Rég volt. 😓De feledni nem bírom. Enyhül ha végre anya lehetek? Befolyásolhatja az abortusz hogy azóta nem estem teherbe? Vagy lelkileg betegített meg és az hat ki a szervezetemre?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam hogy kiírjam e magamból!Majdnem 18évesen teherbe estem az 1.hónapba.Az akkori párom teherbe ejtette az exét is.Lényegébe megcsalt.Én kiakadtam hogyan tovább.Szerettem volna megszülni de nem állt mellettem senki.Kevesen tudják hogy volt abortuszom.Szégyenlem magam.Gyáva voltam.Utáltam magam nem èrdekelt aztán semmi több mint 10kilot fogytam max.2hónap alatt.Azóta 1kapcsolatom volt miből nem született gyermekem.Azt hittem meddő vagyok.Sperma vizsgálatnál a páromnál gondok lettek.Azóta már nem vagyunk együtt.Most a vőlegényemmel 10hónapja vagyunk együtt de most se adatik meg a baba.Tud ő is az abortuszról.Neki van már 1gyermeke.Belebetegedtem bánom hogy nem álltam ki akkor magunkért.Valaha túl leszek ezen? Pszichólogussal beszélnem kéne?Az vessen rám követ aki úgy gondolja hogy nem bűnhödtem épp eleget.Fura a természet akkor max.6aktusból terhes lettem.3fèrfi volt az életembe.26vagyok.
2017. jan. 19. 14:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
29%

10es, nem igaz amit írsz, vetélésnél azért biztatjuk a nőt, mert neki fáj ami történt, ő nem akarta, nem magától vállalkozott rá.

Abortusznál ugye ez nincs, a saját döntése. Viszont mindkettőnek ugyan akkora kockázata, ami függ a méhszövetek érzékenységétől. Tehát lehet ami az egyiknek meg se kottyan, a másiknál a méh hegesedését okozza, ami gátolja a megtapadást, és növeli a méhen kívüli terhesség kockázatát.

Másik a tágító, főleg ha fiatal korban történik, mikor a méhszáj még nem eléggé érett, akkor a lamináriával történt tágítás megsebzi, meggyengítheti, hegesítheti, ami a későbbiekben a vetélés kockázatát 30-40%-al növeli.

2017. jan. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
46%
2011-ben jöttem össze a párommal aki mára a férjem lett :) áprilisban tettük hivatalossá a kapcsolatunkat a család előtt augusztusban terhes lettem 19 éves voltam a kapcsolatunk elég friss volt, én is korainak tartottam a babát ő is, a végső döntést ő hozta meg vetessük el (nem haragudtam érte rá egy percig sem de én be is vállaltam volna. Azért hagytam rá a döntést, mert mikor ő 15 éves volt "összejött pár alkalomra" egy kisebbségi nővel aki akkor 19 vagy 20 éves lehetett és teherbe esett tőle. Elhallgatta ameddig tudta és megszűlte a gyereket. Nem akartam én is "kitolni" vele, hogy szülök én is tőle egy gyereket aztán ki tudja együtt maradunk e vagy sem). Az abortuszig nem jutottam el elvetéltem. Talán a sok stressz, talán egészségügyi okok miatt de így alakult. 2014-ben úgy döntöttünk, hogy belevágunk a dologba kisbabát szeretnénk. Hát nem ment ilyen könnyen. Ismét egy vetélés következett majd egy méhen kívüli terhesség, közben kivizsgáltak kiderült a pajzsmirigy problémám, petefészek ciszták, egyik petevezetékemben szűkület van. És mondanom sem kell, hogy mennyire bántott, hogy én nem tudok gyereket szűlni a férjemnek de az a nő pár alkalom után, majd a 20.-ik hétig védőnői-orvosi kivizsgálások nélkül egy egészséges gyereket szült tőle. Mindenki azt mondta ne görcsöljek rá, ne akarjam mindenáron. Nem értettem miről beszélnek. Hogy a p*csába ne akarjam annyira ha mindennél jobban vágyom rá, hogy anya lehessek???!!! Aztán idén áprilisban kicsit feladtam. Úgy voltam vele, hogy jön ha jönni akar. Elkezdünk bulizni járni, kikapcsolódni, szórakozni és júliusban pozitívat teszteltem :) Nem mondom, hogy sétagalopp a terhességem de itt van a kislányom :) 32 hetes terhes vagyok 25 éves túlaggódós kismama de remélem már minden rendben lesz. Most már belátom, hogy a legfontosabb, hogy pszichésen, lelkileg rendbe legyen egy nő a terhességre. Nagyon nehéz de nem szabad feladni :)
2017. jan. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a segítő válaszokat.10hónapos kapcsolatba felelőtlenség?Nem hinném mert együtt lakunk sikerült megismernünk ez idő alatt a másik rossz tulajdonságait is.Viszont abba se értek egyet hogy èn az elvesztett baba miatt akarok szülni.Azt tudom hogy életem végéig cipelem ezt a keresztet.Lehet sőt biztos hogy vannak nők kik könnyen feldolgozzák az abortuszt de én nem oda tartoztam.Igenis nekem is fáj.Tudom hogy èn is hibás voltam nem csak az apuka! De legalább ő segített volna azt az 1hetet még a 12hétbe lépjek utána már nem kényszeríthetett volna bele anyum.Szó szerint az abortusz után magamra maradtam.A párommal szakítottam.elengedtem a babát csak nem bocsájtottam meg magamnak.Most már nem visel meg úgy róla beszélni most már képes vagyok kibeszélni egy szakorvosssal.
2017. jan. 19. 17:26
 14/25 anonim ***** válasza:
29%
Szegénykém :(
2017. jan. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
19%
De jó hogy lepontoztatok, holott egészségügyi szempontból szerintem én vagyok itt az egyetlen aki hiteles információkat írt, mivel ezt tanultam, itt dolgozom:-D DE nem baj, ti megnyomtátok a tutit:.D
2017. jan. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
90%
10-es, sajnos a missed ab műtétnél is tájékoztatnak a kockázatokról és aláíratják veled, hogy megértetted és tudomásul vetted.
2017. jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
89%

