Elvetessem vagy megtarsam? Komolyak a problémák?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

18 éves lány vagyok a párom 32 éves,lassan 2 éve vagyunk együtt és én 10 hetes terhes vagyok.

Az ö családja(apuka anyuka)is örülne a babának,és az én anyukám is(mivel sajnos apukám lelécelt kiskoromba)

A történetünk hosszadalmas egy picit ezért kérlek ha van egy kis idötök olvassátok el és adjatok tanácsot.

A párommal anyukámnal lakunk,a nevelö fatárom is itt lakik velünk aki szó szerint egy csöves lenne ha Mi ne fizetnénk a rezsit és a kajaját..egész nap cigizik és a konyhába alszik az asztalnál..iszik is.Köszönünk egymásnak de semmi több.

A ház ahol lakunk komoly perbe áll(ebbe most nem mennék bele) 50-50% hogy a miénk lesz e vagy sem..komoly összegeket fizetünk a biroságnak és az ügyvédünknek..Berki és társainak is kell fizetnünk 450e ftot.Fütésünk nincsen,csak a 2 szobába van 1-1 hösugárzo..ami havonta tényleg nagyon nagy összeg..és csak ejszaka megy igyis..nappal 16 fokvan a szobába..Mivel ugye nincs fütésünk igy mondnaom se kell hogy a wcbe minusz fok van..és a konyhába is..(kivéve ha megy a gáz) a fürdö a szobábol nyilik ezért halistenek ott is meleg van..de a többi helyen elöszoba,wc,konyha..sajnos semmi..readasul a nevelo faterom is ott dohányzik és folyton bevan rugva(övé a ház csak a szulei meghaltak azota padlon van TOTÁLISAN)de..dolgozik az önkormányzatnál ..közmunka.a ház kb 80 éves ezért nincsen szigetelve se..minden régi ..pont olyan mint 80 évvel ezelötti házak.Nagyjábol ez a helyzet nálunk..párom,anyukám dolgozik de az a pénz elis megy a felsoroltakra..én is takaritottam csak sajnos miota terhes vagyok 4 héttöl kezdve hányás..rosszuléttek.

Nemtudom mit évők legyünk..mivel szeretnénk a babát és félek nem lehet többé gyerekem..readasul a páromnál jóbbat nem is kaphattam volna mivel ő a minusz fokba is megföz..mosogat és kiszolgál engem amig én az ágyba fekszem mivel rosszul vagyok..és terhesen nem mehetek ki abba a hidegbe..mégis ugy érzem ez a babának nagyon rossz lenne mivel az is kérdéses hogy a ház a miénk lesz -e..tanácsokat várok töletek hogy mit tegyek..


2017. jan. 14. 15:22
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
9%
A szülésig kiírathatod magad terhességi betegszabira,ha nem bírod a takarítást már így, és akkor a fizud 70 százalékát kapod a szülésig, aztán pedig gyedet.
2017. jan. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 Ignatio ***** válasza:
15%

Vannak dolgok, problémák, amik fölött nincs nagyon hatalmunk, s bár törekedni kell azok megszüntetésére, valahol odafent rendezik el majd őket, mert a gondviselés nélkül úgyse menne senkinek az önálló problémamegoldás.

Ezt a helyzetet is ilyennek érzem, s nagyon jó a pozitív hozzáállás, s hogy ennyien akarják a kicsit, így csak a legnagyobb elismerő, biztató szavak maradnak, s a támogatás, ha vállaljátok, mert - bár nehéz most ezt látni, - hiszem, hogy lesz kiút innen számotokra, mert annyira akarjátok s megvan bennetek az elszántság, hogy igent mondjatok az életre, ami mindig jobb a halálnál.

2017. jan. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
75%

te, 21%-os, hagyd már abba az okoskodást, már a családi kedvezményed is baromság volt, ez meg pláne.

Terhességi hányással keresőképtelen állományba véve nem lesz betegszabadsága, hanem kapásból táppénz, ami nála gyanúsan csak 50%, mert 18 éves, jó eséllyel nincs meg a 60%-hoz szükséges folyamatos jogviszonya. Már ha van egyáltalán munkája...

2017. jan. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
66%
plusz szülés után nem gyed, hanem csed jár...
2017. jan. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
66%
kérdező, válaszolj már arra, hogy most akkor kié a ház? MErt előbb a fele a nevelőapádé, aztán már csak haszonélvező...
2017. jan. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
31%

Fiatal vagy, babát vársz. Neked most nem az a dolgod, hogy a nevelő fatárodat eltartsd, hogy egy rissz-rossz házat pénzelj, hanem az, hogy a babádat felneveljétek.

Költözz külön a pároddal együtt és szüljed meg a kisbabát.Így lehettek boldogok.

2017. jan. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
84%
Ilyen körülmények közé nem szabad gyereket vállalni. A magyar segélyek amiket az előttem válaszolók írtak semmire nem elégek. A gyerek ruhája, ellátása ha nincs tejed tápszer pénzbe kerül. Ha beteg gyógyszer, injekció ezt segélyből nem fogod tudni finanszirozni.
2017. jan. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
0%

Milyen segélyekről beszéltek?

Hát írta szépen, hogy dolgoznak, fizetéseket kapnak!

Csak épp azt a rossz házat kéne otthagyni.

2017. jan. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
79%
Jaj micsoda hatalmas fizetése lehet 18 évesen takarításból??? Lehet,hogy csak feketén takarít,és akkor a hajára kenheti a "táppénzt,meg a társait"!
2017. jan. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
7%
Barátnőm takarít, havonta hazaviszi a 160at tisztán. A haszonélvező pedig magasabb jogú, mint a tulajdonos.
2017. jan. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!