Elvetessem vagy megtarsam? Komolyak a problémák?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

18 éves lány vagyok a párom 32 éves,lassan 2 éve vagyunk együtt és én 10 hetes terhes vagyok.

Az ö családja(apuka anyuka)is örülne a babának,és az én anyukám is(mivel sajnos apukám lelécelt kiskoromba)

A történetünk hosszadalmas egy picit ezért kérlek ha van egy kis idötök olvassátok el és adjatok tanácsot.

A párommal anyukámnal lakunk,a nevelö fatárom is itt lakik velünk aki szó szerint egy csöves lenne ha Mi ne fizetnénk a rezsit és a kajaját..egész nap cigizik és a konyhába alszik az asztalnál..iszik is.Köszönünk egymásnak de semmi több.

A ház ahol lakunk komoly perbe áll(ebbe most nem mennék bele) 50-50% hogy a miénk lesz e vagy sem..komoly összegeket fizetünk a biroságnak és az ügyvédünknek..Berki és társainak is kell fizetnünk 450e ftot.Fütésünk nincsen,csak a 2 szobába van 1-1 hösugárzo..ami havonta tényleg nagyon nagy összeg..és csak ejszaka megy igyis..nappal 16 fokvan a szobába..Mivel ugye nincs fütésünk igy mondnaom se kell hogy a wcbe minusz fok van..és a konyhába is..(kivéve ha megy a gáz) a fürdö a szobábol nyilik ezért halistenek ott is meleg van..de a többi helyen elöszoba,wc,konyha..sajnos semmi..readasul a nevelo faterom is ott dohányzik és folyton bevan rugva(övé a ház csak a szulei meghaltak azota padlon van TOTÁLISAN)de..dolgozik az önkormányzatnál ..közmunka.a ház kb 80 éves ezért nincsen szigetelve se..minden régi ..pont olyan mint 80 évvel ezelötti házak.Nagyjábol ez a helyzet nálunk..párom,anyukám dolgozik de az a pénz elis megy a felsoroltakra..én is takaritottam csak sajnos miota terhes vagyok 4 héttöl kezdve hányás..rosszuléttek.

Nemtudom mit évők legyünk..mivel szeretnénk a babát és félek nem lehet többé gyerekem..readasul a páromnál jóbbat nem is kaphattam volna mivel ő a minusz fokba is megföz..mosogat és kiszolgál engem amig én az ágyba fekszem mivel rosszul vagyok..és terhesen nem mehetek ki abba a hidegbe..mégis ugy érzem ez a babának nagyon rossz lenne mivel az is kérdéses hogy a ház a miénk lesz -e..tanácsokat várok töletek hogy mit tegyek..


2017. jan. 14. 15:22
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
84%
Triplan vedekeztem volna... Abortuszellenes vagyok. De ez nem elet...
2017. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
91%

Az biztos, hogy a gyereket nem engedik 16 fokos lakásba hazavinni.

A párod szüleihez nem mehettek átmenetileg?


Minden esetre gyorsan kell döntenetek, mert a 12. hétig lehet elvetetni, közben 2-szer kell tanácsadásra menni, asszem 1 hét különbséggel. Nem fogtok beleférni...

2017. jan. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
89%
Miért gondolod 18 évesen, hogy nem lehetne többet gyereked? Én mondjuk ebbe a körülményekbe biztos nem vinném haza. Szerintem rendezzétek le az adósságot(legalább egy részét), legyen normális lakhatás és utána gondolkozzatok gyerekvállaláson.
2017. jan. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 A kérdező kommentje:
Mindent elintiztem már..már a mütétre megvan az idöpont is..de az csak egy idöpont..és mindennap sirok mert MI akarjuk öt..de sajnos a körülmények nem..pedig védekeztünk egyébbként.. a szülihez meg nem mehetünk..kis panelhazba laknak..
2017. jan. 14. 15:30
 5/63 anonim ***** válasza:
85%
Minden nap legalabb egy 18 eves, aki vedekezes mellett... Hogy csinaljatok?!
2017. jan. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 A kérdező kommentje:
A mütét idöpontájt januar 24én kaptam(23.án tagitás lesz) én dec 16án voltam 6 hetes..igy akkor épp hogy beleférek nem?
2017. jan. 14. 15:33
 7/63 anonim ***** válasza:
86%
Semmi esetre se tartanám meg és azon dolgoznék inkább, hogy minél hamarabb kijussak abból a környezetből, ahol most te vagy.
2017. jan. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:
Azon vagyok..vagyunk. :(
2017. jan. 14. 15:35
 9/63 anonim ***** válasza:
46%

Nem akarlak bántani kérdező, de belőlem ez most ki akar jönni: 17 évesen lettem terhes, az apa szakított velem, otthonról ki lettem rúgva és nagyon vidéken húztam meg magam az öregapámnál a téli fagyban, ahol nem nagyon volt fűtés.

Egyet tudtam: ő az én fiam és nem akarom megölni. Pedig mindenki ellenem volt.


Ma már minden rendben. Saját házam van, több évtizede házas, ez a gyerek akiért küzdöttem egyetemre jár és van egy csomó testvére. Nincs lehetetlen, csak tehetetlen.

És én pont ezért vagyok abortusz ellenes, mert tudom jól, hogy mindennek van megoldása.

2017. jan. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
94%

Azt a részét megmagyaráznád nekem, hogy miért ölitek bele a pénzeteket egy olyan házba, anyukád és a párod is, amihez konkrétan SEMMI, de SEMMI közötök, és nem is lesz?

A nevelőapád örökölte, az az ő különvagyona.


Ha meg akarod tartani a gyereket, akkor húzzatok el egy albérletbe mindárman! Két felnőtt keresetéből fent kell tudni tartani egy lyukat.

2017. jan. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!