#15

"...No, nézzük a tényeket!

Elméletileg két fő oka lehet az abortusz utáni teherbe esés nehézségeinek. Az egyik ok a fertőzés, amely károsítja a méhkürtöket és azok elzáródását okozhatja,

míg a másik ok a méhnyak (a külső méhszáj) károsodása.

Az előzőekben már említett angliai klinikai tanulmány szerint 6000 terhességmegszakításon átesett nő közül 3,6%-uknál fejlődött ki fertőzés, de valamennyit

kezelték és csak 0,6%-uknál következett be a méhnyak károsodása.

Más szavakkal, a nők 96,4%-ónál nem történt fertőzés, és 99,4%-ónál nem károsodott a

méhszáj. A vizsgálat azt is kimutatta, hogy ha a terhességmegszakítás után pár héttel nem lép fel szövődmény, akkor az már később nem várható. Más vizsgálatok is hasonló eredményt mutattak, azt azonban hangsúlyozta a vizsgálat, hogy akiknek több terhességmegszakításuk is volt, azoknál nagyobb a fertőzés veszélye. Újra szeretném megjegyezni, hogy a szexuális úton terjedő betegségek elterjedése miatt azoknál is kifejlődhet ,,petefészek" gyulladás és a méhkürt elzáródása, akiknél sohasem történt terhességmegszakítás. Továbbá azt is

kimutatták, hogy amennyiben a terhesség-megszakítás a 12. héten belül történt, úgy az azt követő terhességek között a koraszülés nem volt gyakoribb..."

"Rákóczi István dr. - Az abortusz" 38. oldal.


Na, szerinted ki hazudik? A Szt Imre volt szülész főorvosa (és a könyv szaklektora Czeizel Endre) a " 0,6%-uknál következett be a méhnyak károsodása. "- adatukkal, vagy te a "a későbbiekben a vetélés kockázatát 30-40%-al növeli." - állításoddal???

2017. jan. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Látom megoszlanak a vèlemènyek!Semmi baj ezzel, magam részèről annyit fűznék hozzá így visszagondolva az abortusz után az az 1-2hónapba elég sűrün véreztem.És tényleg lehet hogy valami szővödmèny lehetett.Bízom benne hogy nem így van.Csak akkor a fájdalom miatt nem mentem orvoshoz.De a megnyugvásom érdekèbe jövőhèten elmegyek és minden megkèrdezek a nődokitól.
2017. jan. 20. 08:01
 19/25 anonim ***** válasza:
37%

Kedves Testvéreim!


Tudjátok, hogy 2009 óta foglalkozunk az abortuszuk miatt szenvedő anyákkal, apákkal, egészségügyben érintettekkel a „Ne félj, nem ítéllek el!” lelkigyakorlataink keretében.

Magyarországon is sokan hordozzák rejtve, magányosan sebeiket, olykor évtizedeken keresztül.

Az abortusz nyomot hagy a szívben akkor is, ha annak idején nem tudta az illető, hogy mit cselekszik.

Az abortuszt követő tünet együttes nem a vallásosság függvénye, ezért hétvégéinkre gyakran jönnek olyanok, akik még sose találkoztak az élő Isten szeretetével.

Munkánk során láttuk, hogy a sebek begyógyulnak, s a résztvevők élete megújul és örömteli lesz. Szívből fakadó megtéréseknek, házasság és más kapcsolatok rendezéseknek, nem remélt gyermek születésének lehettünk tanúi a mintegy 200 résztvevő között.


Legközelebbi hétvége ideje:


Máriabesnyőre egy hétvégére hívunk, ami visszahozza életedbe a fényt:

2017. márc.23-26

2017. jún.29-júl.2

2017. szept.28-okt.1

Szeretettel várunk a munkatársainkkal együtt:

Kovács Ferenc diakónus

Kovácsné Treer Mária mentálhigiénés lelkigondozó

2017. jan. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
15%

Na, szerinted ki hazudik? A Szt Imre volt szülész főorvosa (és a könyv szaklektora Czeizel Endre) a " 0,6%-uknál következett be a méhnyak károsodása. "- adatukkal, vagy te a "a későbbiekben a vetélés kockázatát 30-40%-al növeli." - állításoddal???



Megadjam a professzorom elérhetőségét? Aki 35 éve szülész-nőgyógyász?Hm? Esetleg gépeljem be a szülészet tankönyvem erre vonatkozó részeit?


De szöveget értelmezni látom nem tudsz...arra írtam hogy a nem teherbe esők között fordul elő ez a probléma az adott százalékban...

2017. jan. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!