Nők, ti ellenzitek vagy elfogadjátok az abortuszt?

Figyelt kérdés
Nem várok gyermeket, nem lesz abortuszom ezt szeretném az elején leszögezni, mielőtt nekem esnétek. Mindössze érdekel, hogyan látják ezt a kérdést a nők.

2017. jan. 12. 16:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%
Alapvetően a megelőzést támogatom, de ha már beüt a ménkű, akkor mindenképpen legyen lehetősége mindenkinek az abortuszra.
2017. jan. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
92%
Lesz_arom ki mit csinál, ő dolga. Engem egyetlen dolog érdekel, hogy mindenkinek legyen lehetősége dönteni. Nem az állam, vagy a szomszéd Mari néni, vagy egy random netes ismeretlen dolga, hogy megszabja az embereknek hogyan éljenek. Azon a világon szerencsére talán már túl vagyunk.
2017. jan. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
88%

Egyik sem. Nem ellenzem,nem támogatom.


Van az az élethelyzet, hogy nem maradhat.. Ennyi..

2017. jan. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
94%

Semmiképpen nem tiltanám be. Dédnagymamám mesélte, hogy az ő fiatalkorában a nők mindenféle házilagos eszközökkel vetettek véget a nemkívánt terhességeknek. Ne legyünk naivak: ha egy nő nem akarja megszülni a gyerekét, akkor megtalálná a módját, hogy valahogy megszabaduljon tőle. Akkor már legyen lehetőség biztonságos módon elvégezni a terhességmegszakítást.


Egyébként én mindig azt mondtam, hogy én aztán soha... aztán kerültem olyan helyzetbe, amikor döntenem kellett. Bár az én esetemet sokan elfogadják - élettel összeegyeztethetetlen betegség a magzatnál -, de egy olyan országban, ahol szigorú abortusztilalom van, meg kellett volna várni, amíg magától meghal a magzat, és utána megszülni. Én örülök, hogy olyan országban élek, ahol volt jogom dönteni. És joga van másoknak is. Nem szeretnék senki felett ítélkezni, nem az ő életüket élem, nem nekem kell viselnem a döntéseik következményét. Szerintem legyen joga dönteni mindenkinek. Viszont a megfelelő felvilágosítást fontosnak tartom. Én biztos, hogy a saját lányomat maximálisan fel fogom készíteni a felelősségteljes védekezésre, de ha neadjisten olyan helyzetbe kerülne, hogy meg kell szakíttatnia a terhességét, akkor is támogatnám és mellette állnék.

2017. jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
76%

Nem ellenzem, nem fogadom el, de körülményektől függően indokoltnak tartom.

És lehet, hogy csúnyán hangzik, de szerintem nagyon is nyomós indok az abortuszra a nem kívánt terhesség. Lehet jönni azzal, hogy az is már egy élet... de milyen élet lesz az, ha úgy jön, hogy kutyának sem kell?

2017. jan. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
20%
Ellenzem. Azt gondolom, a megfogant életet védelem illeti, meg kell adni neki az esélyt.
2017. jan. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
77%
Az önrendelkezés része. Minden nőnek joga van dönteni a testét érintő kérdésekben.
2017. jan. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
29%
Én csak abban az esetben tartom megengedettnek, ha annak egészségügyi oka van, vagy a baba erőszakban fogant. Bár én csak akkor vetetném el, ha életképtelen a magzat vagy súlyosan veszélyeztetné az életem. Én úgy vélem, a magzat is ember, csak még fejletlen. Joga van az élethez. Értékesnek tartok minden emberi életet a fogantatás pillanatától.
2017. jan. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
73%

Elfogadom, van olyan helyzet. Nem fogamzásgátlás helyett, és rendszeresen, attól rosszul vagyok, lelkiismeretlenség.

Azt viszont nem értem, minek folyton provokálni.

2017. jan. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!