Niki77421 kérdése:

17 eves lany vagyok, es 7 hetes terhes vagyok. A szuleim bele egyezese nelkul megtarthatom a babat?

Figyelt kérdés

En szeretnem es a baratom is.

De a szuleim nem engedik hogy megtartsam.

Az indok viszont az, hogy nem ismerik a baratomat.

2 eve es 1 honapja vagyunk egyutt.

Mar az elejetol kezdve be akartam nekik mutatni de nem engedtek es most az van hogy nem ismerik es hogy igy nem tarthatom meg.

(Mielott barki mondana hogy hogy lesz szakmam stb azoknak szol ez hogy

nem jarok iskolaba 6-dik osztaly otta mert baj van a labamal igy magan tanulo voltam).

Egyepkent partfogom van. (csaladi okok miatt) en szeretnem ezt a babat nincs szivem elvetetni, a baratom 24 eves dolgozik es mar hazatt is nezett ki nekunk es ossze akarunk hazasodni ha 18 leszek .

Szerintetek mit tegyek? mi a velemenyetek? en gondolkozok rosszul vagy mi lehet a baj?



bocsi hosszu lett

es a helyesirasert is (sietnem kelett)



2017. jan. 18. 21:39
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Ja es meg annyit hogy ha meg akarom tartani ossze koltozhetek a baratommal? vagy mi lesz a kovetkezmenye annak ha megtarthatom? utana mi lesz?
2017. jan. 18. 21:42
 2/27 anonim ***** válasza:
54%
Megkérdezhetem, hogy konkrétan miért van pártfogód?
2017. jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Sajnos nem valaszolok erre bocsi:(.

(Csaladi okok miatt van) de ez mar regi ügy.

2017. jan. 18. 21:55
 4/27 anonim ***** válasza:
40%
A szüleid nem kényszeríthetnek abortuszra. Jogod van a gyerekhez. nem gondolkodsz rosszul, felelősséget vállalsz a babáért. Kitartást!
2017. jan. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%

A pártfogód többet tudna segíteni.

Egyébként megtarthatod, de nem a szüleid pénzéből.

El csak úgy nem költözhetsz. Előbb vagy a szüleid, vagy a gyámhatóság engedélye kell.

2017. jan. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
De Ha megtarthatom ossze koltozhetek a baratommal a szuleim engedelye nelkul?
2017. jan. 18. 22:02
 7/27 anonim ***** válasza:
91%
#6, a kettőnek semmi köze egymáshoz. A terhességed kapcsán a tied a döntési jog, a költözéshez meg 18 éves kor alatt szülői vagy gyámhatósági hozzájárulás kell. (bár mondjuk, ha most vagy 17, a szüléskor már csak hónapok lesznek a 18. születésnapodig, ha a párod már nagykorú és ő a gyerek gondviselője, akkor azt mondom, nyugodtan költözz, mire ebből ügy lesz, betöltöd a 18-at.)
2017. jan. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
14%
Becsülendő nagyon, hogy meg akarod tartani, rengeteg örömet ad egy gyerek.
2017. jan. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
42%
En ugyanigy voltam csak nekem engedtek a szuleim. Hiaba egyeznek bele a szulok a gyamhatosag beleegyezese is kell hozza.. Kimennek kornyezettanulmanyozasra a "jovendobeli" hazatokhoz es ha rendben talaljak akkor minden oke. Ja meg annyi hogy ha megszulod a babat elotte el kell intezni hogy az apa legyen a baba gyamja vagy a te apukad, mivel te meg nem lehetsz. Anelkul a babat nem engedik haza a korhazbol.
2017. jan. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
26%
Mutasd be nekik a barátodat, és álljatok ki együtt egymásért, a babáért! A szüleid is meg fognak enyhülni, nagy öröm az unoka.
2017. jan. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!