöleted miatt?

A céljaidat elérhetnéd, sosincs késő, de te csak sajnáltatod magad.

Nyomoronc vagy. Jobb lenne, ha valóban örökbe adnád szegény gyereket, hogy esélye legyen egy boldog, törődéssel teli életre!

2015. júl. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/107 anonim ***** válasza:
80%
Szeretni nem lehet parancsszóra, hiába szégyelli magát szerencsétlen. Ezért kell pszichológus. A földbe döngölés ugyanis, megsúgom, nem segít ezen. És mi az, hogy örökbe adnánk-e "csak" mert nem szeretjük?? Mi az, hogy "csak"?
2015. júl. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!